NASA Başkanı'ndan bomba itiraf: 'Gizli raporu gördüm, UFO'lar gerçek'

NASA Başkanı Bill Nelson, evrende insanlardan başka akıllı varlıkların olduğuna inandığını ve dünya ile iletişime geçeceklerini açıkladı. NASA'nın dünya dışı yaşama ilişkin çalışmalarını yıllardır sürdürdüğünü aktaran Nelson, Pentagon tarafından geçen ay yayımlanan UFO raporunun gizli versiyonunu gördüğünü de açıkladı.

DÜNYA, 08 Temmuz 2021 Perşembe, 20:33
NASA Başkanı'ndan bomba itiraf: 'Gizli raporu gördüm, UFO'lar gerçek'

NASA Yöneticisi Bill Nelson Salı günü verdiği bir röportajda, zeki yaşam formunun Dünya'nın dışında, evrenin başka yerlerinde de var olabileceğini ve NASA'nın aktif olarak işaretler aradığını açıkladı.

AÇIK AÇIK EVET DEDİ

AÇIK AÇIK "EVET" DEDİ 

Dünya dışı yaşama ilişkin çarpıcı açıklamalar eski astronot Bill Nelson, CNBC'den Shepard Smith'e yaptığı açıklamada, "Eğer 13,5 milyar yıllık bir evrene sahipseniz, başka bir Güneş ve bizimki gibi bir atmosfere sahip başka bir gezegen için şans var mı diye düşündüğünüzde, bunun cevabının 'evet' olduğunu söylerdim" ifadelerini kullandı.

Ulusal İstihbarat Dairesi'nin göre, 25 Haziran'da yayınlanan ABD hükümeti tarafından yayınlanan tanımlanamayan uçan cisimler hakkındaki raporda, 2004'ten 2021'e kadar askeri uçaklar tarafından bildirilen 144 UFO vakasının 143'ünü açıklanamadıği belirtiliyor.

NASA UZUN YILLARDIR ARIYOR

NASA UZUN YILLARDIR ARIYOR 

Bill Nelson, NASA'nın yıllardır uzayda hayat arayışına dahil olduğunu söyledi ve ajansın, güneş sistemimizdeki ve kozmosun başka yerlerindeki gezegenlerde yaşam aradığını belirtti.

Eski Florida Senatörü ve eski astronot, aramanın bir kısmının Mars hakkında daha fazla bilgi edinmeyi içerdiğini ekledi. NASA'nın deneysel helikopteri Ingenuity, Pazartesi günü Mars'ta dokuzuncu uçuşunu gerçekleştirmişti.

RAPORUN GİZLİ VERSİYONUNU GÖRDÜM

"RAPORUN GİZLİ VERSİYONUNU GÖRDÜM" 

Nelson'ın konuyla ilgili yorumları, iki haftadan kısa bir süre içinde ikinci kez insanların evrende yalnız olmayabileceğini gündeme getirdi. Pentagon'un geçen ay tanımlanamayan hava olaylarıyla (UFO) ilgili raporunun yayınlanmasından sonra Nelson, raporun gizli versiyonunu gördüğünü ve 'orada açıkça bir şey olduğuna' inandığını söyledi.

Nelson, "Evet, gizli raporu gördüm. Temelde ne düşündüğümüzü söylüyor. Donanma pilotlarının gördüklerinin cevabını bilmiyoruz, bir şey gördüklerini biliyorlar, onları takip ettiler, radarlarını onlara kilitlediler, aniden hızla yer değiştirdiler" ifadelerini kullandı.

Nelson, "Bilim adamlarımızdan yapmalarını istediğim şey, bilimsel bir bakış açısıyla herhangi bir açıklama olup olmadığını göstermeleri. Raporlarını bekliyorum" diye ekledi ve ardından Donanma pilotlarıyla görüştüğünü belirtti.

