'DYROWATER' yüzde 90 yerli cihazlarıyla sağlıklı su üretimi sunuyor...

Yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile yüzde 90 yerlilik oranında alkali su artırma cihazları üretimi sağlayan Dyrowater, müşterilerine sunduğu satış sonrası hizmeti ile de sektöründe farkını ortaya koyuyor. Dyrowater, müşteri talebi üzerine geliştirdiği Ar-Ge projesi ile Türkiye'nin en küçük evsel arıtma cihazını üretti.

GÜNCEL, 23 Kasım 2021 Salı, 15:08
'DYROWATER' yüzde 90 yerli cihazlarıyla sağlıklı su üretimi sunuyor...

Kuruluşu 2005 yılına dayanan Dyro Water Alkali Su Arıtma Sistemleri, bugün gelinen noktada sahip olduğu ürün yelpazesi ile Bursalılara sağlıklı ve lezzetli içme suyuna daha ekonomik ulaşım imkanı sunuyor. Dışarıdan su tedarikinin yoğun tercih edildiği günümüzde su arıtma cihazlarının elzem bir ihtiyaç haline geldiğini ifade eden Dyro Water Alkali Su Arıtma Sistemleri Kurucusu Çiğdem Yaman, "İnsanlar artık gönül rahatlığı ile musluklarından su içemiyor. Paketlenmiş suların maliyeti de her geçen gün artında insanlar artık kendi evlerinde kendi sularını üretmenin yollarını arar hale geldi. Son dönemde hem lezzetli ve sağlıklı hem de taze su tüketimi için arıtma cihazı taleplerinde artış yaşandı. Özellikle pandemi döneminde evsel cihazların satışında yükselen bir ivme yakaladık" dedi.

Bursa'da tarımdaki gelişmeler, sanayinin artması gibi etkenler nedeniyle suyun çeşmeden içilme kalitesi hızla düşmeye başladığından da bahseden Yaman, "Bu bağlamda kentimizde de su arıtma sistemlerine ağırlıklı ihtiyaç duyuluyor. Evsel kullanılan ürün gamının yanı sıra HORECA grubunda, hastanelerde ve fabrikalarda kullanılabilecek kapasitelerde ürün çeşitliliğine sahibiz. Hedefimiz Türkiye geneline yayılabilmek. Ancak önceliğimiz kusursuz hizmet verebileceğimiz lokasyonlara ulaşıyoruz. Bursa ve İzmir, Balıkesir, Manisa, Gebze, İzmit, İstanbul, Yalova'ya hizmet sağlıyoruz" bilgisini verdi.

Bursa ve İstanbul'daki müşteri portföylerinin ağırlıklı fabrika işletmeleri ve hastaneler olduğunu belirten Çiğdem Yaman, "Arıtma cihazlarımız sayesinde işletmeler, sağlıklı içme suyuna ulaşıyor. Aynı zamanda su sebili ve pet su yatırımına ihtiyaç kalmadığı için kayda değer oranda tasarruf da sağlıyor. Sistem kendini çok kısa sürede amorti ediyor" şeklinde konuştu.

 "MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ TEMEL İLKEMİZ"

"Ürünlerimiz kendi kendini satıyor, müşterilerimizi müşterilerimiz getiriyor" diyen Çiğdem Yaman, müşteri memnuniyetini kendilerine ilke edindiklerini söyledi. Yaman, satış sonrası hizmet ile de rekabet üstünlüğü sağladıklarını belirtti. Gerek fiyat memnuniyeti gerek teknik servis hizmetinde yüzde 100 müşteri memnuniyetine ulaştıklarını ifade eden Yaman, "Ürünlerimizi satarken, cihazlarımızın bozulmama garantisini elbette veremiyoruz; ancak bozulduğunda satış sonrası servis olarak bizi kolaylıkla bulabileceklerinin garantisini veriyoruz" diye konuştu. Çiğdem Yaman, piyasada cihazın satışını gerçekleştirdikten sonra teknik servis hizmeti sunan firma sayısının azlığına da vurgu yaptı.

TÜRKİYE'DEKİ EN KÜÇÜK CİHAZI ÜRETTİ

2021 yılında müşteri talebi doğrultusunda yürüttükleri Ar-Ge çalışmaları neticesinde daha küçük boyutta evsel arıtma cihazı üretmeye başladıklarının da bilgisini veren Yaman, "Geliştirdiğimiz bu ürün mutfak tezgahların altında dahi kullanılabilir boyutlarda. Artırma cihazının içerisinde olması gereken tüm argümanlar içinde bulunuyor. Tescilini de aldığımız bu cihazı geliştirdik. Türkiye'deki en küçük kapalı kasa su arıtma cihazını ürettik" ifadelerini kullandı.

ŞUBE AĞINI 'GİRİŞİMCİLER' ARACILIĞI İLE YAYGINLAŞTIRACAK

Şubeleşme yapılanmasını girişimciler aracılığı ile hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Yaman, bu sayede sektörde bir ilke imza atacaklarının da bilgisini verdi. Yaman, "Bu proje için Bursa'yı pilot bölge seçtik. Girişimci arkadaşlar bulup, onlara cihazlarımızın satışını yapabilecekleri mekanları organize edeceğiz. Ürünleri firma olarak koyalım ve dizaynlarını biz yaratalım istiyoruz. Zaten güçlü bir internet sitemiz var. İnternet sitemizde bu girişimcinin de iletişim bilgilerini bulunduracağız. Girişimcilere gerekli eğitimleri de sunacağız. Onlar iş yatırımlarını gerçekleştirecek, yatırım riskini ise biz üstleneceğiz. Şube ağımızı bu şekilde yaygınlaştırmak istiyoruz. Hedefimiz Bursa'da 10 girişimci ile yola devam etmek" diye konuştu. Diğer yandan, kadın girişimcileri iş hayatına teşvik etmek amacıyla pozitif ayrımcılık sunduklarını da sözlerine ekledi.

