Hava Durumu

Bursa'da teşkilata 2023 uyarısı

Yazının Giriş Tarihi: 04.05.2022 14:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.05.2022 14:31

Pandemi nedeniyle Ramazan ayında hem iftar programlarına hem de bayramlaşma törenlerine ara verilmişti.

İki yıllık aradan sonra bu sene iftar ve bayramlaşma programları dolu dolu geçti. Bu programlardan biri de AK Parti’nin bayramlaşması idi.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti MKYK üyesi Ayhan Salman, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Refik Özen, Ahmet Kılıç, Atilla Ödünç, Emine Emine Yavuz Gözgeç, Mustafa Esgin, Zafer Işık, ilçe belediye başkanları, İl Kadın Kolları, Gençlik Kolları, geçmiş dönem milletvekilleri, geçmiş dönem belediye başkanları, meclis üyeleri, farklı siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer katıldı.

 

Bayramlaşma törenine baktığımızda yoğun katılım mevcuttu; fakat gözler eski katılımları aradı diyebiliriz.

Törende de buna dikkat çekilerek teşkilata önemli uyarılar verildi.

 

İstiklal Marşı’yla başlayan program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videolu bayram mesajıyla start aldı.

 

İlk konuşmayı, ev sahipliğini üstlenen AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan yaptı. Gürkan, pandemi sonrası birlik, beraberlik ve dayanışmanın kentimizde yeniden başlamasının sevinci içinde olduğunu belirterek, 17 ilçenin tamamında gerçekleştirilen ramazan programlarıyla vatandaşlarla iç içe olduğunu ve bu ayın ruhuna uygun bir şekilde çalışmalar yaptığının altını çizdi.

 

Başkan Gürkan, konuşmasında AK Parti kadroları olarak yorulmadan durmadan koşmaya devam edeceğinin mesajını verdi.

Kürsüye çıkan ikinci isim ise başkan Alinur Aktaş oldu.

Aktaş, tek hedeflerinin Bursa’yı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek olduğunu belirterek, muhalefetin Bursa üzerinden propagandalar yürütmesine de sert çıktı.

 

Aktaş, Türkiye’nin en ucuz öğrenci ulaşımı, Türkiye’deki ilk 5 büyük şehir arasında en ucuz ekmeğin ve  yine ilk 5 büyük şehir arasında en ucuz suyun Bursa’da olduğu belirterek, muhalefetin hizmetleri görmezden geldiği ve bununla birlikte şehre olan hizmetleri saptırarak kendilerince farklı eylemlere gittiklerini söyledi.

 

Kürsüde en dikkat çeken konuşmayı ise eski bakan Faruk Çelik yaptı.

 

Faruk Çelik, kürsüye bir çıktı pir çıktı diyebiliriz. Teşkilata eleştiri de vardı uyarı da…

 

2023 hedefine çok az zaman kaldığına dikkat çeken Çelik, geri kalan sürede teşkilatin tembelliğe yöneldiğini vurguladı. Günün koşullarına baktığımızda eski atmosferin kalmadığını hatırlattı. Denizleri okyanusları aşıp gelen Ak Parti'nin yeniden o güçle tekrar geri geleceğini belirten Çelik bunun için de herkesin gayretine ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

 

Ak Parti Demirel'in, Özal’ın Erbakan'ın Alpaslan Türkeş’in Türki Cumhuriyetleri’nin ve islam dünyasının hayallerini gerçekleştirdiğini söyleyen Faruk Çelik,  hatta CHP’nin bile kırk yıldır dillendirdiği birçok projeyi hayata geçirerek onların da hayallerini gerçekleştirdiğini belirtti.

Faruk Çelik, en can alıcı sözlerini ise konuşmasının sonunda dile getirdi. Teşkilata seslenerek, “uyku saatinizde uyuyun ama sakın uykuya dalmayın’ diyerek önemli bir çağrıda bulundu.

AK Parti Bursa’nın önemli isimlerinden biri olan Hakan Çavuşoğlu da programda bir konuşma yaptı. 

Pandemiden sonra ilk defa maskesiz mesafesiz kaynaşmanın sevincini yaşıyoruz diyerek, başladı.

Öne çıkardığı başlıkları sırasıyla

Memleket ile ilgili dertleşmek gerektiğini…,

Artık yürümeyi bırakıp koşmanın zamanı geldiğini…

 2023 çok önemli bir tarih olduğunu…

Bunun için çeşitli oyunların oynandığını ve figüranların sahalara çıktığını…

Son günlerde gezi olaylarına benzer oyunlar sergilendiğini…

Ülkenin geleceğini tehlikelere maruz kaldığını…

Ve bizim bunları halka çok ama çok anlatmamız gerektiğini belirterek teşkilata önemli uyarılarda bulundu.

 

 

Hakan Çavuşoğlu konuşmasının sonunda ise; “bunlara bu ülkeyi teslim edemeyiz. Hem hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz, hem halkımızla birlikte gönülleri inşa ederek 2023’te yeniden iktidar olacağız” diyerek bitirdi.

Salonda bir başka hararetli konuşma yapan bir diğer isim ise Dış İlişkiler'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Âlâ oldu.

 

 Alâ gündemdeki konulara değindi, onun da hedefinde yine CHP vardı. 

 

Alâ, bu ülkede temel hak ve özgürlükler başta olmak üzere tüm ilklerin partisidir Ak Parti diyerek sözlerine başladı.

Uzağa gitmeye lüzum yok yanı başımızda bile birçok güçle savaşıyoruz. Biz bu engelleri 2023 te aşacağız’ diyen Efkan Alâ, “biz sadece paradan 6 sıfır atmadık bin yıl sürecek denilen 28 Şubat'ta da iki sıfır atarak 10 yılda bitirdik” sözlerini kullandı.

 

Tüm statokucu güçleri sandıkta defalarca yendiklerinin altını çizen Alâ,. ‘bu irade vesayet anlayışına izin vermeyecek’ diyerek sözlerini tamamladı.

 

Evet!..

Ak Parti Bursa’nın bayram buluşması sadece kaynaşma ve dayanışma buluşması değildi. Bu program, hem 2023’e doğru giderken bir manifesto niteliğindeydi hem de teşkilata önemli bir uyarılar içeren bir buluşmaydı diyebiliriz.

Salonda partinin kuruluşundan bugüne kadar görev almış eski vekillere, il başkanlarına, belediye başkanlarına, ilçe başkanlarına ve partinin diğer tüm kademelerinde görev alan tüm isimlere söz hakkı verildi. Hepsinin ortak mesajı ise; 2023’e giden yolda, doğru adımlar, samimiyet ve gayretli çalışmalarla yeniden iktidar hedefi…

Bayramınız kutlu olsun!

Sağlıkla kalın!

 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.