2001'den 2019'a kadar Florida'nın kıdemli senatörü olarak görev yapa Nelson, Haziran ayı sonlarında CNN International'a yaptığı açıklamada, "Biz, UFO'ların düşman olduğunu düşünmüyoruz" dedi ve ekledi:

"Ancak evrenin çok büyük olduğunu unutmayın, NASA'da Dünya Dışı İstihbarat Arayışı adlı bir programımız var. Ama şimdiye kadar, akıllı bir şey ile kanıtlanmış bir iletişimimiz yok."

ASKERİ RADARIN GÖRÜNTÜSÜ YAYINLANDI

ASKERİ RADARIN GÖRÜNTÜSÜ YAYINLANDI 

İki yıl önce San Diego kıyılarında tanımlanamayan bir uçan cismin Pasifik Okyanusu'na iniş yaptığını gösteren görüntüler, saatte 260 kilometreden daha yüksek hızda seyahat eden ve savaş gemisini kuşatan 14 kadar UFO'yu gösteren askeri radar tarafından geçen ay desteklenmişti.

Bu ayın başlarında, araştırmacı film yapımcısı Jeremy Corbell, Temmuz 2019'da USS Omaha'da ABD Donanması denizcileri tarafından gözlemlenen ve okyanusun üzerinde havada süzülen dairesel bir nesnenin görüntülerini yayınladı.

Corbell Perşembe günü aynı olayın başka bir videosunu yayınladı. Bu görüntüler, Omaha'da denizciler tarafından izlenen askeri radarları gösteriyor.

SAVAŞ GEMİSİNİN ETRAFINI ÇEVİRDİLER 

Mystery Wire web sitesine göre, video klipte görülen radar, savaş gemisinin çevresini saran 14 adede kadar tanımlanamayan nesneyi gözler önüne serdi.

Omaha'daki denizciler nesneleri gözlemledi ve iki farklı radar sistemi kullanarak hızlarını ölçtü. Nesnelerden biri 138 deniz mili hızında uçtu, bu saatte 250 kilometre hızdan fazla olduğu anlamına geliyor.

Videoda denizcilerden birinin, "Vay canına! Amma hızlı gidiyorlar!" dediği duyuluyor. Sonra ekliyor: "Ah, dönüyor." Corbell videoyu anonim kaynaklardan elde ettiğini söyledi.

DÜNYA BÖYLESİNİ GÖRMEDİ

DÜNYA BÖYLESİNİ GÖRMEDİ 

Ordu, bu uçan cisimlerin nereden geldiğini veya nereye kaybolduğunu bilmiyor. Corbell, Omaha'nın Temmuz 2019'da, UFO'lar tarafından çevrelenen dokuz Amerikan savaş gemisinden biri olduğunu söyledi.

Corbell ayrıca açıklamasında, radarın videosunun "dünyanın daha önce hiç görmediği, doğrulayıcı, elektro optik veriler" olduğunu söyledi. Corbell'e göre bu görüntüler, "savaş gemilerini çevreleyen çok sayıda bilinmeyen olduğu fikrini gösteriyor ve destekliyor".

Corbell, radar görüntülerinin Savaş Bilgi Merkezi'nde çalışan bir kişiden elde edildiğini söyledi. Corbell'in dediğine göre kayıtlar, "özel seçilmiş bir görsel istihbarat ekibi" tarafından filme alındı.

SPEKÜLASYONLARI ÇÜRÜTMEK İÇİN...

SPEKÜLASYONLARI ÇÜRÜTMEK İÇİN... 

Bir noktada, radar sayıları 14'e kadar yükselen, tanımlanamayan nesne gösterdi, ancak Corbell bu görüntüleri vermeyi reddetti. Corbell, radar videosunun yayınlanmasının, belirgin uçan daireyi gösteren ilk görüntülerin sahte olduğu yönündeki spekülasyonları çürütmek olduğunu söyledi.

Bu ayın başlarında yayınlanan ilk videoda, ABD Donanma personelinin bir UFO ile yakın bir karşılaşma yaşadığı görülüyordu. Tanımlanamayan nesne, okyanus üzerinde kontrollü bir uçuş yaptıktan sonra suya dalarak kaybolmuştu.

