Hava Durumu

Bitti!..

Yazının Giriş Tarihi: 25.03.2024 00:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.03.2024 17:37

Üç maçta toplanan yedi puanla beraber, düşmesine haftalardır kesin gözüyle baktığım Bursaspor için bir umut ışığının yanmaya başladığını içten içe düşünmeye başlamıştım. Ne de olsa Bursaspor gibi bir camia, futbol geleneği sağlam olan bir yapı, yanıldığımı sanarken cumartesi günü gelen mağlubiyet her şeyi bitirdi.

Evinde aylardır galibiyet yüzü göremeyen bir takımın üstünde bir de küme düşme baskısı olunca işler daha da karışıyor. Hem olumsuz seriyi sonlandırma, hem de düşmemek için fazlasıyla ihtiyaç duyulan galibiyeti alabilmek bir hayli zorlaşıyor.

Bursaspor, kendi sahasında ve taraftarının önünde Kırklarelispor’a karşı aslında kötü bir oyun sergilemedi. Ancak, yakalanan fırsatlar değerlendirilemeyince, rakip sizden pozisyonlar konusunda bir tık becerikli olunca maalesef mağlubiyetten kaçamıyorsunuz.

Dedik ya umutla girilen hafta yine hüsranla bitti. Bursaspor yirmi puanda kaldı. Artık kümede kalmak mucizelerin ötesinde… Şu durumda da kimse, “Matematiksel olarak şansımız devam ediyor” gibi düşüncelerle kendini kandırmasın.

Ligin bitimine altı maç kaldı, geride bırakılması gereken en yakın rakiple puan farkı on bir… Siz kazanacaksınız da rakip dört maç üst üste puan kaybedecek. Tam bir ihtimaller denizi sizin anlayacağınız. Her şeyi bir kenara bırakın, bu istatistikle, bu futbolla zaten bazı şeyleri başarmak çok zor.

Rahat haftalarda maç kazanamayan gençler, stresin hat safhaya vardığı ligin sonunda nasıl maç kazanacak. Bunun üstesinden gelmek için büyük tecrübeye sahip olmak gerekiyor. Alelade bir kulüpten bahsetmiyoruz. Bursaspor’u ligde tutmak için bazen yeteneğinizin ve gücünüzün çok daha fazlasını sahaya yansıtmalısınız. Şimdiye kadar hiç birini göremediğimden dolayı umutlarımı haftalar önce tüketmiştim.

Sezon başından beri olanları üst üste koyup topladığımda aslında Bursaspor iyi bile dayandı diye düşünüyorum. Bunca olumsuzluğa, yönetilememeye rağmen lige daha erken havlu atmaması bu takımın büyüklüğünden…

Yine de büyüklük, geçmişteki başarılar yeşil sahada iş yapmıyor. ‘Formayı koysa kazanır’ söylemleri işin mecazı. Onu da net gördük.

Stadıyla, taraftarıyla yeşil- beyazlıları en alt liglerden birinde izleme ihtimali son derece rahatsızlık verici bir durum olmaya da başladı. Merak ediyorum, bu tabloda payı olanlar da rahatsızlık duyuyor mu? Tüm bu yaşananlara siz sebep oldunuz çünkü.

Kalan maçları elimiz kolumuz bağlı, bir gözümüz diğer karşılaşmalarda izleyeceğiz. Elbette kümede kalma ihtimali çok az ama “Mucizeler de gerçekleşmek içindir” deyip kendimizi avutalım mı? Bilemiyorum, karar sizin. Son ana kadar heyecanını koruyabilen varsa buyursun.

Bir diğer merak ettiğim konu da aslında yönetimin ne düşündüğü, ne yapmak istediği. Bence, yönetim bugünden sonra 3’üncü Lig planlamasını çok acil bir şekilde yapmaya başlamalı. Kapalı olan transfer tahtası nasıl açılır bilmiyorum ama bu konuda tüm şartlar zorlanmalı. Kısa vadede takıma yeni cezalar getirecek dosyalar varsa onların üzerinde çalışıp bu dosyaları kapatmalı.

Yoksa daha zor durumlarla karşı karşıya kalmış bir Bursaspor görmeye yüreklerin dayanabileceğini sanmıyorum…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.