MHP'den CHP'ye çok sert tepki: '23 Haziran'da İstanbul Ağıdı yakacaklar'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu, İBB binasına T.C. ibaresini ekledi. Bu da Bahçeli'ye kapak olsun" sözlerine MHP'den bir yanıt daha geldi. MHP lideri Bahçeli'nin ardından bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "İstanbul" ve "T.C." tartışmaları üzerinden Kılıçdaroğlu'na çok sert ifadelerle yüklendi.

SİYASET, 09 Mayıs 2019 Perşembe, 13:16
MHP'den CHP'ye çok sert tepki: '23 Haziran'da İstanbul Ağıdı yakacaklar'

Yazılı bir açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP'li isimlere çok sert tepki gösterdi. ""T.C." ibaresi üzerinden MHP'yi yaftalamaya çalışan CHP'ye ve onun "kâzip" lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, MHP'li belediyelerde baştan beri kapı gibi duran T.C.'li levhaların hepsi kapak olsun!" diyen MHP'li Yalçın, CHP'nin İstanbul için "kirli ittifaklar" içinde olduğunu iddia etti.

23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimlerinden Cumhur İttifakı'nın zaferle çıkacağını savunana Yalçın "İstanbullu seçmenin bütün bunları dikkate alacağından, CHP'nin çenesi düşük sözcülerinin de 23 Haziranda "İstanbul ağıdı" yakacaklarından kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açıkalamaları şöyle;

Eski vesayetçi alışkanlıklarını terk edemeyen, 21. yüzyıl Türkiye'sini anlamakta zorlanan ve ülkenin sorunları karşısında özgün politika üretme becerisini gösteremeyen CHP, son dönemde çelişkiler ve tutarsızlıklarla boğuşmaya devam etmektedir.

Bu durum, her geçen gün daha hırçın ve daha kavgacı bir hüviyete bürünen CHP'yi tepki çeken ve güvenilmez bir parti hâline getirmektedir.

'YALANCI PEHLİVANI ANDIRAN KILIÇDAROĞLU!'
'
Söz konusu tutarsızlıkların ve huysuzlukların merkezinde; hemen her konuda birbirini nakzeden, Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen ve çatal dilli açıklamalarıyla yalancı pehlivanı andıran Kemal Kılıçdaroğlu yer almaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Genel Başkanımıza yönelik "kapaklı" göndermesinden, eteğinde çok sayıda taş biriktirdiği ama bir türlü dökemediği anlaşılmaktadır.

Lakin Kılıçdaroğlu, hıncını Sayın Devlet Bahçeli'den çıkarma işini avenesine havale etmiş olmalı ki CHP sözcülerinden Engin Özkoç dün çıkıp MHP Lideri Sayın Bahçeli hakkında bir alay seviyesiz ve boş iddia dillendirmiştir.

Özkoç'un açıklamaları da tıpkı patronu Kılıçdaroğlu'nunki gibi Türkiye'nin gerçeklerinden, politikanın dinamiklerinden bihaber zavallı bir kafanın hezeyanlarını yansıtmaktadır.
"Devlet Bahçeli yok hükmündedir." diye boyundan ve partisinin millet nezdindeki ederinden büyük laflar eden Engin Özkoç'u, Sayın Genel Başkanımıza yaptığı göndermeler ve içindeki erik kurusunu açığa vuran dokundurmalarla bizzat kendi patronu yalanlamaktadır.

Çünkü Sayın Kılıçdaroğlu'nın politikada hakkını avucuna sayan, hep Devlet Bahçeli olmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu'na her seferinde dersini veren, CHP'nin canına ot tıkayan, Devlet Bahçeli olmuştur.

Devlet Bahçeli; hep Kılıçdaroğlu'nu açıkta yakalamış, CHP'nin kirli planlarını bozmuştur.

'BAHÇELİ RÜYALARINA GİRİYOR'

Muhtemelen Sayın Devlet Bahçeli zaman zaman CHP liderinin rüyalarına da girmekte, uykularını kaçırmaktadır.

Devlet Bahçeli'yi sırf yok sayma gayreti bile Sayın Genel Başkanımızın politikadaki dominant rolünün zımnen itirafıdır.

CHP'lilerin bir türlü kabullenmek istemedikleri gerçek şudur:

15 Temmuz'dan sonra hem ülkemizin hem de politikanın atmosferi değişmiştir. Bazı siyasi partilerin durduğu yer ve tutumları değişmiştir.

