Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Kafe ve restoranlar için destek ödemesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek vaatleri Tayyip Erdoğan'ı indirmek olan bir muhalefete bu millet iktidarı vermez. Yakında yeni reform paketlerini Meclisimizin takdirine sunmaya başlayacağız. Kamuoyuyla paylaştığımızda ülkemizi 2023 ve daha sonrasına taşıyacak çok köklü ve önemli düzenlemeler içerdiği görülecektir." dedi. Erdoğan, korona önlemleri kapsamında kapalı olan restoran ve kafeler için destek ödemesi yapılacağını da duyurdu.

SİYASET, 27 Ocak 2021 Çarşamba, 12:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Kafe ve restoranlar için destek ödemesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Salgın sebebiyle ara verdiğimiz il kongrelerimize 13 Ocak'ta yeniden başladık. Biraz sonra canlı bağlantıyla katılacağımız kongrelerimizle, iki haftada 27 kongremizi tamamlamış oluyoruz. Toplamda da 47 il kongresine ulaştık.

Son bir ayda, salgın şartlarına rağmen ülkemize kazandırdıklarımız bile başarı hikayemize örnek teşkil edecektir. Dün Elazığ'da deprem konutlarının anahtar teslim törenine katıldım. Bir yılın ardından konutların önemli bölümünü sahiplerine teslim ettik. Yaz aylarına kadar Elazığ'da 20 bin, Malatya'da 6 bin konutu hak sahiplerine vermiş olacağız. Geçen cumartesi günü İstanbul Fırkateyni Denize İniş töreninde denizciliğimiz için bir dönüm noktası olan iki büyük projenin heyecanına ortak oldum. Aynı gün, Diyarbakır'da Silvan, Başlar, Ergani Barajı açılış törenlerini gerçekleştirdik. 

"SEÇİM GÜNÜ BU KARNE ÖNÜMÜZE OY ORANI OLACAK GELECEK"

Her günümüzü ülkemiz ve milletimiz için dolu dolu geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Milletine karşı sorumluluk hisseden herkesten tek beklentimiz üzerine düşen görevi hakkıyla ifa etmesidir. Partimizde görev üstlenen tüm kardeşlerimizden de aynı hassasiyeti bekliyoruz. Milletimiz her birimizi teker teker takip ediyor ve karnemizi dolduruyor. Seçim günü bu karne önümüze oy oranı olarak gelecek. AK Parti grubu, MHP ile birlikte Meclis'in lokomotifidir. Türkiye'nin önünde hepimiz için yapılacak çok iş var. Yürütmede bizim, yasamada sizlerin yapması gerekenler var. Yargının üzerine düşen görevler var. Bunlar sayesinde ülkemizi güven ikliminde hedeflerine doğru yöneltebiliriz. 

REFORM PAKETLERİ

Yakında hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz yeni reform paketlerini Meclisimizin takdirine sunmaya başlayacağız. Sizlerden şimdiden sıkı bir çalışma dönemine hazır olmanızı istiyorum. 

Yoldaşları şaibeli hiçbir yapı milletimizden iktidar vizesi alamaz. Bizler tüm şeffaflığımızla milletimizin huzurundayız. 2023 seçimlerinde bir kez daha zaferle çıkarak büyük ve güçlü Türkiye'yi inşada yeni bir safhaya getireceğiz. 

 CHP yöneticileri kendi içlerinde yaşanan taciz, tecavüz, hırsızlık skandallarının üzerini örtmek için bize ve milletimize hakaretlerinin dozunu artırmaya başladı. Yalan olduğu ortaya konmuş konuları arlanmadan tekrarlayanlara pişkin denmez de ne denir? Önlerine geleni tek adamlıkla suçlayanların kendi partilerinde oynadıkları tek adamcağız rolünü tebessümle seyrediyoruz. Bir de halkçılık diyerek bizi saraylarda sefa sürenler olarak göstermeye çalışmıyorlar mı, orası artık sözün bittiği yer. Bu zatları şimdiye kadar milletin içinde görmedik. Biz hayatımızın her döneminde olduğu gibi bugün de milletimizleyiz. Elazığ'da salgın tedbirlerine riayet ederek milletimizle birlikte olduk. 

