'HDP'nin kapatılması açıklaması, vatan hainlerine vurulmuş sağlam bir tokattır'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklamaların ardından hadlerini aşarak yorum yapan çevreler hakkında basın açıklaması yaptı. Büyükataman, "Terör örgütü PKK'nın militan temin merkezi gibi çalışan HDP'nin kapatılması ile ilgili Sayın Genel Başkanımızın yapmış olduğu açıklama, vatan hainlerine vurulmuş sağlam bir tokattır" dedi.

SİYASET, 14 Aralık 2020 Pazartesi, 13:55
'HDP'nin kapatılması açıklaması, vatan hainlerine vurulmuş sağlam bir tokattır'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, açıklamasında şunları kaydetti:

Vatan hainlerinin yol arkadaşı olan 805 karanlık şahsın imzaladığı Türk milletinin birliğini ve dirliğini dinamitlemeye çalışan bildiri ve terör örgütü PKK'nın militan temin merkezi gibi çalışan HDP'nin kapatılması ile ilgili Sayın Genel Başkanımızın yapmış olduğu açıklama, vatan hainlerine vurulmuş sağlam bir tokattır.

Bu tokat, vurulduğu yanağı perişan ettiği gibi tokadın şaklama sesi herkesten önce bölücülerin şakşakçılarından gelmiştir. Terörden ve kandan beslenen, 83 milyonluk büyük Türk milletinin müreffeh günler görmesine mani olmak isteyen ne kadar isim varsa meydana çıkmış, zilletin gizlenen ortakları deşifre olmuştur.

Her ne kadar Kılıçdaroğlu'nun içerideki dostlarından birinin HDP/PKK olduğu bilinse de CHP'nin ve İP'in hâlâ gizli ortaklarını itirafa yanaşmaması dışarıdaki dostlarını kızdırmış olmalı ki "anti demokratik güçler" süreci hızlandırmak için devreye sokulmuştur.

"Millet İttifakı'nı demokrasi ittifakına çevirme" amacıyla hazırlandığı söylenen rezil bildiri, zillet ittifakının gizli ortaklarının zilletin temsilcilerine "hadi" mesajından başka bir şey değildir.

HDP'nin Eş Başkanları defaatle "Demokrasi güçleri cesurca ve korkusuzca davranıp ittifakları gizli olmaktan çıkarmalıdır." dediği hâlde zillet ittifakının görünen ortaklarının bu cesareti gösterememesi üzerine, dışarıdan aydın maskeli piyonlar devreye sokulmuş ve sipariş bir bildiri yayımlanmıştır.

Sayın Genel Başkanımızın bu ülkeyi "vatan" olarak benimseyememiş 805 "yurttaş"ın maskesini düşürmesi ve iflah olmaz HDP'nin kapısına bir daha açılmamak üzere kilit vurulmasını teklif etmesi aziz Türk milletinde büyük bir karşılık bulmuştur.

Vatan hainlerinin toplanma merkezi, teröristlerin merkez üssü olan HDP'nin ülkemize, insanımıza bugüne dek diğer öncülleri gibi bir faydası dokunmamıştır.

Bu parti görünümlü örgüt, Türkiye'nin hangi meselesinde Türkiye'den taraf olmuştur, Türkiye'ye karşı düzenlenen hangi psikolojik harekâtta bu tarafta yer almıştır?

Türkiye'nin sınır dışı operasyonlarında teröristlerin önüne yatanlar, terör örgütünü bir korku unsuru olarak kullanıp insanları sokağa çıkmaya zorlayanlar, Türk askerini ve polisini hendeklerde boğmaya kalkanlar bunlar değil midir?

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan'ın şanlı zaferinden üzüntülerini dile getiren, aklı başındaki Ermenilerin dahi işgalci olduğunu kabul ettikleri Ermenistan'a destek açıklaması yapan, yine bu parti görünümlü terör örgütü taşeronu değil midir?

Bunların bir şehidin ardından gözyaşı döktükleri görülmemişken kendi elleriyle PKK'ya teslim ederek müsebbibi oldukları teröristlerin leşlerini anne babaları reddederken bunların teslim alması vaka-i adiye hâline gelmiştir.

Bunların, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çıkarına bir tane açıklamasını duymak mümkün değilken her hain bildirinin öncüsü, ülkemize dışarıdan gerçekleştirilen her kalleş saldırının destekçisi yine bunlardır.

Hâl böyle iken suyu bulandırarak ellerinde doğudan batıya, kuzeyden güneye insanımızın kanı bulunan HDP'yi masum ve Türk siyasetinin demokratik bir oluşumu olarak göstermeye kalkan kim varsa HDP'nin işlediği suçların da ortağıdır.

Hele ki Sayın Genel Başkanımıza ve Partimize bu hain bildiri ve HDP üzerinden saldırmaya kalkanlara cevabımızı misli ile vereceğimizin bilinmesini isteriz.

