Hava Durumu

Gemlik Belediyesi'nin ilk Meclis toplantısı yapıldı! Sertaslan'dan birlik mesajı...

Gemlik Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısını, gündemindeki konuları görüşmek üzere Ömer Kahraman Hizmet Binası'nda yaptı. Komisyon seçimlerinin de yapıldığı toplantıda konuşan Başkan Mehmet Uğur Sertaslan, "Kavganın, ayrışmanın ve kutuplaşmanın kimseye yararı yok. Gemlik'te barışın kazanmasını istiyorum demiştim, barış kazandı" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2019 14:43
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2019 14:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenidonem.com.tr/
Gemlik Belediyesi'nin ilk Meclis toplantısı yapıldı! Sertaslan'dan birlik mesajı...

Belediye Meclisinin yeni dönem ilk toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi'nden 16, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 8, Milliyetçi Hareket Partisi'nden 5 ve İYİ Parti'nden 2 üye katıldı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan başkanlığında toplanan mecliste Komisyon ve Encümen üyelerinin yanı sıra meclis başkan vekili seçimi de gerçekleştirildi. Kapalı oylama usulü yapılan oylamada Meclis Başkan Vekili seçiminde Emir Birgün ve Galip Gür seçildi.

Toplantıda Gemlik Belediye Meclisi Kâtip üyelerinin de seçimi yapıldı. Kâtip üyeliğe İYİ Parti'den Sedat Akkuş ve Cumhuriyet Halk Partisinden Sedat Özer'in seçildiği toplantıda, Encümen üyeliğine ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden Mert Dimili ve Tekin Rama seçilirken, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden ise Aydın Bayraktar seçildi.

Encümen seçiminin ardından komisyon seçimleri de yapıldı. Plan ve Bütçe komisyonuna Cumhuriyet Halk Partisi'nden Songül Şanlı, Nihat Çetin, Tefik Kaldırım, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Aydın Bayraktar ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden Emrah Keskinden seçildi. İmar konularında ilgilenecek komisyona ise; Cumhuriyet Halk Partisi'nden Arzu Karataş, Mert Dimili, Durmuş Uslu, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Şamil Yiğit ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden Mehmet Öksüz seçildi. Milli Eğitim ve Kültür Komisyonuna ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden Sedat Özer, Fatih Aydın, Mahir Dağ, Milliyetçi Hareket Partisi'nden Alpaslan Eker ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Elif Acar seçildi.  Çevre Sağlık ve Sosyal işler komisyonuna Cumhuriyet Halk Partisi'nden Bülent Çiçek, Durmuş Uslu, İYİ Parti'den Sedat Akkuş, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Şükran Ersöz ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden Osman Durdu seçildi. Tarım ve Balıkçılık Komisyonuna ise; Cumhuriyet Halk Partisi'nden Mustafa Kaynatma, Tefik Kaldırım, Nihat Çetin, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Ercan Barutçuoğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden Mahmut Solaksubaşı seçildi. Doğal Afet Komisyonuna; Cumhuriyet Halk Partisi'nden Songül Şanlı, Durmuş Uslu, Fatih Aydın, Adalet ve Kalkınma Partisi'ndenDursun Yavuz ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden Alpaslan Eker seçildi. Komisyon seçimlerinin ardından Marmara ve Bursa İlçeleri Belediyeler Birliğini için seçimler yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi'nden Bülent Çiçek Marmara Belediyeler Birliği üyesi seçilirken, Cumhuriyet Halk Partisi'nden Galip Gür ve Tefik Kaldırım ise Bursa İlçeleri Belediyeler Birliği üyesi seçildi.

Seçim dönemi boyunca aynı lisanla insanlara hitap etmeye çalıştığını belirten Sertaslan,  "Kavganın, ayrışmanın ve kutuplaşmanın kimseye yararı yok. Gemlik'te barışın kazanmasını istiyorum demiştim, barış kazandı. El ele, omuz omuza Gemlik için hep beraber mücadele edeceğiz. Doğru işleri yapacağımıza inanıyorum. Gemlik'te yaşayan yurttaşlara güveniyorum. Sizlerle birlikte bugün burada bu işe beraber omuz verdiğim için gurur duyuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun diyerek" sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.