YÖNDER liseleri geliyor

Üçevler'de yeni inşa edilen modern kampüslerine Eylül ayına taşınacaklarını açıklayan Yönder Okulları'nın Eğitim Lideri ve Okul Müdürü Dilek Gül Güleryüz, "Gelen yoğun istek üzerine 2017-2018 eğitim öğretim yılında yeni kampüsümüzde Yönder Fen Lisesi ve Yönder Anadolu Lisesi'ni açıyoruz" dedi.

YAŞAM, 27 Nisan 2017 Perşembe, 14:07
YÖNDER liseleri geliyor

Eylül ayında Üçevler'de yapılan yeni binalarına taşınacak olan Yönder Okulları'nın Eğitim Lideri ve Okul Müdürü Dilek Gül Güleryüz, kurumun hedef, vizyon ve eğitim anlayışları üstüne önemli açıklamalar yaptı. Bursa Yönder Okulları'nın Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi markası olduğunu belirten Güleryüz, "Bu organizasyonun bir parçası olan Bursa Küçük Şeyler Anaokulları 2008, Bursa Yönder Okulları ise 2013 yılında bu büyük eğitim ailesine katılmıştır. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ise Bursa Yönder Okulları olarak Üçevler'de yeni yapılan tam donanımlı çağdaş sistemlere entegre yeni kampüsümüzde eğitim öğretim faaliyetlerimizi sürdürüyor olacağız. Eğitim öğretim anlayışımızı da öğrencilerimiz ile beraber yeni okulumuza taşıyor olacağız tabii ki. Bu noktada Bursa Nilüfer Küçük Şeyler Anaokulu ve Bursa Yönder Okullarının ilimizde parlayan iki yıldız olması sağlayan Okul Kurucumuz Psikolojik Danışman Ersin Yılmaz'dan bahsetmeden geçmek olmaz. Bizim için kurucu olmanın ötesinde sürekli dirsek temasında bir çalışma arkadaşı olmuş, tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerin sevgisini kazanmış, bu sevginin ve güvenin gücü ise bizim bu yıl tüm bursa halkına yeni kampüs müjdesini vermemizi sağlamıştır" dedi.

TEOG'A GÖRE ALIM

Yeni kampüslerinde lise de olacağını belirten Güleryüz, "Yoğun istek üzerine 2017-2018 eğitim öğretim yılında yeni kampüsümüzde Yönder Fen Lisesi ve Yönder Anadolu Lisesi'ni açıyoruz. Öğrenci kabulünü TEOG sınavının sonuçlarına göre gerçekleştireceğiz" dedi. Yönden Okulları'nın vizyonu hakkında da açıklamalar yapan Okul Müdürü Güleryüz, "Yönder Okulları, Profesör Doktor Üstün Dökmen ve Uzman Psikolog Süleyman Hecebil'in 'suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklar' yetiştirmek şiarı ile çıktıkları yolda, öğrencinin ilgi, merak ve motivasyonunun yüksek tutulacağı eğitim ortamlarında öğrenme sorumluluğunu öğrencinin alacağı, deneme, araştırma ve projeye dayalı bir anlayıştır" dedi.

FARKLILIKLARI ÖNEMSEYEN...

Yönder Okulları'nın, öğrencilerin araştırma ve öğrenme sorumluluklarını yerine getirmelerini teşvik eden, onların motivasyonlarını gözeten ve farklılığını önemseyen bir eğitim modeli sunduğunu belirten Dilek Gül Güleryüz, "Öğretmenlerimiz öğreten olmaktan sıyrılıp yönderlik eden, yol gösteren sorumluluklarını yerine getirmeye teşvik eden kişiler olurlar. Çağımızda sonsuz bilgi, sınırsız belge mevcut; hiçbir öğretmenin gücü ise bir öğrenciye bunların hepsini öğretmeye yetmez. Oysaki ışık tutabilir; nasıl, ne şekilde, ne zaman öğrenebileceğini fark etmesini sağlayabilir. Böylelikle öğrencilerimiz, çocuklarımız bizlerin önüne geçebilir, sınırları aşabilir, keşifler yapabilir, çığırlar açabilir. Öğrencilerimiz ezberleyen olmaktan çıkıp, öğrenme sorumluluğunu alan, araştıran, yaratıcı fikir ve projeler üreten, yönderi ve arkadaşları ile işbirliği yapan, sınıfta ve laboratuvarda faaliyetlere aktif bir biçimde katılan, eğitim faaliyetlerinin en önemli aktörü olur" dedi.