Uzun bir süre boyunca suyun üzerinde kontrollü bir uçuş gerçekleştiren tanımlanamayan nesneyi, okyanusa dalıp gözden kaybolmadan önce filme aldılar. Corbell, görüntüleri 14 Mayıs'ta Mystery Wire ile paylaştı.

ULTRA YETENEKLİ UÇAKLAR...

"ULTRA YETENEKLİ UÇAKLAR..." 

Aynı gün bir ABD Donanması pilotu, kendisinin ve meslektaşlarının Virginia kıyılarında UFO'lar gördüklerini, "düzenli olarak ultra yetenekli uçakları görmeketn varlıklarına da alıştıklarını" anlattı.

Aynı gün bir ABD Donanması pilotu, kendisinin ve meslektaşlarının Virginia kıyılarında UFO'lar gördüklerini, "düzenli olarak ultra yetenekli uçakları görmeketn varlıklarına da alıştıklarını" anlattı.

O ve meslektaşları, tanımlanamayan nesneleri 2015 ve 2017 yılları arasında korumalı hava alanında yüzlerce kez tespit ettiler ve aynı dönemde Florida, Jacksonville kıyılarında bir karşılaşma daha kaydedildi.

PENTAGON SÖZCÜSÜ DOĞRULAMIŞTI

PENTAGON SÖZCÜSÜ DOĞRULAMIŞTI 

ABD ordusu ve CIA'in kaydettiği UFO görüntülerini yayınlamasıyla çalkalanan dünya, bu kez bir savaş gemisinin üzerinde ortaya çıkan yuvarlak cisimle sarsıldı.

Amerikan televizyon kanalı Fox8, USS Omaha gemisindeki bir asker tarafından çekilen görüntünün ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü tarafından doğrulandığını bildiriyor.

Temmuz 2019 tarihli yeni kayıtta, küçük bir yuvarlak cisim okyanusa paralel uçuyor ve bir süre süzüldükten sonra suya düşüp gözden kayboluyor.

San Diego kıyılarında seyreden USS Omaha savaş gemisindeki askerlerin 'Vav canına, yaklaşıyor' ve 'Suya çarptı' cümleleri de yine kayıtta yer alıyor.

ABD medyası, yakalanan görüntünün kaydedildiği sırada San Diego kıyılarındaki diğer gemilerin etrafında da benzer 'gizemli' cisimlerin görüldüğünü hatırlatıyor.

Ne olduğu saptanamayan cisimlerin çıkardığı uğultular, üç savaş gemisinin kayıtlarına yansıdı. Bir savaş gemisinin kayıtlarında, gizemli bir cismin 90 dakika boyunca destroyeri takip ettiği ve gökyüzünde aynı hızda seyrettiği belirtildi.

İLK GÖRÜNTÜ GEÇEN AY SIZDIRILMIŞTI

İLK GÖRÜNTÜ GEÇEN AY SIZDIRILMIŞTI 

UFO'ların gizli bir Pentagon araştırmasından inanılmaz görüntüler geçen ay sızdırılmıştı. Kayıtlar, UFO'ların Donanma destroyerinin üzerinde süzüldüğünü gözler önüne sermişti.

GERÇEKLİĞİ DOĞRULANDI

GERÇEKLİĞİ DOĞRULANDI 

Kongre'ye sunulan raporun bir kısmı, diğer askeri ve istihbarat yetkililerini UFO gizeminin doğası hakkında eğitme amacını taşıyor. Yeni görüntüler Görev Gücü tarafından toplandı ve gerçekliklerini doğrulayan araştırmacı film yapımcısı Jeremy Corbell tarafından elde edildi.

Temmuz 2019'da Deniz Kuvvetleri görevlileri tarafından bir gece görüş cihazı kullanılarak kaydedilen şoke edici video, bir Donanma destroyerinin 700 fit yukarısında gezinen piramit şeklindeki UFO'ları gösteriyor.

