MHP'li Büyükataman'dan Yeni Akit gazetesi yazarına: Kokuşmuş bir zihniyet...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri, Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Yeni Akit gazetesi yazarı Sabri Balaman'ın köşe yazısındaki sözlerine sert bir dille yanıt verdi: Partimizi hedef alan mezkûr yazı; başından sonuna dek kokuşmuş bir zihniyetin, çok gerilerde kalmış ve yırtılıp çöpe atılmış denemelerin canlandırılması temennisinden başka bir şey değildir.

SİYASET, 09 Aralık 2020 Çarşamba, 15:18
MHP'li Büyükataman'dan Yeni Akit gazetesi yazarına: Kokuşmuş bir zihniyet...

Büyükataman'ın açıklaması şu şekilde:

"24 Kasım 2020 tarihinde yazdığı "Başkanlık sistemi üst aklın tehditi altında" başlıklı yazı ile kötü niyetini ortaya koyan Yeni Akit gazetesi yazarı Sabri Balaman, muhatap alınmadığını görünce bu sefer 8 Aralık 2020 tarihinde "Erdoğan, prangalarından kurtulmalı" başlıklı bir yazı kaleme alarak hadsizliğini tescillemiştir.

Bir süredir, aynı merkezden idare edilen partilere ezberlettirilen söylemlerin bu sefer Balaman tarafından dillendirilmesi, oyunu yönlendiren merkezleri de gözler önüne sermektedir.

Dünden bugüne gerek yazdığı yazılar, gerek içerisinde yer aldığı platformlar ve gerekse yaptığı konuşmalardan bozuk zihniyetini bildiğimiz bu şahsın cemâziyelevveli, sözlerinin aziz milletimizde bir karşılığının olamayacağını da göstermektedir.

Milliyetçi Hareket Partisinden bahsederken kullandığı nitelemelerle de partimizi hedef alan mezkûr yazı; başından sonuna dek kokuşmuş bir zihniyetin, çok gerilerde kalmış ve yırtılıp çöpe atılmış denemelerin canlandırılması temennisinden başka bir şey değildir.

Cumhur İttifakı, millî birliği sağlayıp büyük Türk milletinin desteğiyle ülkemizde ve ülkemizin etrafında yuvalanan terör unsurlarını yok etmektedir ve etmeye de devam edecektir. Bu suretle ülkemizin güvenlik sorunlarını bertaraf edip uluslararası sahada söz sahibi olmasından rahatsızlığını açıkça ifade edemeyen çevreler, her yerde bulunan devşirmeleri vasıtasıyla Cumhur İttifakı'nı oluşturan Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarında bir memnuniyetsizlik varmış algısı oluşturmaya çalışmaktadır.

2015 yılında, bebek katili Öcalan'ın "Kürt Ulusal Hareketi'nin lideri" olarak görüldüğü, eyalet sisteminin, ana dilde eğitim hakkının talep edildiği, temiz Türk Devleti'ni özür dilemeye davet eden rezil bir raporu hazırlayan komisyonun başkanlığını da yapan Balaman'ın nasıl bir Türkiye hayal ettiğini bu rapordaki korkunç manzara göstermektedir. Sarı torba içinde görmeye tahammül edebileceğimiz teröristlerin karşımıza muhatap olarak çıkacağı bir Türkiye düşleyenler, hayal âleminde yaşamaktadır.

Analiz diyerek ortaya attığı ve ispat edemediğini söylediği safsataları, "Birileri böyle düşünüyor." diyerek kendi düşüncelerini örtülü bir şekilde sunduğu rezil iddiaları; kendisi adına bir utanç vesikası, daha sonra saflarına katılacağı çevrelere kendini beğendirme çabasından başka bir şey değildir.

Hazırladığı açılım raporunda Türkiye'nin etnik grup temelinde eyaletlere bölünmesini teklif eden Balaman'ın DEVA ve Gelecek isimli proje partilerinin kuruluş sebeplerini de partimize bağlayacak kadar hayal dünyasının zengin olduğu görülmektedir. Bu hayal dünyasını safsatalar, ihanetler ve fitneler üretmek yerine edebî alanda kullansa kurgu ödüllerine kolaylıkla sahip olabilecektir.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın yapacağı reformları, gizli bir el olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin engellediğini söyleyenlere kulak verilmesi gerektiğini ifade eden yazara açık açık sormak istiyorum:

"Kim bunlar, isimlerini ver de biz de bir kulak verelim?

Yine Akit gazetesi yazarı olan Ali İhsan Karahasanoğlu'nun 27 Kasım 2020 tarihli soru işaretleri ile dolu yazısında, konuşmalarındaki söylem birlikteliklerini örneklerle gösterdiği Kılıçdaroğlu, Akşener, Davutoğlu, Babacan mı?"

Bir süredir yazdığı yazılarda Ak Parti teşkilatlarına açıkça savaş ilan eden Balaman, Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden Şark kurnazlığı yapmanın peşindedir. Bu şahsın niyetinin ne olduğu, kimlere uşaklık yaptığı yakın zamanda ortaya çıkacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, Milliyetçi-Mukaddesatçıdır. Türk milletinin yüce değerleriyle değerlenmiştir. Türk milletinin manevi ikliminde yetişen bir insanımızın partimizden herhangi bir rahatsızlık duyması söz konusu dahi olamaz. Aksine MHP'den rahatsızlık duyan her kimse; bu milletle ve bu milletin değerleriyle kavgalıdır.