Türkiye'nin beka ve güvenlik öncelikleri; iktidar için yeni ve akılcı politikalar üretmeyi, yanlıştan dönmeyi bir zaruret hâline getirmiştir.

Bu bağlamda MHP; devletimizin bekası, milletimizin birlik ve bütünlüğü için elini taşın altına koymuş, Ak Parti de bunu karşılıksız bırakmamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanı, önceki gün gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir." diyerek tartışma ve yersiz iddialara son noktayı koymuştur.

Buna karşılık CHP ise bozuk bir zaman makinesinde kalmışçasına hâlâ eski atmosferde gezinmekte, bir türlü günümüze gelememektedir. Bu halleriyle hiç var olamamışlardır.

CHP; aklını başına alacağına, 15 Temmuz ve sonrasından ders çıkaracağına daha çok azgınlaşmış, daha çok yoldan çıkmıştır.

CHP; 15 Temmuz sonrasında Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu millî mutabakat ruhundan hızla uzaklaşarak, politikayı kendi çıkarı paralelinde yeniden dizayn etmek isteyen uluslararası aktörlerin uydusu haline gelmiştir.

'CHP AÇILIMCIDIR'

CHP; açılımcı, çözümcü olmuştur. CHP ve onun başındaki yalancı zat; artık ihanetin korucusu, hainlerin hamisi, "FETÖ yamaklarının abisi" olmuştur.

Yani Engin Özkoç sadece göğe ok atmakta, suya yazı yazmaktadır.

Zaten CHP altı okun altısını da göğe atmış; elinde ne bir fikri, ne bir ilkesi ne de bir felsefesi kalmıştır.

İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin YSK tarafından iptalinden sonra şaşkına dönen CHP ve yancıları, halay havasından yanık gazele dönmüşlerdir.
Buna rağmen CHP'lilerin sesi hâlâ pek bir gür çıkmakta, sözcüleri pek şımarık açıklamalar yapmaktadır.

Anlaşılan CHP kazandığı belediyeleri kendi başarı hanesinde yazmakta, iktidar rüyaları görmektedir.

Oysa CHP'nin hangi kirli ittifaklar sayesinde palazlandığı, kamuoyunun malumudur. Bir takım kripto ittifak ve destekler artık aleniyete de dökülmüştür.

Cumhuriyet'i kuran parti, Cumhuriyet'in değerlerine düşman ve onu parçalamaya azmetmiş terör örgütüyle siyasi ilişki içine girmekten bir türlü vazgeçmemektedir. CHP bunu inkâr etse de PKK'nın siyasi kanadı açıkça kamuoyuna duyurmaktadır.

KANDİL'DEN TALİMAT

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri YSK tarafından iptal edilince Kandil'den yine HDP'ye destek yönünde talimat ulaşmış, HDP derhal safını belli etmiştir.

CHP, sözde PKK terörüne karşıymış gibi görünmekte ama icraatta sürekli söylem, eylem ve ideoloji geçişgenliği içinde olduğu PKK'nın siyasi kanadı HDP'yle politik bağ ve kader ortaklığı kurmakta ısrar etmektedir.

Her ne kadar CHP sözcüleri İP'ten başka müttefiklerinin olmadığını söyleseler de tevek yaprağı bile yalanlarının üstünü örtmeye yetmemektedir.

Bu inkâr dilinin hemen ardında, zillet ittifakının 31 Mart Yerel seçimlerinde HDP tarafından desteklenmiş olmasını kamuoyunda makul ve mantıklı gösterme çabası sırıtmaktadır. Aynı tespitimizin 23 Haziran için de geçerli olduğunu hep birlikte göreceğiz.

İstanbul'da İmamoğlu'na mazbata verilince ağızlarından bal damlayan; demokrasi, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik sayıklamaktan dilleri şişen CHP sözcüleri, YSK kararı belli olunca derhâl gerçek tıynetlerini göstermişlerdir. Vesayetçi, darbeci ve tehditkâr asıllarına rücu etmişler, yılana bile rahmet okutan zehirli dillerini yeniden açığa çıkarmışlardır.

CHP, HDP ile 31 mart 2019 Yerel seçimlerine yönelik kripto iş birliğini gizlemek için ikiyüzlü demokratlığı, sahte adalet arayışını, yalancı hoşgörüyü, "Ben de milliyetçiyim." mavrasını ve "T.C" ibaresine sahip çıkıyor gibi görünmeyi, gerçek yüzünü gizlemek için maske olarak kullanmıştır.