Jeremy Corbell, "Bu video, USS Russell'dan çekildi" dedi ve ekledi: "Bizim gizli bir projemiz ya da yabancı bir orduya ait değil. Bizim beklemediğimiz şekilde hareket ediyordu. Bunlar uçan piramitlere benziyordu."

HER YERDE HAREKET EDEBİLİYORLAR

HER YERDE HAREKET EDEBİLİYORLAR 

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un UFO verilerine ulaşım izni bulunan eski istihbarat görevlisi Luis 'Lue' Elizondo, bir süre önce uçan cisimleri 'transmedium' yetenekler olarak tanımlamıştı.

Eski Pentagon çalışanının kastettiği, resmi olarak doğrulanan söz konusu cisimler uzayda, suda ve havada rahat bir şekilde hareket edebiliyor.

ABD Savunma Bakanlığı, bu aydan itibaren tanımlanamayan uçan cisimler (UFO) olarak tanımladığı görüntüleri resmen incelemeye başlıyor.

İLK KEZ 2019DA KABUL ETTİ

İLK KEZ 2019'DA KABUL ETTİ 

Video, UAP Görev Gücü tarafından son iki yıl içinde ABD Donanması tarafından bildirilen "tuhaf karşılaşmaları" belgelemek için toplanan çeşitli görsel kanıtlardan biri olma özelliğini taşıyor.

ABD Deniz Kuvvetleri, ilk kez 2019 yılının eylül ayında internette dolaşan ve "UFO"lara (Tanımlanamayan Uçan Nesne) ait olduğu öne sürülen videoların gerçek olduğunu kabul etmişti. Donanma sözcüsü Joe Gradisher gizliliği kaldırılmış üç askeri videodaki, çok hızlı hareket eden bu cisimleri "Tanımlanamayan Hava Fenomenleri" (Unidentified Aerial Phenomena -UAP) olarak tanımlamıştı.

GERÇEK GÖRÜNTÜLERLE BELGELENDİ

GERÇEK GÖRÜNTÜLERLE BELGELENDİ 

On yıllardır bütün dünyayı çalkalayan sahte videodan çok önce Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) tarafından gerçek görüntülerin çekildiği ortaya çıkmıştı. Gizemli e-posta dizisiyle başlayan süreç, 2021'in ilk günlerinde elindeki gerçek UFO görüntülerini yayınlayarak tarihi değiştiren CIA'in uzaylılara otopsi yaptığını belgeledi.

Ünlü Roswell otopsi videosunu incelemek için 10 yıl uğraşan bir araştırmacı, sızdırılan belgelerde, CIA tarafından incelenen uzaylılara ait 'gerçek' görüntülerin bulunduğunu ortaya koydu. İngiltere'nin en ünlü UFO araştırmacısı olan yazar Philip Mantle, 90'ların ortalarında ortaya çıkan ve dünya çapında milyonları kandırmaya devam eden sahte Roswell videosunu ilk görenler arasındaydı.

O şimdi, gerçekleri kurgudan ayırmak için yola çıkan Alien Autopsy: The Search for Answers (Uzaylı Otoposisi: Cevapların Arayışında) adlı yeni bir TV programında yer alıyor.

Programda Mantle, bir e-posta zincirini inceliyor. Bu yazışmalarda bir CIA görevlisinin 17 dakikalık sahte video tarafından kandırıldığı anlaşılıyor. Öte yandan, ABD'li yetkililerin bu sahte video ortaya çıkmadan yıllar önce başka bir uzaylı otopsisi incelediği gün yüzüne çıkıyor.

Hatta 1980'lerin başında Pentagon'da düzenlenen resmi bir brifingde, bir istihbarat teşkilatı uzmanı olan Dr.Christopher Green'e otopsi görüntüsünün gösterildiği iddia ediliyor.

