Nilüfer'in çiçeği çok güzel açtı

Cemal Ekentok 18 Aralık 2018 Salı, 06:02

Nilüfer Belediyespor son 6 güne kadar aldığı sonuçlarla taraftarına büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Hatta salonda, Nilüfer'in çiçeğinin bu sezon 'iyi açamayacağını' kendi aramızda hep konuşuyorduk.

Ancak 6 gün içerisinde üst üste iki zorlu deplasman sınavına çıktı Nilüfer Belediyespor.

İki rakip de zorluydu.

Önce Challenge Kupası'nda 8'li tura kalmayı başaran rakipti Aydın Büyükşehir Belediyespor takımı. Onları nefes kesen mücadele sonrasında 3-2 yenerken kıpırdanma sinyali verdiler.

Geçen sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor Aleksandra Beytsenko ile anlaştığında, "Büyükşehir hata yaptı. Bu oyuncuyu niye aldılar. Bizde başarılı olamamıştı" diyen bazı Nilüferli dostlar ve birbirinden ilginç yorumlar yapan insanlar oldu.

Ama ben şuna inanıyorum ki Nilüfer Belediyespor'un İspanyol oyuncuyu gönderip yerine Beytsenko'yu alması çok yararlı oldu. En azından takımın hücum gücünü artırdı.

Aydın maçını televizyon vermediği için izleyememiştim.

Ancak cuma günü oynanan Fenerbahçe karşılaşmasını bu kez FB TV'den gözümü kırpmadan izledim desem inanın abartmış olmam.

Sadece dördüncü set haricinde Nilüfer Belediyespor'un verdiği müthiş mücadele, özellikle panolara kadar seken topları kovalamaları, inanılmaz savunma yapmaları bana göre ayakta alkışlanacak güzellikteydi.

Fenerbahçe'nin en büyük silahlarından biri attıkları etkili servislerdi. Ancak libero Aylin Sarıoğlu inanılmaz toplar çıkarttı. 13 kez servis karşıladı, sadece birinde hata yaptı. Sarı lacivertlilerin servis karşılamada zayıf halka olarak gördükleri Hazal Selin ve Özgenur servis karşılamada hatasız oynadılar. Yani maçı yüzde yüzlük bir servis karşılama ile bitirdiler.

Beytsenko'nun gelmesi, pasör Buse'nin her geçen gün takımına adapte olması Nilüfer'in çiçeklerinin güzel açmasına neden oldu.

Evet, inanılmaz bir mücadele ortaya koydular.

Fenerbahçe gibi CEV Kupası'nda başarılı olan rakibini 3-2 yendiler.

'Maçın yıldızı kim?' diyecek olursanız ben Nilüfer Belediyespor derim. Bunun en büyük nedeni de savunmada inanılmaz mücadele sonrasında akıllı hücumla sayılar almalarıydı.

Rakamlara bakacak olursak mavi yeşilli ekip toplamda 14 blok yaptı. Pasör Buse servislerle takımının galibiyetine 8 sayılık katkı koydu. Beytsenko maçı tam 17 sayı ile tamamlarken, Kanadalı Bailey 14, Hazal Selin 12, Özgenur 8, uzun bir sakatlık dönemi sonrası yeniden oynamaya başlayan Lazic ise 7 sayılık katkı koydu.

Nilüfer üst üste iki zorlu deplasman karşılaşmasını da 3-2'lik skorla kazanırken, yeni haftada son sırada yer alan Halkbank'ı konuk edecek,  sonrasında ise İstanbul'da Beylikdüzü mücadelesiyle ilk yarıyı noktalayacak.

Nilüfer'in çiçekleri iki maçı da kazanırsa, ikinci yarı öncesi ilk beş için umutlarını artırır diyebilirim.