Hava Durumu

9 puanlık galibiyet

Yazının Giriş Tarihi: 18.03.2024 00:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 17:03

Futbol sürprizlerle dolu bir oyun. Sahaya çıkan takımlar ne olursa olsun her maç 0-0 başlar, güçlü ve daha iyi mücadele eden maçı kazanır. Bazı takımlar da sadece gücüyle yada kadrosundaki yıldız futbolcularla öne çıkmaktan ziyade, bir oyun kültürünü bizlere izletir.

Malesef Bursaspor'da son bir kaç sezondur ne bir oyun kültürü ne de standarta bağlanmış taktik disiplini göremiyoruz. Yani, "Bursaspor bugün böyle oynar" diyemiyoruz. Her maç seyredenler için bilmecelerle dolu. Yeşil beyazlılar iyi mi kötü mü oynacak hep bir soru işareti.

O yüzden Bursaspor'un hiç bir maçını rahat rahat, keyif alarak izleyemiyoruz. Bu durum küme düşme korkusuyla birleşince de iyi futbol beklemekten ziyade, "1-0 olsun, bizim olsun" düşüncesi 90 dakika boyunca zihnimizi meşgul ediyor.

Bu hafta da tam o maçlardan birini yaşadık aslında. Rakip küme düşme hattındaki Kırşehir FSK... Aslında bu maça çıkmadan önce Bursaspor'u iştahlandıracak, kazanması halinde önümüzdeki haftalar için kümede kalma umudunu diri tutacak bir gelişme yaşandı.31 puandaki Altınordu ve Serik Belediye kaybetti.

Hal böyle olunca hepimiz Bursaspor'dan galibiyet beklentisine girdik. Neredeyse maçın tamamını 10 kişi, 3'te 1'ini de 9 kişi oynayan bir rakibe karşı yeşil beyazlılar bana göre zor da olsa kazanmayı bildi.

Futbolda eksik rakiplere karşı oynamak her zaman daha zordur. Bir takım maçın her hangi bir dakikasında eksik kaldığında maçın gidişatını bir anda değiştirebilir. Daha çok defansa kapanmaya genelde de kontraatak oyununa döner.

Bursaspor için ise eksik kalan ve daha çok kapanan rakibe karşı savunmanın direncini kırmak biraz zor oldu. Yine 3 puan kaçacak mı diye düşünmeye başlamışken Berat Altındiş sahneye çıktı ve adeta takımına hayat verdi.

Bursaspor için bu haftanın 9 puanlık bir getirisi oldu diye biliriz. İki rakibi puan kaybetti, yeşil beyazlılar kazandı.

Tabloya bakınca puanını 20'ye yükseltmiş, düşme hattındaki en önemli rakipleriyle aradakı farkı 11 puana indirmiş bir Bursaspor görüyoruz.

Kalan 7 maçın tamamı final, tamamı 2010'da Beşiktaş karşısında şampiyonluğu getiren maç kadar değerli.

Umuyorum Bursasporlu futbolcular kalan zamanı iyi değerlendirir. Sadece kazanmanın yetmeyeceği ince hesapların yapılmaya başlayacağı zamana geldik.

Yeşil beyazlıların şansı çok az ama yüzde 0.1'lik bir ihtimal bile olsa mücadeleyi bırakmamak, son ana kadar oyunun içinde kalıp savaşmak onlara yakışan olacak.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.