KANITLARA SAHİP OLDUĞUNU CANLI YAYINDA AÇIKLADI

KANITLARA SAHİP OLDUĞUNU CANLI YAYINDA AÇIKLADI 

Öte yandan, Eski Ulusal İstihbarat Direktörü, ABD'nin UFO'ların ses bariyerini bir sonik patlama olmadan kırdığına ve bilinen teknolojiyle manevraları imkansız hale getirdiğine dair kanıtlara sahip olduğunu açıkladı.

Açıklamalar, ABD hükümetinin gözlemlediklerini ayrıntılarıyla açıklayan bir sonraki raporla ilgili heyecanı artırdı. Donald Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörü olarak görev yapan John Ratcliffe, olayların çoğunun hala kolay bir açıklaması olmadığını söyledi.

AÇIKLANMASI ZOR...

"AÇIKLANMASI ZOR..." 

Ratcliffe, Fox News'a yaptığı açıklamada, "Halka açıklanandan çok daha fazla UFO görülme olayı var. Bazılarının gizliliği kaldırıldı. Donanma veya Hava Kuvvetleri pilotları tarafından görülen veya açıkçası açıklanması zor eylemlerde bulunan uydu görüntüleri tarafından alınan nesnelerden bahsediyoruz." dedi.

Ratcliffe, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bahsettiğimiz, yeterli teknolojiye sahip olmadığımız, kopyalanması zor olan hareketler. Veya ses patlaması olmadan ses bariyerini aşan hızlarda seyahat eden tanımlanamayan nesneler..."

SADECE BİR PİLOTTAN İBARET DEĞİL

"SADECE BİR PİLOTTAN İBARET DEĞİL" 

Ratcliffe, Fox sunucusu Maria Bartiromo'ya, 'tanımlanamayan hava olaylarının' tüm dünyada gözlemlendiğini söyledi. Ratcliffe, ayrıca, "Bunlar sadece bir pilot veya sadece bir uydu veya bazı istihbarat vakalarından ibaret değil" diye ekledi.

Ratcliffe, "Genellikle bunları algılayan birden fazla sensörümüz var ve bunlardan bazıları açıklanamayan fenomenler ve aslında halka açıklanandan epeyce fazlası var." ifadelerini kullandı.

180 GÜN SÜRE VERİLDİ

180 GÜN SÜRE VERİLDİ 

Aralık ayında hükümete bildiklerini ifşa etmesi için 180 günlük bir süre verildi, bu da raporun 1 Haziran'dan önce yayınlanması gerektiği anlamına geliyor.

Ratcliffe, bulgularını 20 Ocak'ta görevden ayrılmadan önce yayınlamayı umduğunu söyledi. Ratcliffe, "Yeterince hızlı bir şekilde hareketedemedik" diye konuştu.

Rapor, Trump'ın Aralık ayında imzaladığı 2.3 trilyon dolarlık koronavirüs yardım tasarısının bir parçasıydı. Tasarı, Senato İstihbarat Komitesi'nin 2021 Mali Yılı İstihbarat Yetkilendirme Yasası'nı içeriyordu ve içinde 'tanımlanamayan hava olaylarını' ele alan bir 'komite yorumu' bölümü vardı.

YABANCI DÜŞMAN İDDİASI

'YABANCI DÜŞMAN' İDDİASI 

Pentagon ve istihbarat teşkilatları tarafından hazırlanan raporun, diğer şeylerin yanı sıra, tanımlanamayan hava olaylarından kaynaklanan her türlü tehdidi ve bunların yabancı düşmanlara atfedilip atfedilemeyeceğini belirlemesi gerekiyor.

Ratcliffe, "Hava, bazen görsel rahatsızlıklara neden olabilir" dedi ve ekledi: "Bazen de düşmanlarımızın düşündüğümüzden veya fark ettiğimizden biraz daha ileride teknolojilere sahip olup olmadığını merak ederiz."

Biden yönetiminde Ulusal İstihbarat Direktörü görevini, Avril Haines üstleniyor. Savunma Bakanlığı, 4 Ağustos'ta Tanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü'nün kurulduğunu Eylül ayında duyurdu.