"Z KUŞAĞI BUNLARI BİLMİYOR"

Bir tarafta ömründe devletle ilişkisi bir dönem devlet memurluğu yapmaktan ibaret olan bir zatın elindeki kağıtlardaki bilgilerle sergilediği hezeyanlar var. SSK'nın başında bulunmadı mı? Hastanelerde rehin alınan ölülerimiz vardı. Bay Kemal'in dönemi. Z kuşağı bunları bilmiyor. Bunları hatırlatmamız lazım. Ekranları başında bizi izleyen milletime özellikle sesleniyorum. Bunları gençlerimize hatırlatmamız gerekiyor. Bay Kemal SSK'nın başında olduğu dönemlerde ölülerimiz bile rehin alınıyordu. Şu anda Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi benim oturduğum semte yakın bir yerdeydi. Okmeydanı SSK Hastanesi'ydi. Bay Kemal SSK'nın başındaydı. Şimdi bizler bir Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Hastanesi ile bunlara ders veriyoruz ama bunlarda ders alacak kabiliyet yok. 

MİLİTAN TARTIŞMASI: MİLLETİMİZ İLK SEÇİMDE BUNLARA BİR GÜZELLİK YAPACAKTIR

Bu ara bir 'militan' lafıdır tutturdular. Bunlara göre, Cumhurbaşkanı, bakanlar, Cumhur İttifakı ve AK Parti tepeden tırnağa militan. Hakimler savcılar, valiler kaymakamlar, tüm askerler, diplomatlar militan. Polisler ve öğretmenler başta olmak üzere memurların hepsi zaten militanın önde gideni. Peki, kendileri ne? Terör örgütü mensuplarına 'arkadaşlar' demek bunların meşrebinde militanlık değil. Bizim üzüntümüz milletimizin sürekli bu hezeyanlara maruz kalıyor olması.

MUHALEFETİN 'ERKEN SEÇİM' ÇAĞRILARINA YANIT

Nice imtihanları başarıyla atlatan milletimiz elbette ilk seçimde bunlara da bir güzellik yapacaktır. Yatıp kalkıp erken seçim diyorlar ya, zannediyorlar ki oradan bir şey toparlarız. Size oradan ekmek yok, sabrın varsa, haziran 2023'e kadar kapıda bekleyeceksin. Bizim daha yapacak çok işimiz var. 

"MİLİTAN HAKARETİNE MARUZ KALANLARIN DAVA AÇMA ZAMANI GELMİŞTİR"

İçişleri Bakanımızın da ifade ettiği gibi bence bu ülkenin yargısı var ve kendilerine militan diye hakaret eden bu zata bütün bu hakarete muhatap olanların dava açma zamanı gelmiştir, geçiyor. Herkes davasını açmalı. Bu memleket öyle sahipsiz değil. Gereği yapılmalıdır. Milletimiz mahalle yaparken kendi kısır hesaplarının peşinde koşanların defterini kökten düreyene kadar biz de bu mücadelemizi sürdüreceğiz. 

İŞLETMELERE KORONAVİRÜS DESTEKLERİ

10 milyon doz aşıyı ülkemize getirttik. Geliştiğini söyleyen birçok ülkeler aşı bulamıyor. 50 milyon dozun 10 milyonunu tedarik etmiş vaziyetteyiz. En kısa sürede hedef kitlenin tamamına ulaşacaktır. Tedbirlerden etkilenen kesimlere yönelik destek programlarımızı hem genişletiyor hem de sürelerini uzatıyoruz. Esnaflarımızı bugüne kadar yalnız bırakmadık. Bundan sonra da yalnız bırakmayacağız. Doğrudan esnaf ve kira desteği ödemeleri kapsamında, 3 ay süre ile aylık 1000 lira esnaf desteği, büyükşehirlerde 750 lira, diğer illerde 500 lira kira desteği yapmaya devam edeceğiz. Faaliyetlerine ara verilen mükelleflerimizin vergilerini erteledik. Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin, bu yılın ilk 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitlerinin ertelendiğini açıkladık. Lokanta, restoran, kafe gibi yerlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlalanan, 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan işletmelere destek ödemesi yapacağız. 2020 yılında cirosu yüzde 50 ve daha fazla azalan işletmelerimize 2000 liradan az ve 40 bin liradan fazla olmamak üzere destek ödemesi yapacağız. 

