Saffet Akarsu, Bursaspor Divan Kurulu Başkan adaylığını açıkladı

Saffet Akarsu, 1 Temmuz'da yapılacak Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Olağan Seçimli Genel Kurulu için adaylığını açıkladı.

SPOR, 23 Haziran 2021 Çarşamba, 13:53
Saffet Akarsu, Bursaspor Divan Kurulu Başkan adaylığını açıkladı

Düzenlediği basın toplantısında konuşan Saffet Akarsu, 40 yılı aşkın bir süreden bu yana kulübün üyesi olduğunu hatırlatarak, yöneticilik geçmişinden de örnekler verdi. Kendilerinin yöneticilik yaptıkları dönemde kulübün gelirlerinin yok denecek kadar az olduğunu ifade eden Akarsu, "Buna rağmen biz kulübü borçlandırmadık, aksine kulüpten alacaklı olan eski yönetici ağabeylerimizin ve arkadaşlarımızın ayaklarına kadar giderek borçların tamamını bağış yoluyla kapattırdık. Hatta şampiyon Bursaspor'un çekirdek kadrosunda başta Ömer Erdoğan olmak üzere pek çoğu bizim dönemimizde Bursasporlu oldular ve sonrasında merhum İbrahim Yazıcı başkanımızın döneminde kendisini de buradan rahmetle anıyorum, mekanı cennet olsun. Anadolu devrimi yaparak şampiyon olduk. Ancak sonrası bildiğiniz gibi tufan. Yazıcı dönemi sonrası tufan oldu ve bugünlere geldik. Divan kurulurken yetkileri daha fazlaydı, sonraları gelen yönetimler, divan üzerlerinde baskı kurmasın diye yetkileri kısıtladılar, divan yetkisizliğe mahkum edildi" dedi."Divanımızı layık olduğu değere ve konuma taşıyacağız"

Bu yüzden aday olduğunu ve yeniden, projeler ile birlikte Divan Başkanlık Kurulu'na itibar kazandıracaklarını kaydeden Akarsu, "Yeni bir tüzük kurultayıyla köklü kulüplerin tüzüklerinde ne varsa bizde de olmasını sağlayacağız, daha iyisini gerçekleştireceğiz. 41 yılını doldurmuş üyelerimiz var, 41 kere maşallah diyeceğimiz divan üyelerimizi kulübe daha fazla sahip çıkmaları için Yüksek Divan Kurulu'nu oluşturacağız. Kavgadan uzak bir Bursaspor hayata geçsin diye, yeni bir sayfa açmamız lazım. Kulüpte başkanlık yapmış tüm başkanlarımızı bir araya getirip onların bu kulübe sahip çıkmalarını sağlamaya çalışacağız. Herkesin şikayet ettiği üzere, tribünlerin medyadan kalemşörlükle yönetime ayar vermesine son verip, yönetim ile tribün arasında köprüyü sağlayacağız. Köprüyü iyi yapacağız. Yıllardır böyle olması gerektiğine inanıyorum, Divan'ın saygınlığını mutlaka sağlayacağız. Divanın mutlaka bir yönetim binası lokal ve altında stor mağazası Bursaspor ürünlerini satan bir bağımsız bina mutlaka kazandıracağız. Projesi hazır. Yönetimle ve Bursasporlularla bu konuyu mutlaka çözeceğiz. 731 divan üyemize rağmen maalesef 264 divan üyemizin oy kullanabiliyor olması, divanımızın üyelerimiz gözünde önemini yitirmiş olmasına işaret ediyor. Bu konu içimizi acıtıyor. Projelerimiz ve etkin çalışmalarımıza divanımızı layık olduğu öneme taşıyacağız" şeklinde konuştu."Bizim vakıf Bursaspor'a katkı koymak için değil, yöneticilere para kazandırmak için kurulmuş"

Bursaspor Vakfı ile ilgili özel bir parantez açan Akarsu, yönetimler kadar vakfın da tam bir muamma olduğunu söyleyerek, "Ali Ay döneminde vakfı ele geçiren grup bugüne kadar kafasına göre üye almış. Bizim böyle bir konudan haberimiz bile olmadı, vakfın da hiçbir faaliyetini duymadık. Esas Bursaspor Vakfı ile ilgili bizleri şoke eden çok üzücü bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Vakıflar ne için kurulur, yardımlar toplansın ve vakıf üzerinden eğitim ve diğer etkinliklere kolayca ulaşılabilsin diye. Bizim vakıf sanki Bursaspor'a katkı koymak için değil de yöneticilere para kazandırmak için kurulmuş. Vakfın başkanlığını yapan Galip Sakder, Genel Kurul yapmak için karar alıyor ve genel kurul gündemini hazırlıyor. Sayın basın mensupları, gündemin 7. Maddesinde aynen şöyle yazıyor 'Yönetim ve denetim kurulu üyelerine verilecek huzur hakkı ücretinin tespiti', şaşılacak gibi. Bu arkadaş yöneticiliği para karşılığı mı yapıyor merak ediyorum. Şimdi de Divan Başkanlığı'na aday oluyor. Bu zihniyetin divana faydasını siz düşünün. Şimdi çıkıp biz bunu tüzük gereği yazdık diye savunmaya geçebilirler, geçmiş olsun. Şayet 'Bursaspor Vakfı, yönetim ve denetim kurulu üyelerinin hiçbir ücret ve bedel almadan çalışmalarının onaylanması' şeklinde yazmış olsalardı, sözümüz olmazdı. Bu zihniyete Divan üyelerinin oy verebileceğini ve divanı bu zihniyete teslim edebileceğini düşünmüyorum, düşünemiyorum" dedi.


