Devlet Bahçeli: Osman Kavala Sorosçudur, Selahattin Demirtaş teröristtir!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Osman Kavala üzerinden tepki göstererek "Osman Kavala Sorosçudur. Selahattin Demirtaş teröristtir. Teröristin yeri de hukukun üstün olduğu tüm demokratik ülkelerde, demir parmaklıkların arkasıdır." diye konuştu.

SİYASET, 19 Ekim 2021 Salı, 12:13
Devlet Bahçeli: Osman Kavala Sorosçudur, Selahattin Demirtaş teröristtir!

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM'de MHP'nin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş çıkışına tepki gösterirken "Irak'ın kuzeyi ile Suriye'nin kuzeyi artık mutlak suretle temizlenmelidir. Sınır ötesi operasyonlar ile hainleri etkisiz hale getirmek milletimize karşı mukaddes bir vazifedir." açıklamasını yaptı.

Bahçeli'nin açıklamasından satır başları:

MHP'nin siyasetinde insan merkezdir, millet medeniyettir. İnsandan kopuk, milletten ayrık bir siyaset bizim hayat ve fikir anlayışımıza hem uzak hem yabancıdır.

"KAPSAMLI BİR VERGİ REFORMUNA İHTİYAÇ VAR"

Kapsamlı bir vergi reformuna ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Kayıtdışılıktaki artış, hedeflenen vergi gelirlerine ulaşmayı zorlaştırmaktadır. Asgari ücretle geçinen milyonlarca kardeşimizi boğmayacak adil bir vergi sisteminin varlığı kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Adil vergi sisteminin varlığı kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Yatırım yapan insanlarımıza, istihdam, üretim ve ihracat artışı sağlayanlara vergi indirimi ve kolaylıklar içeren bir program uygulanmalıdır.

CHP istismar eder, İP inkar eder, HDP ise ihanet üstüne ihanet eder ancak istismarcılara izin vermeyeceğiz. İhanetin belini kıracağız. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Fakat kızarmayan yüzü olan utanmazlar için bu söz geçerli değildir. TBMM'de sosyal gelişmeyi, ekonomik adalet ve özgürlüğü amaçlayan kanuni düzenlemelere dudak büken, kavga ve kriz çıkarmakla meşgul olan siyasi partiler, milletimiz tarafından not edilmektedir. Sandık er meydanına çıktığında bunlar dünyanın kaç bucak olduğunu Allah'ın izni ile görecekler. Dimyada pirince giderken eldeki bulgurdan da olacaklardır.

"BİZ KRİZLERİN ORTAĞI DEĞİLİZ"

(Ali Babacan'ın sözleri) Selamsız ve sevimsiz bir siyaset devşirmesi "Bahçeli krizlerin ortağıdır" demiş, halt etmiş. Küçük aklının dibini sergilemiş. Ortada bir kriz yoktur, olsa bile bundan memnun olamayız. Hesap vermemiz gerekiyorsa seve seve veririz. Biz krizlerin ortağı değiliz, insanımızın dert ortağıyız. Vicdanı rehinli bir şahsın sözleri ayaklarımızın altındadır. Onun ve 5 yaşından beri ülkücü olduğunu söyleyen serok Ahmet'in kontrolden geçmeleri, durum vahimse yatılı olarak tutulmaları tavsiyemdir.

KAĞIT TOPLAYICILARLA İLGİLİ OLAYLAR

Bir süredir İstanbul'da kağıt toplayan kardeşlerimizle ilgili arzu etmediğimiz olaylar yaşandığını, CHP Genel Başkanı'nın siyaset malzemesi haline getirmeye çalıştığını görüyoruz. Kılıçdaroğlu, muhtaç kardeşlerimize "kağıt toplamaya devam edin" diye boşa düşer, MHP ise "nasıl insani gelişmişlik seviyesine kavuştururuz?" derdindedir. Kılıçdaroğlu'nun sözü kaymak tabakanın sözüdür. Siyaseti kokuşmuş bir siyasettir. Biz okul yapalım diyoruz, onlar engel çıkarmakla, iftira ile uğraşıyorlar.

KILIÇDAROĞLU'NA KAVALA VE DEMİRTAŞ TEPKİSİ

Kılıçdaroğlu sormuş; Osman Kavala neden hapiste, Selahattin Demirtaş neden hapiste? Osman Kavala Sorosçudur. Selahattin Demirtaş teröristtir. Teröristin yeri de hukukun üstün olduğu tüm demokratik ülkelerde, demir parmaklıkların arkasıdır. Demirtaş'ın niye hapiste olduğunu milletvekillerine değil, cesaretin varsa şehit analarına sor, yiyorsa şehit babalarına sor. Mertsen dul ve yetim kalan vatan evlatlarının gözlerinin içine baka baka sor.

BÜROKRATLARA ÇAĞRI TARTIŞMASI

18 Ekim'den sonra sorumlusunuz demek mi istiyorsunuz? Kılıçdaroğlu'nun bürokrasiyi tehdit mesajı vesayetçi bir söylemdir. Şerefli Türk bürokratını tehdit etmek müstevli üslubudur. Bu üslubun faili ateş olsa cürmü kadar yer yakacaktır. FETÖ stratejileri CHP'yi kavramış, İP'i kasnağa çevirmiştir. Tıpkı Humeyni gibi, Türkiye'ye gelmeyi bekleyen FETÖ ele başı Gülen'e ümit bağlamasınlar. Terörist başı Gülen'in Türkiye'ye geldiği gün öldüğü gündür.

