Hava Durumu

"Mustafakemalpaşa için güç birliği şart"

Yerel seçim hazırlıkları başladığı günden bu yana Bursa’da en çok konuşulan isimlerin başında gelen Devlet eski Bakanı Şükrü Erdem, aday belirlemede partilerin son düzlüğe girdiği bu süreçte yaptığı açıklama ile konuşulanlara, söylenenlere, yazılanlara son noktayı koydu.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2023 13:08
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2023 13:08
Kaynak: (BÜLTEN)
"Mustafakemalpaşa için güç birliği şart"

İyi Parti’den daha önce de söylediği nedenlerden dolayı 2019 seçimlerinin hemen ardından istifayı düşündüğünü ancak İlçedeki partililere zarar vermemek adına bunu yapmadığını söyleyen Şükrü Erdem, “2019 dan bugüne kadar hiçbir parti organizasyonunda bulunmamakla beraber, geçtiğimiz hafta da sürekli benim adım geçtiği için aday olmayı düşünenlerin önünü açabilmek için daha fazla gecikmeden partiden istifa ettim” dedi.

YAPILAN TEKLİFLER VE SONUÇLARI

Yerel seçim süreci başladığı günden bu yana kendisine direk ve dolaylı olarak teklifler geldiğini söyleyen Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İyi Parti’den zaten istifa ettim ve aday olmam söz konusu değil. CHP kanadı da nezaket çerçevesinde benimle iletişim kurdu. Ancak niyetimin olmadığını söyledim. AK Parti’den yerel anlamda benimle görüşüldüğü doğrudur. Bunda olumsuz görülebilecek ya da yorumlanacak bir durum olmamalı. Yıllarca siyaset yaptığım taraf ve yapı belli. Üstelik İlçemin siyasette deneyimli aynı zamanda değer verilen bir ismiyim. Hem durum değerlendirmesi hem de fikir alış verişinde bulunduk. Adaylığı düşünüp düşünmediğim sorulduğunda, ‘Yerel anlamda bir teklif ile bu iş olmaz, bu seviyede benim düşünürüm dememle de bu iş olmaz. Bana en azından mevkidaş seviyesinde bir teklif gelir, konuşulur, belli bir noktada buluşulursa Genel Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşülüp karar verilir. Burada da asıl nokta hizmet ve bu hizmete verilecek garantilerdir. Benim bakanlığım dönemimde Mustafakemalpaşa’ya yaptığım hizmetler ortada. Ondan sonra maalesef ilçeme parmakla gösterilecek büyük bir hizmet yapılmış mı, ona bakmak lazım’ diyerek düşüncelerimi ilettim.

ZMET YAPABİLECEKSEM ‘HAYIR’ DEMEM

Ben şimdi iktidar partisinden aday olacaksam, bana hizmet için gerekli destek sağlanmasını isterim. İlçemizin bir süredir kaybettiği ivme ortada. Bizim olduğumuz yerde bu düşüşe müsaade etmemiz mümkün değil. Beni Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasın dediğim cümlede, İlçem için istediklerimin büyüklüğü, hizmet için koyduğum hedefin iddiası ve vatandaşlarımızın bize gösterdiği teveccühteki yücelik saklıdır. Bunları masaya koyabilmek ve dikkat çekebilmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın isminden daha büyük bir isim yok. Üstelik Sayın Cumhurbaşkanımız ile çok eski bir mesaimiz de var. Pek çok ortak projede birlikte çalışmışlığımız da var. Benim bu söylediklerimi mevkidaşım düzeyinde bir arkadaş benim ağzımdan birebir dinler, Sayın Cumhurbaşkanımıza iletir ve hizmet için ‘tamam’ denirse büyük bir yol kat edilmiş olunur. Yoksa burada biz konuşuruz, biz dinleriz, asıl destek ve garanti verecek kişinin haberi olmaz. Onu haberdar edecek, haberinin olmasını sağlayacak kişi ve ortam olduğunda zaten iki tarafında isteği yerine gelmiş olur. Sanıyorum, bu kadar açık ve net ifade ederek, son günlerdeki yanlış anlaşılmaları da ortadan kaldırmış oldum. Benim bu durumum ve fazlaca şeffaf aynı zamanda samimi duruşum maalesef ki bir kısım iyi niyet taşımayan kişilerin de bu süreçte işine geldi. İstedikleri gibi yorumlayıp, hem beni hem de bana kıymet verenleri yıpratmak istediler.

Ama güneş balçıkla sıvanmaz. İlçemiz için güç birliği gerekiyor. Bunun için ben gerekli fedakarlıkları yaparım. Hizmet olan yerde oluruz, köstek olunacak bir noktada da asla olmayız” dedi.

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.