MHP'li Büyükataman'dan 'Dersim' açıklaması: Dizlerinin bağı çözülür

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun MHP hakkındaki sözlerine yanıt veren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,  "Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı gitmesi gereken yere rahat rahat gider. Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı dik ve asil duruşu ile bir yere giderken vatan ve millet düşmanlarının dizleri titrer, dizlerinin bağı çözülür" dedi.

SİYASET, 30 Mayıs 2019 Perşembe, 14:20
MHP'li Büyükataman'dan 'Dersim' açıklaması: Dizlerinin bağı çözülür

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu hakkında "Oldubitti ile bir isim değişikliğine gitmeye çalışmak açıkça devlete meydan okumaktır" diyen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman şöyle konuştu: "Büyükşehirlerin bir mahallesinden az seçmeni bulunan Tunceli'nin Ovacık ilçesi belediye başkanlığına geldiği günden beri; maksadı ve meşrebi belli çevrelerce "Komünist Başkan" diye pohpohlanan şahıs "Yüz verirsen ayıya..." diye başlayan atasözümüzü ispatlama gayesindedir.

Her haberde şahsından ziyade komünistliğine vurgu yapılan TKP'li bu şahıs, Tunceli Belediye Başkanlığına seçilince Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin iradesini bir kenara bırakıp Tunceli'yi bir kolhoz, kendisini de zalim bir kolhoz yöneticisi zannetmiş olacak ki kendisi gibi sakat zihniyete sahip olanlarla ve PKK'nın siyasetteki kolunun temsilcileriyle birlikte Tunceli'nin ismini Dersim olarak değiştirmeye cüret etmiştir.

Balballarla, koç-koyun heykelleriyle, koçbaşı damgalarıyla, halılara ve kilimlere nakış nakış işlenen motifleriyle kadim bir Türkmen şehri olan Tunceli'de oldubitti ile bir isim değişikliğine gitmeye çalışmak açıkça devlete meydan okumaktır."

Türklüğün tunç eli Devlet Bahçeli; bu sakat ve bölücü zihniyetin temsilcilerine gereken cevabı "Türkiye'de resmî olarak Dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur, olamayacaktır. Komünist ve bölücü komploya göz yummak, alttan almak, sessiz kalmak feci akıbetlere davetiye çıkaracak, beka düzeyinde tehlikelere kapı aralayacaktır" sözleriyle vermiş ve gereğinin yapılması konusunda ilgili makamları göreve çağırmıştır."

Maçoğlu'nun "Devlet Bahçeli de zamanında rahat rahat giremediği Dersim'e kinini gösterdi" sözlerine tepki gösteren Büykataman, "Sayın Genel Başkanımızın bu önemli ve millî birliği esas alan çağrısının ardından önce TKP Genel Merkezi, "Komünist Başkan"larının tavrının yersiz olduğunu açıklamış, ardından da bu şahıs Valilik onaylamadığı takdirde bu karara saygı duyacağını söylemiştir.

Fakat "TİP"siz bir milletvekilinin kendisine düzenlediği destek ziyaretinde TİP'siz ile komünist birbirlerinden aldıkları güçle yürek yemişçesine taarruza geçmiştir. Maçoğlu denen bozuk zihniyetin temsilcisi "Bu gündem özellikle milliyetçi ve faşist kesimler tarafından büyütüldü ve Dersimlilere kayyum tehdidi yapıldı. Devlet Bahçeli de zamanında rahat rahat giremediği Dersim'e kinini gösterdi." demek suretiyle aziz Türk milletine devletin ve milletin koruyucusunun kim olduğunu göstermiş oldu. Bunlara göre kendi bozuk zihniyetinden olmayan herkes "faşist", "demokrasi düşmanı"dır. Oysa kendileri vatan, millet düşmanı, müstemleke olmaya hevesli acizlerdir" şeklinde konuştu.

Büykataman sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu toprakların her bir karışı şehit kanlarıyla vatan yapılmıştır ve şehit kanlarıyla vatan olarak kalmaya devam etmektedir. Bu bayrak, Türk milliyetçilerinin kanı; bu vatan, Türk milliyetçilerinin fedakârlıklarıyla bugünlere gelmiştir. Canımız ve kanımız pahasına bugünlere getirdiğimiz ve ilelebet de varlığını sürdürmesi için mücadele edeceğimiz vatanımızın herhangi bir yerine, herhangi bir zamanda gitmek için kimseden izin alacak değiliz. Bunu denemek isteyenlerin yüzlerinin Sayın Genel Başkanımızın 28 Kasım 2014 tarihinde Tunceli'ye gerçekleştirdikleri ziyarette "haine, hain dediği" o anlarda aldığı zelil ifadeyi hatırlatırız.

Ülkemizin her bir insanı birbirinden kıymetli, bu vatanın eşit ve değerli bir vatandaşı, Türk milletinin şerefli bir mensubudur. Ömrümüzü adadığımız milletimize kin kusmayız aksine onun için kan kusar, kızılcık şerbeti içtik deriz. Tuncelili vatandaşlarımızı bölücü ve sakat zihniyetlerin keyfî uygulamalarına mahkûm bırakacak değiliz. Türk milletine bir bütün olarak bakamayan, kökü dışarıda bozuk zihniyetlerin Türk milliyetçilerine söz söylemesi komiktir, Türk milletinin nezdinde yok hükmündedir.

Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı gitmesi gereken yere rahat rahat gider ve oradaki vatan ve millet düşmanları rahatsız olur. Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı dik ve asil duruşu ile bir yere giderken vatan ve millet düşmanlarının dizleri titrer, dizlerinin bağı çözülür.

PKK'nın siyasi kanadının listesinden Meclis'e giren TİP'siz milletvekili de Maçoğlu'nun yalnız olmadığını, kendisinin yanında olduklarını söylemiş. Sayın Genel Başkanımız "Biz biriz, siz hepiniz." diyeli çok olmuştur. Hepiniz birleşseniz heybetli bir dağ olan vatan, millet sevdalısı Türk Milliyetçilerinin karşısında bir toz zerresinden farksızsınız.

Aziz Türk milleti müsterih olsun komünist kalıntılarına, PKK terör örgütünün kılıksızlarına ve kökü dışarıda bulunan hiçbir sapkınlığa geçit verecek değiliz. Türk milletinin desteğiyle bu sinekleri ve bu sineklerin ürediği bataklığı yok edecek güç de, kararlılık da Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı'nda ve Türk Milliyetçilerinde mevcuttur.

Bu vesileyle 27 Mayıs tarihinden beri "Pençe Harekâtı" kapsamında PKK'lı teröristlere nefes aldırmayan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına muvaffakiyetler diliyor ve kahramanlarımızın yanlarında olduğumuzun bilinmesini ifade ediyoruz."

DÜNYA
'Türkiye'ye yaptırım' sinyali vermişti! ABD Senatosu onayladı
ABD Senatosu, ABD Başkanı Joe Biden'ın Dışişleri Bakanı olarak atadığı Antony Blinken'e onay verd...
DÜNYA
İsveç'te Türk asıllı subay 3 aydır kayıp
İsveç'in başkenti Stockholm'de 18 Kasım 2020'de kaybolan 31 yaşındaki Türk asıllı Deniz Komando S...
DÜNYA
Trump kaldırmıştı! Biden yönetiminden Filistin kararı
ABD'de yeni göreve gelen Joe Biden yönetimi, önceki Başkan Donald Trump döneminde askıya alınan F...
GÜNCEL
Dışişleri Bakanlığı'ndan kınama!
Dışişleri Bakanlığı: "Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da sivil yerleşim birimlerini hedef aldığ...
TEKNOLOJİ
Apple, iOS ve iPadOS 14.4 güncellemesini bugün yayınlıyor!
Apple, mobil işletim sistemleri iOS ve iPadOS için yeni yazılım güncellemelerini bugün yayınlıyor...
SPOR
Bursaspor'da Altınordu maçı hazırlıkları devam ediyor!
Bursaspor'da bir günlük iznin ardından Altınordu maçı hazırlıkları akşam yapılan antrenmanla deva...
Bursa'da 'HES' kuyruğu! Son tarih 31 Ocak...
Kiralanan evde dondurulmuş onlarca fare şoku!
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'yi tanıtacak 19 şefi seçti!
Mutluluğun parayla satın alınabileceği kanıtlandı!

En Çok Okunan Haberler

İçişleri Bakanlığı'ndan 'Uludağ' genelgesi!

İçişleri Bakanlığı, Uludağ'daki skandal görüntülerin...

BİM yetkilisi: 'Fiyatlar çok arttı' gibi ifa...

Gıda fiyatlarındaki artışla ilgili değerlendirme yap...

Bursa'da kumar baskınında yakalandı: 'Sizin ...

Bursa polisi kısıtlamada kapalı olması gerekirk...

Bursa'da sabah uyanınca hayatının şokunu yaş...

Bursa'da sokak kısıtlamasına rağmen gece yarısı ev s...

Bursa'da sanayi sitesini hortum vurdu! Çatıl...

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesindeki bir sanayi sit...

Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Uludağ' açıklaması:...

Hafta sonu Uludağ'da ortaya çıkan görüntülerle ilgil...

Yaşları 18'den küçük! Sevgilisini darp etti,...

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 18 yaşından küçük bir şa...

Yemek yarışmasında birinci olmuştu! Oğluyla ...

İstanbul Eyüpsultan'da madde bağımlısı olduğu iddia ...

Bursa İl Sağlık Müdürü'nden vaka açıklaması...

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, aşılam...

Bursa Valiliği'nden Uludağ'daki skandala ili...

Bursa Valiliği, Türkiye'nin gündemine oturan Uludağ'...

Uludağ'daki 'korona partisi'nin bedeli ağır ...

Kış turizminin gözde merkezi Uludağ'da koronavirüs s...

Bursa'da 'HES' kuyruğu! Son tarih 31 Ocak...

Bursa'nın ulaşım kartı 'Bursakart'a HES kodu tanıtma...

'Tedirgin edici seviye' İşte Türkiye'nin gün...

Koronavirüste son durum açıklandı. Buna göre, son 24...

Bedelli askerlik ücretine kur zammı

Bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısınd...

Diş macunu fiyatları tavan yaptı! Sunucu şaş...

Habertürk TV sunucusu Hülya Hökenek diş macunlarında...