AŞI AÇIKLAMASI

Yerli aşı çalışmalarımızı yakından takip ediyoruz. Dün de MYK'da reform konusunu tartışmaya açtık. Yakında kapsamlı reform teklifimizi kamuoyunun takdirine sunacağız. Her alanda milletimizi yeni hizmetlerle buluşturmayı sürdüreceğiz.

ASAYİŞ
Bursa'da sobadan sızan gazdan 1 kişi hayatını kaybetti!
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde dün akşam sobadan çıkan gaz nedeniyle Adem Pektez (62), olay...
YAŞAM
Bursa'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öptüğü Şahizar nine korona aşısı oldu!
Bursa'da 85 yaşında okuma-yazma öğrendikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından C...
SİYASET
BM, Kıbrıs için tarih verdi! Üç ülke Cenevre'de bir araya gelecek
Birleşmiş Milletler (BM), Kıbrıslı tarafları ve garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere...
GÜNCEL
Bakan Elvan'dan 'Ekonomik Reform' açıklaması! Tarih verdi
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 'Ekonomik Reform' çalışmalarında sona gelindiğini, detayları...
GÜNCEL
İstanbul'da hareketli anlar! Tabur Komutanlığı'nı ağaçta gözetlerken yakalandı
İstanbul'da Yenibosna İnzibat Tabur Komutanlığı'nı ağaca çıkarak gözetlerken yakalanan kişi, DAEŞ...
EKONOMİ
Tesla Çin savaşını kaybetti
Tesla rakiplerinden Çin'deki 4 bin 500 dolarlık uygun fiyatlı elektrikli araçların satışları öne ...
Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı sürekli işçi alacak
Adalet Bakanlığı 11484 personel alacak
Diyanet İşleri Başkanlığı kitap basım hizmeti alınacak
Vaka sayısı yüksek olan Ordu'da Vali'den açıklama!

En Çok Okunan Haberler

Bursa'nın göbeğinde çıplak kadın krizi! 'Va...

Bursa Atatürk Caddesi'nde uygulama yapan polis ekipl...

Bursa'daki fabrikada korkunç patlama! Ölü ve...

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki bir mobilya fabrikasınd...

Bursa'da ters şeride girince otobüsle çarpış...

Bursa'da otobanda ters şeride giren otomobil karşı ş...

Altındaki sert düşüşün üç nedeni belli oldu!

ABD'nin en büyük ikinci bankası olan ve dünyanın öne...

Bursa'daki fabrika patlamasından acı kareler...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde mobilya fabrikasında buha...

Bursa'da polislere saldırdılar! Tekme ve yum...

Bursa'da hatalı park sebebiyle kamyonetleri çekilen ...

Binlerce kişiyi işten çıkaracak! Bursa'nın d...

Renault SA, Kovid-19 salgını sebebiyle dünya genelin...

Bursa'da yarım milyonluk tapu dolandırıcılığ...

Bursa'da Tapu Müdürlüğü'nde sahte vekaletnamelerle 5...

Bursa'da 2 gencin can verdiği korkunç kaza k...

Bursa'da 2 gencin hayatını kaybedip 10 kişinin yaral...

Dardanel'den tepki çeken görüntüler için açı...

Dardanel'in ton balığı fabrikasında elle paketleme y...

'Fiziksel şiddet bile oluyor...' Bursa'da do...

Uludağ'da ormanlık alanda kendi koluna açtığı damar ...

Bursalılar dikkat, güzergâh değişti! T...

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan T2...

Bursa'da kovalamaca kanlı bitti! Polisten ka...

Bursa'da polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçan şahısl...

Meteoroloji Bursa için güzel haberi verdi: S...

Marmara Bölgesi'nde sıcaklığın 1 ila 3 derece artmas...

Bursa'da define arayan adamın korkunç ölümü!...

Bursa'nın Mudanya ilçesinde define aramak için iple ...