İMAMOĞLU'NUN İL ZİYARETLERİ

Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı'na kafa yormalıdır. Boş zamanlarda belediye binasına uğrayan bu şahsın gezmediği yer kalmamıştır. Gözümüzden kaçtığı sanılmasın sipariş bir senaryo devrededir. Görev sahası İstanbul'la sınırlı olan bu belediye başkanının il il, ilçe ilçe gezmesinin amacı nedir, varmak istediği yer neresidir? Birbirine güvenmeyen bir ittifaka bu millet hiç güvenir mi?

"NATO İÇİNDE TÜRKİYE'YE KARŞI SİPER KAZILMAKTADIR"

Yunanistan artık her meselede karşımıza çıban başı olarak çıkmaktadır. Türkiye'nin siyasi geleceğini, iktidarın akıbetini belirleme hak ve yetkisi büyük Türk Milleti'ne aittir. Türkiye güdümlü ve güdülen bir ülke olamaz. Bize parmak sallayanların parmağını kırarız. Kumpas hazırlayanların tezgahını başlarına geçiririz.

Açık açık söylüyorum, NATO içinde Türkiye'ye karşı siper kazılmaktadır. Türkiye tehdit edilmektedir. ABD ve Fransa Ege ve Akdeniz'de Yunanistan'ın arkasından ülkemize silah göstermektedir. Yunanistan istikrarın değil, istila emellerinin, Türkiye husumetinin ıslah ve terbiye edilmesi gereken yüzüdür. Kimse bize hikaye anlatmasın. Alayına birden hodri meydan diyoruz. Fransa, Yunanistan, ABD savunma ve işbirliği anlaşmalarına baktığımızda, Atina yönetiminin Türkiye'ye karşı hava ve deniz sahası üzerinden, Ege ve Akdeniz'de daha da düşmanlık politikaları izleyeceği anlaşılmakta. Yunanistan ileri karakol işleviyle dış politikasını agresif hale getirmenin peşindedir. Ege de Doğu Akdeniz'de mayın döşenmektedir.

IRAK VE SURİYE'DEKİ GELİŞMELER

Irak'ın kuzeyi ile Suriye'nin kuzeyi artık mutlak suretle temizlenmelidir. Sınır ötesi operasyonlar ile hainleri etkisiz hale getirmek milletimize karşı mukaddes bir vazifedir. CHP yönetiminin aklı bu işlere ermez, kafası basmaz. Çünkü onlara göre terörle mücadele değil, müzakere ve mütareke yapılmalıdır. Madem teröristler çekilmiyor, o zaman canileri söküp atacak kuvveti devreye sokmak, milletin şan ve şerefinin ana fikri olmalıdır. Bu fikir bizim bekamızdır.

TEKNOLOJİ
3 oyun şirketi TOGG için çalışma yapıyor
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, "Biz A'dan B'ye g...
ASAYİŞ
Irak'ın kuzeyinde 4 terörist etkisiz hale getirildi
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatının koordineli çalışmasıyla Irak'ın kuzeyind...
GÜNCEL
Prof. Dr. Teoman Duralı son yolculuğuna uğurlandı
Felsefe Profesörü, biyolog, akademisyen ve düşünür Prof. Dr. Teoman Duralı, son yolculuğuna uğurl...
SPOR
Bursaspor PFDK'ya sevk edildi!
Bursaspor Kulübü, Denizlispor maçındaki saha olayları sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurul...
TEKNOLOJİ
Elon Musk 'beyin çipi' projesi Neuralink için tarih verdi
Elon Musk, Neuralink firmasının ürettiği çipin, insan beyni denemelerini biraz daha erteledi.
SPOR
Fatih Terim hastaneye kaldırıldı
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, fıtık ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
Bursa Şehir Hastanesinde kapalı akciğer kanseri ameliyatları başladı
Fatih Terim hastaneye kaldırıldı
Bakan Karaismailoğlu'ndan zam açıklaması: Yüzde 20 ile yüzde 70 aralığında!
Akaryakıtta yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandı!

En Çok Okunan Haberler

900 çalışanını Zoom üzerinden 3 dakikada kov...

İnternet üzerinden mortgage kredisi veren Better.com...

Kepazelik... Cinsel organını gösteren tacizc...

Sultangazi'de iddialara göre bir kadına cinsel organ...

Bursa'da muhtar koronavirüse yenik düştü

Bursa'nın İnegöl ilçesi Yunus Emre Mahallesi Muhtarı...

Motorine zam geldi

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere moto...

Bursa'da akıma kapılan işçiyi toprağa gömdüler

Bursa'nın İnegöl ilçesinde çalışırken akıma kapılan ...

Sedat Peker'in avukatı Barkın'dan 'gözaltı' ...

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, daha önce yaptı...

Gram altın fiyatlarında yeni rekor

Gram altın küresel altın fiyatlarındaki yatay hareke...

Akaryakıtta zam beklentisi! Uzman isim açıkl...

Döviz kurlarındaki yaşanan yükselişin ardından, ay b...

İstanbul'da güpe gündüz "pes" dedirten olay!...

Esenyurt'ta bir şahıs, sokak ortasında pantolonunu i...

Bakan Karaismailoğlu'ndan zam açıklaması: Yü...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bil...

Instagram'dan yeni duyuru! Merakla beklenen ...

Instagram, gençler için adım atıyor. Instagram'ın ba...

Dolandırıcıların yeni tuzağı: 'Karekod' uygu...

Pandemiyle birlikte çok sık kullanılmaya başlanılan ...

Prof. Dr. Ceyhan: 'Aşılı, aşısız herkese izo...

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyo...

Bursa'da kilometrelerce kuyruk... 'Çok memnu...

Uludağ'dan gelen ucuz ve doğal suyu bidonlarına dold...

Bursa'ya 100 yataklı Spastik Çocuklar Hastanesi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye'n...