Hava Durumu

Bir siyasetiniz eksikti

Yazının Giriş Tarihi: 01.04.2024 00:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.03.2024 17:48

Futbol dışında her şeyin gündeme geldiği Bursaspor'da geçtiğimiz hafta yeni bir tartışma konusu ortaya çıktı.

Küme düşme arifesinde olan Bursaspor'un zamanını ve tüm dikkatleri bu noktaya çeken konu ise yeşil beyazlı yönetimin siyasi isimler için teşekkür açıklaması yayınlaması.

Şimdi "Ne var ki bunda" diyebilirsiniz elbette. Bence de bir sakınca yok. Ama nasıl yok? Malumunuz dün tüm Türkiye sandık başında yerel yöneticilerini belirledi. İşte sakınca burada başlıyor. Yerel seçime iki gün kala gelen bu yöndeki açıklama, insanın aklında soru işaretleri oluşturuyor.

Nitekim Bursaspor yönetiminin bu açıklamasının ardından taraftar grubu Teksas'tan tepki niteliğinde karşı bir açıklama geldi. Açıklamada özetle; "Yapılan bu paylaşımları kabul de, tasvip de etmiyor, bu konunun muhatabı her kim/kimler ise, oturdukları koltuğun siyaset değil Bursaspor koltuğu olduğunu hatırlamaya çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Kim ne göre yerinde, kimine göre de yersiz bir tepki gibi görünebilir ama doğru olan, bir taraftar grubunun takımlarının siyasete alet edilmemesini istemesi son derece normal.

Aslında asıl tartışma buradan sonra başladı. Teksas'ın bu tepkisine Bursaspor yönetimi karşı bir açıklamayla cevap verdi. Peki yönetim ne dedi?

"Bursaspor Kulübü, dün olduğu gibi bugün de tüm kişi, kurum, kuruluş ve siyasi görüşlere eşit mesafede olup bu duruşunu sürdürmektedir; aksi düşünülemez! Unutulmamalıdır ki Bursaspor siyaset üstü bir kuruluştur.

Soruyorum; madem Bursaspor siyaset üstü bir kurum, seçimlere iki gün kala mı teşekkür mesajı yayınlamak aklınıza geldi?

Bazı şeylerin zamanını iyi ayarlayamazsanız ve o zamanı ayarlanmayan şey yanlış anlaşılmaya müsait bir konu ise gündemi gereksiz yere meşgul etmekten ileri gitmemiş olursunuz.

Bursaspor bu şehrin kent dinamikleri arasında önemli bir yere sahip. Elbette siyasi yöneticilerle görüş alışverişi olacak. Maddi ve manevi yardımlar olacak. Bunlara teşekkürler edilecek. Ama kamuoyunun aklında soru işaretleri oluşturacak şekilde değil.

Bursaspor yüzde 99 küme düştü. Bunu artık herkes biliyor. Hal böyleyken camiayı halen daha başka başka konularla meşgul etmek bu takıma çok büyük zarar veriyor. Sayın yöneticiler, taraftarlar bilmiyorum farkında mısınız?

Birlik, beraberlik klişeleri saymak istemiyorum ama Bursaspor'un bunlardan başka ihtiyacı olan bir şey var mı?

El birliğiyle koskoca Bursaspor'u amatör ligin kapısına kadar düşürdünüz. Her şeyi başardınız, sıra başka hesaplara geldi.

Bir sezon geride kaldı; iki başkan, sayısını unuttuğum teknik direktör değişti ama biz insanların dikkatini bir türlü Bursaspor'un gerçek gündemi olması gereken futbola çekemedik.

Her şeyi tas tamam olan Bursaspor'da, futbolla ilgili her türlü sorunun çözüldüğü Bursaspor'da bir tek siyasi tartışma eksikti o da oldu. Hayırlı olsun...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.