"Tüzüğü değiştirip divanın imajını yeniden kazandırıp bırakacağım"

Akarsu, "Biz susan divan kesinlikle olmayacağız. Bir de artık Bursaspor'da güzel bir beyaz sayfa açılması için çalışacağız. Her dönem başkan olmak için aday olmam, ben bir dönem için divanın saygınlığını tamamen yerine getirip, tüzüğü değiştirip Bursaspor'a yakışır hale getirip bırakmak istiyorum. İmajı düşürülmeye çalışılan, şampiyon Bursaspor'umuzun başarılarına katkı koymak için adayım. Ben kimsenin adamı olmam. Söylenecek son lafı ilk söylerim, sevgimi de baştan belirtirim, tenkiti de baştan yaparım. Ben farklı bir divan başkanlığına, Bursaspor'a yakışan divanı getirmek için projemiz her şeyimiz hazır" ifadelerini kullandı.

ASAYİŞ
Bursa'dan çıktığı yolda 111 bin lirasından oldu! 'İnşaatlarda çalışarak topladım'
Bursa'dan İstanbul'a araba almaya giden tahlisiz adam yanında taşıdığı 111 bin lirasını bir anlık...
SİYASET
'Suriye' daveti... 'CHP iki konuda inandırıcılığını arttırır'
CHP Dış Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, partisinin genel başkanı K...
TÜRKİYE
Prof. Dr. Aziz Sancar: Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek
"TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu" çatısı altında aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları yürüten bi...
SİYASET
Kılıçdaroğlu: Millet İttifakı'na katılanların sayısı artabilir
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı'na katılanların sayısı artabilir" açıklama...
DÜNYA
Cinsel ilişkiye girerken balkondan düştü!
Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı ezdi. Kadın düştükten sonra bir ...
TÜRKİYE
Mansur Yavaş'tan yurt açıklaması: 728 öğrenciyi yerleştirdik
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kente gelen üniversite öğrencilerinden 728'inin ...
'Suriye' daveti... 'CHP iki konuda inandırıcılığını arttırır'
Prof. Dr. Aziz Sancar: Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek
Cinsel ilişkiye girerken balkondan düştü!
Mansur Yavaş'tan yurt açıklaması: 728 öğrenciyi yerleştirdik

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da anne ve kızının ölümden döndüğü kaz...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen kazada otom...

Eşi ve çocuklarının yaşadığı binayı ateşe ve...

Aydın Efeler ilçesinde gece yarısı bir şahıs ailesin...

Bursa'dan çıktığı yolda 111 bin lirasından o...

Bursa'dan İstanbul'a araba almaya giden tahlisiz ada...

Bursa'da seyir halindeki tır alev alev yandı

Bursa-Yenişehir yolunda seyir halindeki tır henüz bi...

Temizlik fırçası 'silah' sayıldı

Yargıtay, komşu kavgasında kullanılan temizlik fırça...

Alkolmetre cezası Yargıtay'dan döndü

Trafik polislerinin uygulama noktasında durdurduğu k...

TESK'ten 'gıdada gramaj hilesi' uyarısı: Uya...

TESK Başkanı Palandöken, gıda ürünlerindeki gramaj h...

Hastanede beklenmedik ölüm! 6 doktor için ha...

Kahramanmaraş'ta sol ayağının 2 parmağı diyabet hast...

Trafikte motokurye savaşı: Ne kadar çok pake...

Sipariş yetiştirmeye çalışırken trafik kurallarını h...

İsyan etmemek elde değil! Evinin balkonunda ...

Çanakkale'de Ali Ayran (49), evinin balkonunda oturd...

Kahreden olay! Bursa'da ısınmak için aldığı ...

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde ısınmak için ar...

Grip vakalarında artış uyarısı: İki yıl sonr...

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şener, bu y...

Bursa'nın Gemlik ilçesinde korkutan yangın

Bursa'nın Gemlik ilçesinde gece yarısı henüz belirle...

Rusya'dan İdlib açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 29 Eylül'de Cu...

Bebeği diri diri toprağa gömen anne hakkında...

Adıyaman'da şehit kabrini ziyaret eden öğrencilerin ...