DÜNYA VATANDAŞI OLURLAR

Kurumlarının uluslararası yönünün bulunduğunu belirten Güleryüz, "Yönder Okulları, dünyanın önde gelen ülkelerinin kabul ettiği, uluslararası geçerlilikleri almış IBO gibi en önemli uluslararası eğitim örgütleriyle işbirliğini aralıksız sürdürür. Bilginin tek başına yeterli olmadığını belirten, beceri ve tutumların da geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan bu organizasyon ile işbirliğimiz yeni kampüsümüzde de hız alarak devam ediyor olacak. Sonuçları alınmış bir sistem olan, dünyada binlerce seçkin okul tarafından kabul gören ve uygulanan IBO ile işbirliğindeki amacımız, uluslararası kalitedeki eğitim uygulamalarımızın uluslararası kalite ve standartta bir başka kriter tarafından objektif olarak değerlendirilmesidir" dedi.

KENDİNİ KEŞFEDEN ÇOCUKLAR

Eğitsel etkinliklerin okullarının bir parçası olduğunu vurgulayan Güleryüz, "Öğrencilerimizin çok yönlü ve tüm yönlü gelişimlerini sağlayabilmek amacıyla ders etkinlikleri ve uygulamaları ile sağlanması mümkün olmayan katkıları eğitsel etkinlikler aracılığı ile sağlıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgi ve yeteneklerini, farklılıklarını, becerilerini ve kendilerini kolayca ifade etmek için çok sayıda etkinlik seçme şansına sahiptirler. Bunun için; öğrencilerimiz 4 çeyrek dönemden oluşan okul takvimimizde her çeyrek dönemde yeni ve farklı seçimler yapabilir. Voleybol, basketbol, futbol, aikido, satranç, oryantiring, yüzme, buz pateni, keman, piyano, gitar, ritim, koro, orkestra, bale, modern dans, halkoyunları, jimnastik, tasarım ve mühendislik atölyeleri gibi otuzdan fazla seçeneğin olduğu bir havuzdan istediklerini seçerek eğitim öğretim dönemi boyunca gerekli çalışmaları yapabilir" diye konuştu.

ÇOK DİLLİ ÇOCUKLAR

Öğrencilere verdikleri yabancı dil eğitimi hakkında da önemli bilgiler paylaşan Güleryüz, "Öğrencilerimizin İngilizce seviyeleri objektif bir ölçme değerlendirme sistemiyle başarılarının uluslararası standartlarda belgelendiği Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen sınavlarla ölçülmektedir. Globalleşen dünyamızda İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dil bilmenin de önemini göz önünde bulundurarak dünyada en çok konuşulan ikinci yabancı dil olan İspanyolca eğitimi okulumuzda 4. sınıftan itibaren verilmektedir. İspanyolca öğretiminde de "Ortak Avrupa Dil Öğretim Çerçeve Planı" esas alınmaktadır. 8. Sınıfın sonunda öğrencilerin B1 seviyesine ulaşması hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin İspanyolca seviyeleri Avrupa dil kriterleri çerçevesinde geliştirilen uluslararası İspanyolca sertifika sınavı olan DELE ile ölçülmektedir" diye konuştu.

İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK!

