Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesajlar: 'Siz kimin militanısınız?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına İstanbul'dan canlı bağlantıyla katıldı. Toplantıda Erdoğan, CHP'ye sert tepki göstererek, "Bu milletin hakimine, askerine, polisine, öğretmenine laf edenler siz kimin ve neyin militanısınız? Bölücü örgütün siyasi uzantılarıyla kol kola yürüyenler, siz kimin ve neyin militanısınız? Her mikrofon uzatıldığında Türkiye'yi yurt dışına şikâyet edenler siz kimin militanısınız?" diye seslendi

GÜNCEL, 21 Ocak 2021 Perşembe, 13:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesajlar: 'Siz kimin militanısınız?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına İstanbul'dan canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Dağıtarak, kırarak, bölerek değil, birleştirerek, bütünleştirerek işe başlamazsak hedeflerimize ulaşamayız. Kendi içimizdeki arkadaşlıklarımızın gönlünü kazanamazsak milletimizin gönlüne giremeyiz. Üye sayımızın kağıt üzerinde 11 milyonu geçmesi kadar, bu insanların her birini kutlu davamızın anlatıcısı, savunucusu haline getirmemiz de önemlidir.

2023 seçimlerine güçlü bir teşkilatla hazırlanmayı planlıyoruz. Kritik öneme sahip 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı'yla hem cumhurbaşkanlığından, hem Meclis'te zaferle çıkacağız.

Bizim hizmet ve eser siyasetimiz yılın her günü çalışmayı gerektirir. Günün 24 saati ve haftanın her günü milletimizin içinde olacak tek tek her bir insanımızın desteğini alacağız. Kendimizin ve evlatlarımızın geleceği için bu mücadeleyi başarıya ulaştırmak boynumuzun borcudur.

AK Parti alalade bir dilekçe ile kurulmuş bir parti değildir. AK Parti milletim tarafından kurulan bir partidir. Burası siyasi, sosyal veya ekonomik kariyer kurumu değil, hizmet ocağıdır. İşine dört elle sarılmayan hiç kimsenin AK Parti'de sorumluluk üstlenme hakkı yoktur. Önce kendi kadrolarımızı, ardından üyelerimizin tamamını, bir parti faaliyeti ortaya koyacağız. Bu kutlu ve tarihiz vazifede her birinize muvaffakiyetler diliyorum.

CHP'YE TEPKİ

Son toplantımızda CHP'deki taciz, tecavüz ve hırsızlık furyasına dikkat çekerek, CHP yönetiminin yüzlerinin kızarmamasından duyduğum üzüntüyü paylaşmıştım. CHP cenahı hala 3 maymunu oynuyor. Çoğu yalan veya iftira olan benzer meselelerde ortalığı birbirine katan sosyal medya silahşorları ve bazı STK'lar sus pus kesildiler.

CHP cenahı aynı yüzsüzlüğü sokaklarda rastgele çekilen fotoğraflarla milletimizi karamsarlığa sürüklemeye çalışıyor. Büyük bir pişkinlikle yalanlarında ısrar edebiliyorlar. CHP'ye oy vermeyi öğretmen, polis, rektör, bürokrat saymıyor. Her hafta bir başka memur grubunu tehdit ediyorlar. Kendilerine oy vermeyen çiftçiyi adam yerine koymuyorlar. Bu zihniyet işi ülkemizin güzide bir sanatçısının programına katılanları linç etmeye kadar vardırdı.

Bu milletin hakimine, askerine, polisine, öğretmenine laf edenler siz kimin ve neyin militanısınız? Bölücü örgütün siyasi uzantılarıyla kol kola yürüyenler, siz kimin ve neyin militanısınız? Her mikrofon uzatıldığında Türkiye'yi yurt dışına şikâyet edenler siz kimin militanısınız?

Parti teşkilatlarını ve belediyelerini saran hastalıklı zihniyetten parti mensupları bile rahatsızken, milletimiz bunları görmüyor mu sanıyorlar? Milletimiz vakti zamanında geldiğinde bunun hesabını sorar. Hukuk üzerine elbette yapacaktır. Bize düşen taciz, tecavüz, ahlaksızlık vakalarının faturalarını CHP'nin önüne koymaya devam etmektir.

Hayatımız boyunca yaptığımız gibi bundan sonra da haktan ve hakikatten yana bakarak yolumuza devam edeceğiz. Hizmet ve eser üretmeyi sürdüreceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını tamamlayana kadar durmayacağız.