ALTI PİLOT BİRDEN

ALTI PİLOT BİRDEN 

En az altı Super Hornet pilotu, 14 Kasım 2004'te UFO ile görsel temas kurdu. İlk elden tanıklarla yapılan sayısız röportajda belgelenen karşılaşmalar bir sır olarak kalıyor. USS Nimitz'in orijinal görüntüleri, 2007'de internete sızdırıldı. Ocak ayında, sızdırılan ünlü video klibi çeken eski Donanma havacısı Chad Underwood, New York Magazine ile yaptığı röportajda sessizliğini bozdu.

Chad Underwood dikdörtgen, kanatsız nesnenin Pasifik üzerinde Meksika kıyılarında görüldüğünü söyledi. Ayrıca, Ticonderoga sınıfı güdümlü füze kruvazörü USS Princeton'un, yaklaşık iki hafta boyunca gizemli uçakları aralıklı olarak takip ettiğini açıkladı.

MİLYONLARCA BELGE ERİŞİME AÇILDI

MİLYONLARCA BELGE ERİŞİME AÇILDI 

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü'nün (CIA) UFO'larla ilgili kamuya açık milyonlarca belgesi indirilebilir bir formatta erişime açıldı.

John Greenewald tarafından yönetilen The Black Vault isimli web sitesi, hükümetin UFO'lar (tanımlanamayan uçan objeler) için belgelediği UAP (tanımlanamayan hava olayları) belgelerini yayımladı. Tüm bu belgelere The Black Vaults'un web sitesinden erişilebiliyor.

Greenewald, Bilgiye Erişim Özgürlüğü Yasası (FOIA) kapsamında CIA de dahil olmak üzere birden fazla kurumdan aldığı binlerce dosyayı elle tarayarak 2,2 milyonluk sayfalık arşivi The Black Vault'a yükledi.

Bilgi özgürlüğü aktivisti Greenewald, dosyaları alabilmek adına hükümete 10 binden fazla FOIA talebinde bulunduğunu açıkladı. Konuya ilişkin Amerikan Vice News sitesinin teknoloji eki Motherboard'a bir e-mail atan Greenewald, "CIA'in yayımladığı UFO kayıtlarını almak için yıllarca savaştım" dedi.

BİNLERCE DOSYA

BİNLERCE DOSYA 

Gösterdiği çabayı diş çekmeye benzeten Greenewald, "Bunu başarabilmek adına onlarla birlikte dolaştım ve en nihayetinde oldu. İçinde birkaç bin dosyanın yer aldığı büyük bir kutuyu teslim aldım" diye konuştu.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre CIA, teşkilatın elindeki tüm belgeleri kamuya açtığını belirtse de The Black Vault bunu doğrulamanın bir yolu olmadığını vurguluyor.

Greenewald, CIA'in kayıtları TIF (Tag Image File Format) adındaki bir görsel formatıyla sunduğunu ve bunun da belgeler içerisinde arama yapmayı çok zorlaştırdığını söyledi.

24 SAATTE BİNLERCE KEZ İNDİRİLDİ

24 SAATTE BİNLERCE KEZ İNDİRİLDİ 

Greenewald'un aktardığına göre belgeler ilk 24 saat içerisinde binlerce kez indirildi. Arşivde Rusya'da yaşanan 'muhteşem patlama' da dahil pek çok ilginç belge var.

Belgelerin bazıları oldukça netke,n bazılarıysa okunamayacak durumda. Greenewald'a göre arşivin en enteresan belgelerinden birisi, 1970'lerde Bilim ve Teknoloji Müdür Yardımcısı'na elden teslim edilen nesneyle ilgili.

The Black Vault'un Twitter hesabında yapılan bir paylaşıma göre, müdür yardımcısı konuyla bizzat ilgileneceğini söylüyor ve ardından da bazı tavsiyeler veriyor. Ancak bu tavsiyeler gizli tutuluyor.

