Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muharrem İnce yorumu: Parçalanmaya başladılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'nin CHP'den istifası hakkında "Geçmişteki hiçbir aktör bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü sergilemedi. Parçalanmaya başladılar" ifadelerini kullandı.

SİYASET, 08 Şubat 2021 Pazartesi, 15:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muharrem İnce yorumu: Parçalanmaya başladılar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak 7. olağan il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Temizlik, mesafe ve maske kurallarına riayet ederek yürüttüğümüz kongrelerimiz büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleşiyor. Kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Bizim siyasetimizin temelinde elbette asırlardır elden ele aktarılan bir büyük dava vardır. Bu davanın mayası, medeniyetimize, ülkemize, milletimize hizmet etme anlayışıyla yoğrulmuştur. AK Parti kadroları ilk günden bugüne kadar hep bu anlayışla gece gündüz çalışmıştır. Hiçbir sıfat, hiçbir görev, hiçbir konum davamıza yaptığımız katkıdan daha büyük değildir. Partimizin tüm kademelerinde gerek vazifelerine devam eden, gerekse yeni görev üstlenen kardeşlerimizden azimli ve verimli çalışmalar bekliyoruz.

Teşkilatlarımızda sorumluluk üstlenen arkadaşlarımızın bu anlayışla milletimizin her bir ferdini partimize kazandırmak için gayret göstereceklerine inanıyorum. Partimizin 18 yıllık kesintisiz iktidarda bulunmasının sırrı, milletimizin kendini bu çatı altında görebiliyor olmasıdır. Ülkemizin tarihin bir atılımın içinden geçtiği şu günlerde mücadeleyi zafere ulaştıracağız. bunun için 2023 seçimleri kritik öneme sahiptir. Seçim gününe kadar var gücünüzle çalışmanızı, gönlünü kazanmadık vatandaşımızı bırakmamanızı istiyorum.

Zihnini ve kalbini Türkiye düşmanlarına kiralamış kesimler, buldukları her fırsatta ülkemizin huzuruna, istikrarına saldırıyor, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bunlara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Çocuklarımıza 2053 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri büyük ve güçlü Türkiye'yi miras bırakmak için daha çok çalışmamız, gayret göstermemiz gerekiyor.

Koronavirüs salgını sürecinde dünyada yaşananlar ülkemize son 18 yılda kazandırdığımız altyapının bizi nasıl olumlu yönde ayrıştırdığını şüpheye yer bırakmayacak şekilde göstermiştir. Kinleri, hırsları ve karanlık hesapları özellikle kendi ülkelerinin felaketini dileyecek kadar yollarını şaşıranlara ne desek boş. Her şeye rağmen vaktimizin ve enerjimizin tamamını kullanarak herkes gibi bunlara da doğruyu, hakkı, hakkaniyeti anlatmayı sürdüreceğiz. İçlerinden bir kişiye bile bu hakikatleri gösterebilirsek ülkemize hizmet etmiş oluruz.

"YOLUMUZDAN GERİ DÖNMEDİK"

Bugüne kadar ne yaptıysak milletimizle beraber yaptık. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmayı, 2053 vizyonu ile buluşturmayı da yine milletimizle gerçekleştireceğiz. Basın ve sosyal medya mecraları gönül kazanma faaliyetlerinin duyurulma yeridir. Sürekli sahada olmamız şart. AK Parti olarak bugünlere aziz milletimizin duası yanında ailesinden, işinden fedakarlık yapan dava erlerinin çabalarıyla geldi.

18 yıllık iktidarlarımız döneminde kimi medya kuruluşlarından terör örgütlerine kadar farklı odakların tehditlerine maruz kaldık. Tüm saldırılar karşısında iman varsa imkan da vardır diyerek her türlü zorluğa rağmen yolumuzdan geri dönmedik. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, insanlarımızı ayırmadan herkesi kucaklamaya çalıştık. Bölen değil, birleştiren, kutuplaştıran değil kucaklaştıran...

Milleti hor hakir görerek, sürekli aşağılayan, kerameti kendinden menkul zihniyet yerine 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışına bıraktık. Biz gayretle hesabi değil, hasbi şekilde çalıştıkça milletimiz de daha kararlı şekilde bize sahip çıktı. Son 18 yılda girdiğimiz 15 seçimin tamamında alnımızın akıyla çıktık. Ülkemize Cumhuriyet tarihinde yapılanların kat be kat fazlasını 18 yılda kazandırmış olmakla iftihar ediyoruz.

Eğitimden sağlığa, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar ülkemize çağ atlattığımız için gurur duyuyoruz. Terörle mücadeleden sınırlarımızın güvenliğini sağalamaya kadar izlediğimiz onurlu ve kararlı politikalarla ülkemizin itibarını artırdığımız için mutluyuz.