ÜRÜN YELPAZESİ 'HER BÜTÇEYE UYGUN' ÇEŞİTLİLİKTE

Üretim serüvenini, 2017 yılında tasarımda patentini aldıkları birkaç ürün grubunun imalatı ile başlattıklarını anlatan Yaman, "Kurulduğumuz ilk yıllarda al-sat yaparken, kendi ürünlerimizi tasarlayıp üretir konuma ulaştık. Müşterilerimizden büyük beğeni toplayınca, üretim faaliyetlerimizi artırmaya koyulduk. 2021 yılının başlarında halihazırda tedarikçimiz olan Aquatürk firması ile anlaşma yaptık. Bu anlaşma bağlamında onların ürünlerini de portföyümüze dahil ederek, müşterilerimize her bütçeye uygun arıtma sistemi sunmaya başladık" dedi.

"CİHAZ İÇİNDEKİ SU TAMAMEN STERİL MUHAFAZA EDİLİYOR"

Üretimde yüzde 90 yerliliğe ulaştıklarını da ifade eden Çiğdem Yaman, aylık yaklaşık 200 adet evsel cihaz satışlarının bulunduğunu kaydetti. Bir alkali su arıtma cihazının çalışma sistemini de anlatan Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Evsel cihazlarda saatte 10 litre su üretebilen bir sistem dört kişilik bir aile için idealdir. Cihazların içerisinde 8-10 litrelik bir tank bulunuyor. Sistem yüksek vasıflı içme suyunu üretiyor ve tankın içerisinde topluyor. Tank; hava ve gün ışığına maruz kalmadığı için su tamamen steril halde kalıyor Tank da anti bakteriyel bir tanktır ve suyu sağlıklı bir şekilde tutuyor. İşletmeler için kullanılan cihazların sistemi ise farklı kapasitelerde çalışıyor."

GÜNCEL
Bursa'nın acı kaybı! Celal Cumurcul vefat etti
Bursa'nın tanınmış isimlerinden Celal Cumurcul 77 yaşında hayata gözlerini yumdu.
MAGAZİN
İbrahim Tatlıses'e tepki çeken ödül!
Altın Kelebek Ödül Töreni'nde İbrahim Tatlıses'e verilen ödül sosyal medyada gündem oldu. Gaye Su...
EKONOMİ
Asgari ücret toplantı tarihleri ne zaman? İkinci toplantının detayları belli oldu
İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'de geçerli o...
SİYASET
MHP'li Semih Yalçın'dan iddialı açıklama: Ters köşeye yatıracak
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP; önceki seçimlerde olduğu gibi, umutlarını partimi...
GÜNCEL
Her ilmeğinde bir sır ve hikâye gizli, 30 bin liraya alıcı buluyor
Yaklaşık 3 bin yıllık teknikle üretilen halılar asırlara kafa tutuyor. Kök boyalı yün halıların r...
EKONOMİ
Fuat Oktay'dan 'kur' açıklaması: Uygun değil!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Son günlerdeki kur hareketleri, ekonominin gerçeklerine uyg...
Fuat Oktay'dan 'kur' açıklaması: Uygun değil!
MHP'li Semih Yalçın'dan iddialı açıklama: Ters köşeye yatıracak
5 otomobil firması sözlü savunma yapacak
Trabzonspor'dan tarihi galibiyet

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da kamyonunu ararken başka mağdurlar b...

İstanbul'da vinç kiralama işiyle uğraşan Osman Özkul...

Eğlence bu olmamalı! Bursa'da gelin ve damat...

Bursa'da düğün konvoyu yolu kapattı. Araçtan inen ge...

Bursa'da film sahnelerini aratmayan uyuşturu...

Bursa'da yapılan uyuşturucu operasyonunda 55 kilo se...

Asgari ücrette 2022 zam oranı şekillenmeye b...

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret...

Kavcıoğlu'ndan 'faiz indirimi' açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şah...

Uludağ'da 14 saat sonra yeniden hayata dönüş...

Kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ'ın zi...

Bir zamanlar çam sakızı, çoban armağanıydı, ...

Kilosu 3500 liraya satılan damla sakızının sağlığa f...

Uludağ'da mahsur kalan dağcılar konuştu: Bu ...

Uludağ'ın zirvesine çıkmak isterken kaza geçirip mah...

Yargıtay'dan o patronlara kötü haber

Hukuka aykırı bir şekilde çalışanlara işe girişte bo...

Sigaralara 5 TL zam mı geldi? TTB Başkanı Ay...

6 Aralık Salı günü sigaraya zam iddiası sosyal medya...

Uludağ'da 14 saat sonra iyi haber geldi

Bursa'da mahsur kalan 3 dağcıya 14 saat sonra ulaşıl...

Asgari ücret 4 Bin TL olacak mı? Erdoğan'dan...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Asgari ücret ) Biz kesinlik...

Fiyatlar değişti, orta sınıf araçlar 'lüks' ...

Otomobil fiyatlarındaki artış ile yüzde 50 vergi dil...

Bursa'da Adliye'nin önünde takla attı, sürüc...

Bursa'nın İznik ilçesinden Yenişehir istikametine se...

Van'da 4.9 büyüklüğünde deprem

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Van'ın...