CHP'nin bu kırılgan ve saydam maskesi, 23 Haziran'da zillet ittifakının yaşayacağı yıkım, hayal kırıklığı, sefalet ve perişanlığı önleyemeyecektir.

'HEPSİ KAPAK OLSUN'

"T.C." ibaresi üzerinden MHP'yi yaftalamaya çalışan CHP'ye ve onun "kâzip" lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, MHP'li belediyelerde baştan beri kapı gibi duran T.C.'li levhaların hepsi kapak olsun!

"'İSTANBUL AĞIDI' YAKACAKLAR"

İstanbullu seçmenin bütün bunları dikkate alacağından, CHP'nin çenesi düşük sözcülerinin de 23 Haziranda "İstanbul ağıdı" yakacaklarından kimsenin şüphesi olmasın.

TÜRKİYE
Bursa dahil 10 ilde PKK operasyonu! Cezaevindekilere finans sağlamışlar...
Bursa dahil 10 ilde terör örgütü PKK/KCK'nın hükümlü ve tutuklu mensuplarına finans sağladığı idd...
SPOR
Bursaspor'da flaş ayrılık!
TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor, Recep Aydın'la yollarını ayırdı. Tecrübeli futbolcu, "1,5...
GÜNCEL
İşte Türkiye'nin güncel koronavirüs tablosu!
Koronavirüste son durum açıklandı. Buna göre, son 24 saatte 6 bin 818 kişiye koronavirüs tanısı k...
TEKNOLOJİ
2025 yılında yollarda göreceğimiz 16 ultra lüks araba!
Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte otomotiv sektörü de donanımsal ve tasarımsal birçok ...
DÜNYA
Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu!
Bilim insanları, Arjantin'in Neuquen eyaletinde 98 milyon yıllık dev bir dinozor fosilini ortaya ...
GÜNCEL
Limak Enerji'den sokak hayvanlarına destek!
Bursa'daki enerji şirketi 'Limak' sokak hayvanlarının hayatına dokunmaya devam ediyor.
250 yıllık dev marka satılıyor!
Zincirleme kaza: 130 araç birbirine girdi
Kar kabusu.... Mahalle sakinleri korkuyla kendilerini sokağa attı!
İnanılır gibi değil... Bu araçtan sağ kurtuldu!

En Çok Okunan Haberler

Sokağa çıkma yasağı saatleri de değişecek! İ...

Koronavirüs vakalarının gerilemesi ve aşı çalışmalar...

TOKİ'den Bursa'ya 150 konut! Yeri belli oldu...

Toplu Konut İdaresi'nin yurt genelinde başlattığı 10...

Bursa'da kardeşini 25 kez bıçaklayarak öldür...

Bursa'nın İznik ilçesinde erkek kardeşi Semih Acar'ı...

Bursa'da başkanların karla mücadele atışması...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Muda...

Normalleşmede ilk adım! Sağlıkçılara getiril...

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri k...

Bursa'da ilginç deney! Kardan adamı torpille...

Bursa'da yoğun kar yağışı, sokaklarda ilginç görüntü...

NASA'dan Türkiye paylaşımı! Kuraklık uyarısı

NASA, Türkiye'nin yer altı su rezervlerini gösteren ...

Bursa dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Bursa dahil 11 ilde yürütülen terör örgütü FETÖ soru...

Bursa buz tuttu, sıcaklık eksi 18'i gördü!

Kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu Bursa'da g...

Aşılamada ikinci adım başladı!

Koronavirüs aşılama programının birinci aşamasının i...

250 yıllık dev marka satılıyor!

Kökleri 250 yıla dayanan ayakkabı ve terlik üreticis...

Bursa'daki 'Küçük Venedik'i bir de böyle gör...

Türkiye'nin Venedik'i olarak bilinen ve Japonların g...

Pazarcıların bin TL kavgası! Ölü ve yaralıla...

Konya'da dün pazarcı esnafı arasında çıkan kavga bir...

Bursa'da imar dışı bölgelere doğal gaz müjdesi!

Bursa'da ekonomik ve çevre dostu yakıt olan doğalgaz...

Bursa'da tehlikeli yolculuk! Traktöre takıld...

Bursa'da bir grup patenli genç trafikte seyir halind...