Karşımızda hep siyasi muhalefet oldu. Hiçbiri bizimle eser ve hizmet siyaseti yarışına giremedi. Biz ne söylediysek karşı çıkmayı muhalefet zannedenlere milletimiz itibar etmedi.

İNCE'NİN İSTİFA KARARI

Geçmişteki hiçbir aktör bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü sergilemedi. Parçalanmaya başladılar. CHP kendi hükmü şahsiyeti için ne yapıyor diye baktığımızda karşımıza boşluk çıkıyor. Hiçbir yol aşılamayacak kadar yüksekten geçmez. CHP'nin tek işi terazisinin kefelerine yerleştirdiği partileri dengede tutarak, kurduğu kirli ittifakı dengede tutmaktır. CHP'nin başındaki zatın herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük, tek parti seviyesine geldi. Tek başarı hikayesi partisinin başına kasetle gelmek olan kişinin, partisindeki taciz, tecavüzü kapatmasını da kendi karakterine veriyoruz. İşte Menemen'de AK Parti iktidar oldu.

GRUP TOPLANTISI MESAJI

Çarşamba günü millete sesleniş konuşmamı izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim. En büyük üzüntümüz içlerindeki bu çürümeyi gençlerimizi kullanarak gözlerden saklamaya çalışmalarıdır. Artık siyasi tükenmişliklerini perdelemek için sokak siyasetine sarılmaktadır. Ha CHP ha HDP hiçbir farkları yok. Terör örgütlerinin beslemesi bunlar.

Önümüzdeki dönemde önceliklerimizin başına eğitim ve kültür politikalarını koyarak milletimize bu hizmeti de vereceğiz."

GÜNCEL
Bakanlık açıkladı! 'Kontrollü normalleşme'nin ilk sonuçları belli oldu
İçişleri Bakanlığı, kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modelinin, ilk uygulama sonuç...
GÜNCEL
Bursa Valiliği açıkladı! İşte yeni genelgenin detayları
Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği "Haftalı...
GÜNCEL
Vali çağrı yaptı: Yarın işi olmayan dışarı çıkmasın
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yeni tip koronavirüs (Kovid19) vaka sayılarının düşmesi için vatan...
GÜNCEL
5 Mart koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayılarında tedirgin eden artış...
Sağlık Bakanlığı, 5 Mart koronavirüs tablosunu paylaştı. Açıklanan son rakamlarla birlikte vaka s...
GÜNCEL
5 şehit Ankara'da yan yana toprağa verildi
Bingöl'den Bitlis Tatvan'a giden helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan 11 Mehmetçik...
GÜNCEL
Sağlık Bakanı Koca'dan polikliniklerle ilgili kritik açıklama!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İstanbul'da polikliniklerimizde hasta artışı olduğu görülüyor. İst...
Futbolda elle oynama kuralında değişiklik
Bursalılar dikkat! 3 günlük elektrik kesintisi olacak
Bursasporlu futbolculardan yönetime maaş göndermeli mesaj!
Bursaspor'dan iyi haber! Boluspor kadrosunda yer alacak

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da yüz binlerce lira sayıp sıfır araç ...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ikamet eden bir genç, bay...

Bursa Valiliği duyurdu! İşte berber, kuaför ...

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip korona...

Bursa'da hafta sonu plan yapacaklar dikkat!

Yeni normalleşmeyle birlikte kısıtlamaların kalktığı...

Bursa'daki hurdalıkta büyük yangın! 10 itfai...

Bursa'da bir oto yedek parça dükkanında büyük çaplı ...

Bursa'nın turistlik mahallesinde şaşırtan so...

Bursa'nın tarihî semtinde bulunan sokakta iki ...

İllere göre son durum! Bursa için haberler p...

Normalleşme süreci öncesinde gözler pazartesi günü y...

Bursa'nın ünlü kebapçısı isyan etti: Ben ve ...

Bursa'nın ünlü kebapçısında yaşanan dolandırıcılık o...

Bursa Valiliği açıkladı: 2 Mart'ta başlıyor

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip korona...

Bursa'dan 2. el araç fiyatlarıyla ilgili dik...

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, iki...

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte Türkiye...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele a...

Bursa'nın ünlü kebapçısında 6 milyonluk vurg...

Bursa Kebabı denince ilk akla gelen İskender Ke...

Bursa'ya gelin gelen Tunuslu gelin kaçtı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde eşi ile tartıştıktan sonr...

Bursa'daki dev fabrikada üretim durdu!

Türkiye'nin otomotiv devlerinden Bursalı Oyak R...

İnanılır gibi değil! Bursa'da genç kadın, ko...

Bursa'da bir kadın, gürültü sebebiyle tartıştığı ada...

Bursa Ata Bulvarı'nda feci kaza! Otomobilin ...

Bursa'da yolun karşısına geçmeye çalışan 45 yaşındak...