Türk siyasetinin yüz akı olan Milliyetçi Hareket Partisi; bir pranga olmadığı gibi demokrasinin önündeki prangaları teker teker kaldırmayı bilmiş, demokrasi ile Türk Milliyetçiliğini daima ikiz kardeş kabul etmiştir.

Ülkücü-Milliyetçi Hareket'in yarım asrı aşan siyasi çizgisinde ne bir kırılma yaşanmış ne de aziz Türk milleti, desteği09 esirgemediği partimiz dolayısıyla bir mahcubiyete muhatap olmuştur. Mahcup olan ancak ve ancak taşeronluğunu yaptıkları karanlık "mahfil"lere verdikleri sözü tutamayanlardır. Mahcubiyet bunları kurtaramayacak, Türk milletinin içine çıkamayacak derecede rezil de olacaklardır.

Cumhur İttifakı; 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün kriz ortamından çıkmak üzere kurulmuş geçici bir birliktelik değildir. Cumhur İttifakı, geleceğin güçlü ve lider ülke Türkiye'sinin mimarı ve mihrabıdır.

Cumhur İttifakı, geceyi gündüze katarak devletine, milletine, geleceğin parlak nesillerine huzurlu, istikrarlı, iç ve dış sorunlarını en aza indirmiş, refaha ve gelişmişliğe ulaşmış bir ülke kazandırmanın heyecan ve hedefindedir. Bunu da istiklal için birlik, istikbal için dirlik kavrayışıyla hayata geçirecektir.

Meclis aritmetiğinden bir sonuca ulaşamayıp örtülü bir şekilde sandığı işaret eden bu şahsa söyleyecek çok söz vardır ancak Balaman, ne söyleyeceklerimizi idrak edecek düzeydedir ne de kendisinde kızaracak bir yüz bulunmaktadır. Kargayı kılavuz, deve kuşunu rol model kabul eden Balaman; burnuna bulaşan pisliğin ve her yerinin açıkta olduğunun farkında dahi değildir."

SİYASET
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Erken seçim dayatması Türkiye'nin kaosa sürüklenme amacının gi...
GÜNCEL
Türkiye-AB ilişkileriyle ilgili kritik açıklama: 'Mutabık kaldık'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Atılabilecek somut adımlar için bir yol haritası üzerinde çal...
GÜNCEL
Osmangazi Bilgi Evi'nde karne heyecanı!
Osmangazi Belediyesi'nin Hüdavendigar Sosyal Gelişim Merkezi bünyesindeki Bilgi Evi'nde eğitim gö...
GÜNCEL
Askerlikte yeni dönem! Milletvekillerine kışla yolu göründü...
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM'ye sunulan yeni teklifle askerliğini yapmayan milletv...
SAĞLIK
Fiş yanlışlıkla çekildi, 1900 doz çöpe giti
ABD'nin Massachusetts eyaletinde yaşanan olayda, içinde 1900 doz Moderna aşısının bulunduğu dondu...
GÜNCEL
Bakanlık'tan, 'ekmek satışı yasaklandı' iddialarına yanıt
Tarım ve Orman Bakanlığıdan mobil araçlarda ve İBB'nin büfelerinde ekmek satışının yasaklanması i...
Türkiye'den büyük başarı! Suya indirildi!
Daha eskisi bulunamadı! 480 milyon yıllık
Muğla'da deniz 20 metre çekildi!
Jason Statham'ın Antalya'daki film çekimi başladı!

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da korkunç kaza! Önce servise ardından...

Bursa'da kontrolden çıkan otomobilin önce işçi servi...

Bursa'da koronavirüsü 1 dakikada öldüren bur...

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, birçok ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Restoranlar yenid...

Cumhurbaşkanı Erdoğan lokanta ve kafelerin açılış ta...

Tam indikleri anda... Bursa'da can alan kaza...

Bursa'da kontrolden çıkan otomobil önce servis otobü...

Bursa'da ilginç olay! Kayınpederin mirası ba...

Bursa'da, kayınpederinden kalan miras arsa satışında...

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması!

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Dönemi kapanış...

Bursa'da köpeğin bebek sevgisi: 'Herkesten k...

Bursa'da evcil bir köpek, aileye yeni katılan 3 aylı...

Bursa'da hayran bırakan görüntüler! Doğa tut...

Uludağ'ın güney yamaçlarındaki Keles'e bağlı Gököz G...

Sağlık Bakanlığı hazırladı! Su için 10 uyarı

Sağlık Bakanlığı, azalan baraj suyu seviyelerinin ar...

Bedelli askerlik sonuçları açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığı, Ocak/Şubat/Mart 2021 dönemi...

Döner skandalına açıklama geldi: 'Bu bize sa...

Sosyal medyada yayılan ve büyük tepkilere neden olan...

Vakıfbank'tan 40 milyar TL'lik yeni kredi pa...

Vakıfbank, başta imalatçı ve ihracatçı firmalar olma...

Emekli sandığı zam farkı bugün yatıyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Emekli Sandığı kapsamınd...

Bursa'da yüzde 67 su tasarrufu sağlayacak ap...

Nilüfer Belediyesi, su tasarrufu için 46 bin adet mu...

Çin'de şüpheli vaka paniği! İki hastane kara...

Global Times gazetesinde yer alan haberde, Çin'in Şa...