Hava Durumu

İncir'lik Ağacı Bursa’da okurlarıyla buluştu

İncirlik üssünde görev yaptığı dönemdeki deneyim, gözlem ve incelemelerini “İNCİR’LİK AĞACI” adlı kitabında toplayan Emekli Albay Orkun Özeller, Bursa’da okurlarıyla buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 01.01.2024 18:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.2024 18:00
Kaynak: (HABER MERKEZİ)
İncir'lik Ağacı Bursa’da okurlarıyla buluştu

Ördekli Kültür Merkezi’ndeki tanıtım ve söyleşi programı yoğun bir katılıma ve anlamlı bir bilgilendirmeye sahne olurken, Özeller, askeri görev dönemleriyle ilgili anılarını da paylaştı.
Amerikalıların İncirlik Üssü’ndeki başarılı çalışmaları nedeniyle vermek istediği üstün hizmet madalyasını reddetmesiyle “Kahraman Komutan” olarak anılan E. Albay Orkun Özeller, “Ne zaman Amerika ile ters düşsek, ‘İncirlik Kapatılsın!’ sloganları atılır. Bu söylem yanlıştır. İncirlik Türkiye Cumhuriyeti’nin bir askeri üssüdür. Amerikalılar’ın bizim üssümüzü kullanmaları Türk Devletinin izni ve onayıyla yapılan bir anlaşma dahilindedir. Geçtiğimiz dönemlerde böyle bir gösteri yapıldı ve tel örgülerin ardından taşlar atıldı. Aslında taşlanan kendi askeri uçaklarımız ve araçlarımız oldu” diye konuştu.
BEKA MESELESİ
Sığınmacı sorununun da vatan ocağına incir dikmek anlamına gelecek türde bir tehlikeyi beraberinde getirdiğini açıklayan E. Albay Orkun Özeller, “Ülkemizdeki sığınmacı meselesi, yakın gelecekteki en büyük sancımız olacaktır. Sayılarının resmi rakamların çok üzerinde olduğunu biliyoruz ancak sadece resmi rakamlar üzerinden bile konuşsak, bu sorun ülkemizin beka meselesidir. O nedenle bu konuyla ilgili devlet politikası daha fazla zaman geçirmeden yeniden gözden geçirilmelidir” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (HABER MERKEZİ)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.