Öğrencileri sadece bilgiyle donatmanın yetersiz olacağını vurgulayan Güleryüz,  "Bir toplumun geleceğinin iyi yetişmiş, karakter sahibi bireylere bağlı olduğu gerçeği kaçınılmazdır. Bilgi ancak değerle birleştiğinde anlam kazanır. Çünkü değerler kişinin yaşamına yol gösteren ilkelerdir. Değerler, zaman, bireysel ve kültürel özellikler değişse bile ahlaki standartların bir parçası olarak kalan evrensel bir yaşam becerisidir. Bu sebeple okulumuzda çocuklarımızın sağlam karakterli kişiler olarak yetişmeleri ve çevreden gelecek olumsuz etkilere karşı durabilmeleri için onlara gerekecek değerleri içeren etkinliklerle birlikte 'Değerler Eğitimi' programı uygulanmaktadır" dedi.

Kaynak: Diğer

GÜNCEL
Gemlik'te Başkanlık koltuğuna ikiz kardeşler oturdu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, pandemi nedeniyle bir kez daha sağlık tedbirleri çerç...
DÜNYA
Almanya tarihinin en büyük skandalı! Merkel ifade verdi...
Almanya'nın en büyük finans skandalı olarak kayıtlara geçen Wirecard soruşturması kapsamında Alma...
GÜNCEL
23 Nisan coşkusu İnegöl'ü sarıyor! 2 gün sürecek
İnegöl Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle buruk bir şekilde kutlanan 23 Nisan Ulusal ...
GÜNCEL
Kestel'de çocuklara 'Bayram' sürprizi
Kestel Belediyesi, salgından dolayı 23 Nisan'ı evlerinde karşılamak durumunda kalan çocukların ne...
EKONOMİ
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: Kripto para düzenlemeleri yolda
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, Merkez Bankası, MASAK ve SPK'nın kripto paralara yönelik ...
GÜNCEL
Kızılay, Bursa'da 20 bin kişilik iftar yemeği dağıttı
Türk Kızılay Bursa Şubesi, 'Hilal Sofra' projesi kapsamında Ramazan'ın ilk 10 gününde 20 bin kişi...
T-Rex dinozorlarıyla ilgili şaşırtıcı keşif!
TBMM Başkanı Şentop ve Bakan Selçuk, Bursa'da çocuklarla online buluştu
Beykoz Belediyesi 55 Zabıta Memuru alıyor
Türkiye Ulusal Ajansı sözleşmeli 80 personel alacak

En Çok Okunan Haberler

Kripto parada her şeyini kaybeden emlakçı ca...

İstanbul, Kağıthane'de evini satıp tüm parasını krip...

Bursa'da denizin ortasında can pazarı!

Marmara Denizi'nde motordan kaynaklı su alan teknede...

Neden Bitcoin 2021'in en düşük seviyesinde? ...

Geçtiğimiz hafta 2 trilyon dolarlık işlem hacmini ge...

Bursa'daki tarihi türbede isyan ettiren olay!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 600 yıl önce İshak Paşa'n...

Thodex'in kurucusu için kırmızı bülten talebi

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Dışişle...

8 ilde Thodex operasyonu: Çok sayıda gözaltı

Thodex Kripto Para Borsası şirketiyle ilişkili olduğ...

Gazi Meclis 101 yaşında! 23 Nisan kutlu olsun!

Bugün 23 Nisan... Millet egemenliğine adım attığımız...

Bursa'da balıkçıların ağına takıldı! Herkes ...

Türkiye'nin beşinci büyük gölü İznik Gölü'nde gümüş ...

4 ilde FETÖ operasyonu: Fetullah Gülen imzal...

İstanbul merkezli 4 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik düzenle...

Statü değişiyor: 51 il daha büyükşehir beled...

2024'te yapılacak olan yerel seçimler öncesi dikkat ...

Bursa'da korona gölgesinde 23 Nisan!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamala...

Mudanya'da 23 Nisan coşkusu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocukla...

Bursa'da evsiz kadınla ilgili sevindiren gel...

Bursa'da kalacak yeri olmadığı için kapalı pazar yer...

AK Parti Bursa İl Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'...

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, CHP Genel Ba...

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in ağabeyi...

Kripto para alım satımı yapılan Thodex'in sahibi Far...