Milliyetçi Hareket Partisinin ve şanlı Türk Devletinin yıllardır Kürtleri katlettiğini iddia edebilecek kadar alçaklaşanlar ve Türkiye'de yeni bir kardeş kavgası meydana getirebilir miyiz diyerek avcunu ovuşturanlar kökü dışarıdaki kirli odakların Türkiye'deki elemanlarıdır. Bunları da tek tek deşifre etmek ve maskelerini soymak boynumuzun borcudur.

Milliyetçi Hareket Partisinin ve Türk Milliyetçilerinin geçmişten aldıkları emanet ve geleceği bırakacağı bir miras vardır. Bu miras önce sınırlarımız içerisindeki insanımızın, ardından Türk-İslam dünyasının ve nihayet tüm dünyanın müreffeh bir yaşama kavuşması ülküsüdür.

Bu ülkümüzü gerçekleştirirken efradımızı câmi, ağyarımızı mani olacağız. Türk milletini yolundan çevirmek isteyen kişi, dernek, oluşum, parti fark etmeksizin ortaya çıkartıp kanun önünde sorulması gereken hesabı mutlaka soracağız.

Sayın Genel Başkanımızın veciz ifadesiyle:

"Doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir aile şuuruyla kenetlenip birbirimize dayanarak, birbirimizden güç alarak, millî birliğimizi perçinleyerek bu zor dönemi atlatacağız.

Eğilmez başımızla, yenilmez irademizle biz büyük Türk milletiyiz. Hiçbir habis ve hain emel Türk milletini pes ettiremez, taviz verdiremez. Hiçbir zalim, hiçbir zorba Türkiye'ye kanlı dişlerini geçiremez."

GÜNCEL
Bursa Orhangazi'de 9 arsa satışa çıkarıldı
Basın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre, Orhangazi Belediyesi ...
GÜNCEL
TÜBİTAK 90 personel alımı yapıyor!
TÜBİTAK, Resmi Gazete'de yayımladığı ilanda Bilişim Ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştır...
GÜNCEL
Bakanlıktan satılık kum ocağı!
Yozgat'ın Sarıkaya ilçesi'nde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na ait kum ocağı satılacak.
GÜNCEL
Bakan Soylu paylaştı! 'Anneme küfretti, serbest kaldı!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabı üzerinden annesine hakaret eden bir şahsın twe...
GÜNCEL
Dikkat çeken proje: 'Türk Dünyası Vatandaşlığı'
Türk dünyasıyla ilgili sayısız araştırmalar yapan Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Se...
DÜNYA
Tam 150 milyon yıllık köpekbalığı fosili keşfedildi!
Bilim insanları, Almanya da 150 milyon yıllık oldukça iyi bir şekilde korunmuş bir köpekbalığının...
Dünya Kovid-19 aşısına ihtiyaç duyarken, milyonlarca doz çöpe gidiyor!
Koronavirüse yakalanma riskini yüzde 250 artıran etken!
250 yıllık dev marka satılıyor!
Alaycı insanlar daha mı zeki?

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da silahlı saldırı!

Bursa'da 2 kişi henüz bilinmeyen sebepten dolayı ara...

Dikkat! Meteoroloji Bursa'yı turuncuya boyad...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa'da 3 gün boyunca...

Bursa'da cinayet! Kardeş kardeşi öldürdü...

Bursa'nın İznik ilçesinde ağabeyi tarafından bıçakla...

Sokağa çıkma yasağı saatleri de değişecek! İ...

Koronavirüs vakalarının gerilemesi ve aşı çalışmalar...

Bursa ulaşımı için önemli uyarı! Geç kalmada...

Türkiye genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında ...

Bursalılar dikkat! Meteoroloji harita paylaş...

Bursa'da hissedilen hava sıcaklıkları hissedilir der...

Meteoroloji ve Valilik' ten Bursa'ya peş peş...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bursa ve çevre...

Yetkili isim yasakların biteceği tarihi açık...

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yasak kararl...

TOKİ'den Bursa'ya 150 konut! Yeri belli oldu...

Toplu Konut İdaresi'nin yurt genelinde başlattığı 10...

Bir anda akın ettiler! Bursa'da uzun araç ku...

Çarşamba akşamından beri kar yağışının aralıklarla d...

Bursa Valiliği'nden 'Uludağ' açıklaması! Ote...

Bursa Uludağ'da bir otelin terasında pandemi kuralla...

Bursa'da yoğun kar yağışı, yolu trafiğe kapa...

Bursa-İzmir otobanı bağlantı noktası yoğun kar yağış...

Bursa'da 2 katlı evde yangın! Alevler geceyi...

Bursa'da 2 katlı bir evde çıkan yangın, itfaiye ekip...

Survivor yarışmacılarının haftalık ücreti or...

Yeni platformu Exxen ile çok konuşulan ünlü televizy...

Mide bulandıran görüntüler! Bursa'da Suriyel...

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, kiraladıkları ofisler...