EKONOMİ MESAJLARI

Geçtiğimiz yılı salgının gölgesinde geçirmemize rağmen yatırımlar ve bütçe uygulamalarını iyi sonuçlarla kapattık. Biz yılı pozitif büyüme ile kapatmayı umuyoruz. İhracatçılarımız ve sanayicilerimiz bu kriz dönenimi adeta fırsata çevirdi. Devletin imkanlarını sonuna kadar açtık. Bu sıkıntılı dönemde milletimizin yanında yer aldığımızı gösterdik. 2021 yılında çok daha büyük bir atılım gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

Yaşadığımız büyüklü küçüklü badireler ülkemizi her türlü krize dayanıklı hale getirmiştir. Her alanda hedeflerimizi hayata geçirebilecek seviyeye geldiğimize inanıyorum. Güçlü altyapı ve siyasi mimari sayesinde ülkemizi yeni küresel düzende hak ettiği yere taşıyacağız. Bu tabloyu sadece biz görmüyoruz. Çevreler de bu fotoğrafı okuyor.

Ülkemin maruz kaldığı kimi orantısız saldırıların gerisinde bu sancı vardı. Türkiye2yi rayından çıkarmak isteyenler ellerindeki tüm kozları sahaya sürmüştür. Buna karşılık dostlarımızın muhabbetini de güçlü bir şeklide yanımızda hissediyoruz. 2023 seçimleri bu tarihi sürecin başarısı bakımından önemlidir. Teşkilatlarımıza her fırsatta seçim gününe kadar var güçleriyle çalışmalarını telkinimizde bu arzu yatıyor."

GÜNCEL
Muharrem İnce'den flaş 'Beştepe'ye giden CHP'li' açıklaması
CHP'den ayrılarak Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce, canlı yayında açıklamalarda bulund...
SİYASET
Ali Babacan: Hakkı ezip geçmektir bu
İnsan Hakları Eylem Planı'nı değerlendiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "İnsan Hakları...
GÜNCEL
Bakan Koca'dan 'normalleşme dönemi' açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından sosyal medya hesab...
DÜNYA
İsveç'te terör saldırısı! Yaralılar var..
İsveç'te bıçaklı saldırı sonucu 8 kişi yaralandı. Polis saldırıyı terör eylemi olarak nitelendirdi.
EKONOMİ
Kamu bankaları mesai saatlerine düzenleme!
Kamu bankaları, kontrollü normalleşme kapsamında mesai saatlerini yarından itibaren yeniden düzen...
TEKNOLOJİ
Araştırmaya göre 'akıllı telefon bağımlılığı' uyku düzenini etkiliyor
Akıllı telefonlara bağımlılığın, uykuya dalmada güçlük çekme, uyku süresinin azalması ve gündüz y...
Dünyada eşi benzeri yok! 99 kubbeli camii görenleri mest ediyor!
CHP Bursa Vekili Sarıbal: Büyüyen tarım değil çiftçinin borcu
Anadolu Ajansı ekibi Kudüs'te Yahudilerin saldırısına uğradı!
Uzay oteli geliyor! 2027'de açılacak!

En Çok Okunan Haberler

Kısıtlamaya saatler kala yeni genelge: Bu ha...

Genelgeye göre, vergi borçlarını ödemek/yapılandırma...

Bursa'da dünyaca ünlü kebapçıya büyük şok: H...

İskender Kebap'ın sahibi Yavuz İskenderoğlu, yıllard...

Bursa'da çileden çıkaran görüntü! Acemi şofö...

Bursa'da döneceği kavşağı kaçıran sürücü, 150 metre ...

Bursa'daki hurdalıkta büyük yangın! 10 itfai...

Bursa'da bir oto yedek parça dükkanında büyük çaplı ...

Bursa'nın turistlik mahallesinde şaşırtan so...

Bursa'nın tarihî semtinde bulunan sokakta iki ...

Bursa Valiliği duyurdu! İşte berber, kuaför ...

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip korona...

Dikkatsiz noter Bursalı esnafın 450 lirasına...

Özbekistan asıllı bir kişinin kimlik ve mal varlığı ...

İllere göre son durum! Bursa için haberler p...

Normalleşme süreci öncesinde gözler pazartesi günü y...

Bursa Valiliği açıkladı: 2 Mart'ta başlıyor

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip korona...

Bursa'nın ünlü kebapçısında 6 milyonluk vurg...

Bursa Kebabı denince ilk akla gelen İskender Ke...

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte Türkiye...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele a...

Bakan Koca, vaka sayısı en çok azalan ve art...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftadan bu...

İnanılır gibi değil! Bursa'da genç kadın, ko...

Bursa'da bir kadın, gürültü sebebiyle tartıştığı ada...

Bursa'da 'yemek takımı' hırsızlığı... Koca A...

Bursa'da iş yerinde meydana gelen hırsızlık anı güve...

Bursa'da evini yaktı, itfaiye ekiplerine bıç...

Bursa'da evini ateşe veren engelli şahıs, yangını sö...