FOIA yasalarına göre sınıflandırılan ilk UFO bilgileri 1970'lerde ve 1980'lerin başında geldi. Bundan sonra Greenewald, dünya dışı olaylarla ilgili olarak hükümetten bilgi almanın son derece zor olduğunu söyledi.

Motherboard, CIA'e konu hakkında görüşme talebinde bulunduklarını ancak yanıt alamadıklarını açıkladı. Columbia Journalism Review'e demeç veren Greenewald, FOIA taleplerine oldukça düşkün biri olduğunu söyledi.

GÜNCEL
Bakan Pakdemirli: 125 yangından 117'si kontrol altında
Türkiye'nin birçok bölgesinde çıkan orman yangınlarına ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdem...
TÜRKİYE
KPSS'ye giren kişide Delta varyantı tespit edildi: 30 kişi karantinada
Bartın'da dün test verdikten sonra bugün KPSS'ye giren 1 kişide Delta varyantı tespit edildi. 30 ...
GÜNCEL
1 Ağustos koronavirüs tablosu! Pozitif vaka sayıları düşmeye başladı
Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 20...
KÜLTÜR-SANAT
Bursa Halk Dansları Şöleni ertelendi!
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Bursa Halk Dansları Şöleni'nin ertelen...
GÜNCEL
Bursa'da Süper Enduro Şampiyonası heyecanı
Türkiye'nin en iyi enduro motorcularının katıldığı Türkiye Süper Enduro Şampiyonası'nın üçüncü ay...
GÜNCEL
Yenişehir Belediye meclis üyesi son yolculuğuna uğurlandı!
Dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Yenişehir Belediye Meclis Üyesi Murat Erbaş (42...
'Yangınların faillerini de azmettirenleri de biliyoruz'
MSB: Denizden tahliyeye destek için 2 gemi sevk edildi
İstifa ettiği iddia edilen Ziya Selçuk'tan yeni paylaşım
Koronavirüs aşılarına zam

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da kahreden ölüm... Minik Kuzey balkon...

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde, 3. kattaki evin balkonu...

Bir yangın da Bursa'da! Yürekler ağza geldi

Türkiye'nin birçok bölgesinden yangın haberlerinin g...

Bursa'da damada görülmemiş eziyet! Kadın atl...

Bursa'da bir düğünde damada arkadaşları tayt giydiri...

Bursa'da hırsızlık şüphelisi baba ve kızları...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 12 ayrı hırsızlık olayına...

Bursa'da gaz pedalı takılı kalan TIR dehşet ...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen kazada gaz ...

Bursa'da çatısını tamir ederken dehşeti yaşadı!

Bursa'da akan çatısını tamir eden vatandaş yemek mol...

Bursa'da akılalmaz olay! Evini ateşe verdi s...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir kişi, oturduğu apartm...

Bursa'da kayıp çobandan acı haber geldi! Orm...

Bursa'nın Keles ilçesinde sabah hayvanlarını otlatma...

Araç sahipleri dikkat! 300 liralık kar yüzün...

Motorlu araçlar için belirli sürelerde değiştirilmes...

Bursa'da zincirleme kaza! Ölü ve yaralılar v...

Bursa'nın Gemlik ilçesinde meydana gelen kazada 2 ki...

28 yaşındaki oğlunu Covid'den kaybetti! 'Aşı...

Ülkemizde ve tüm dünyada aşı karşıtları ile aşı kara...

Türkiye'deki orman yangınlarını terör örgütü...

Türkiye son günlerde yurdun birçok noktasında çıkan ...

'Allah'u Ekber' diyerek denize giren Suriyel...

Antalya Alanya'da tatil yapan Suriyeli mültecilerin ...

Marmara'da alarm! Kritik rapor ortaya çıktı...

Depremle ilgili kurulan araştırma komisyonun TBMM Ba...

Maske takma kavgasında tekmeler havada uçuştu

Üsküdar'da otobüste yolculuk yaptıkları esnada maske...