Hava Durumu

Mustafa Er niye gitti?

Yazının Giriş Tarihi: 17.08.2021 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.08.2021 06:00

Hayrettin Gülgüler'in başkanlığında ve Emin Adanur'un ekip liderliğindeki Bursaspor'da henüz ilk maçta alınan beraberliğin ardından teknik direktör Mustafa Er ile yollar ayrıldı.

Açıkçası çok şaşırtıcı bir ayrılık olmadı benim için. 4-5 hafta sonra bunun olmasını bekliyordum. Adanur ve ekibi başından beri Mustafa Er ile devam etmeyi hiç istemiyorlardı. Ortada gönülsüz bir beraberlik vardı.

Kongrede oy için de iyi bir enstrümandı Mustafa Er... Taraftarın büyük çoğunluğu tarafından desteklenen, tertemiz bir Bursasporlu isimdi... Mustafa Er ile birlikte dere güzelce geçildi. Ardından transfer tahtasının açılması ve yeni transferlerin yapılması sürecine gelindi.

Herkes biliyor ki Bursaspor'un yeni transferlerinde Mustafa Er'in hiçbir dahli olmadı. Adanur yönetimi transferde Mustafa Er'in listesinden hiçbir oyuncu almadı. Sonucunda Er kendi listesini geri çekti. Transfer konusunda hiçbir beklentiye girmedi.

Sonucunda 11 yeni transfer yapıldı ve hiçbir oyuncunun ismine burun kıvıran olmadı. Çok yüksek oranda kabul gördü yeni gelenler.

Ve bu ortamda Adanaspor maçına çıkıldı. 1-1'lik beraberliğe hiçbir taraftar tepki göstermez iken çok üst perdeden tepkisini koyan biri oldu; Emin Adanur. Sosyal medyayı kullanmayı çok seven Adanur gece şöyle bir tweet attı:

"Bahanemiz olamaz, yarından itibaren daha disiplinli ve daha çok çalışacağız. Birçok insan "İlk maçın günahı olmaz" tarzında açıklama yapıyor. Bu kumar değil, profesyonel bir iş, her maçın günahı da bedeli de olur!"

Bu paylaşımı kime göstersek bedel ödeme denildiğinde akıllara Mustafa Er'in geleceğini ifade eder. Adanur'un hedefindeki isimdi Mustafa Er maalesef..

Ve atılan bu tweet son damla oldu. Mustafa Er bunu kendine yediremedi ve onurlu davranarak istifayı bastı. İstifa geldiğinde kulüpte olmayan Adanur "İstifayı kabul etmeyin, geri alsın" diye talimat verdi ama Er kararından vazgeçmedi.

Profesyonellikte her türlü ayrılık var ama Mustafa Er ile böyle olmamalıydı bence...

Taraftarın büyük bir çoğunluğu da ayrılığa tepki gösterdi... "Ölümüne Emin Adanur" diyenler bile Adanur'u desteklemekten vazgeçti şu an. Camia karıştı haliyle...

Böyle bitmemeliydi bu beraberlik...

Seçimden hemen sonra devam etmeme açıklaması yapılsaydı daha saygın olunurdu bugüne göre.

Bursaspor Kulübü ligin henüz ilk haftasında teknik direktör değiştiren bir kulüp olmamalı...

Tahtanın açılması ve yeni transferler sonrasında camiada oluşan olumlu hava kendini bir anda gri bir ortama bıraktı şimdi.

Vaziyet belirsiz...

Kim teknik direktör olacak? Başa Batalla mı geçecek? Zorlu Erzurum deplasmanı öncesinde takımı kim hazırlayacak? Mücadele devam ederken bir anda lidersiz kaldı Bursaspor...

"Yeni transfer çok kaliteli. Daha iyi bir teknik adam bizi hedefe yürütür" de diyebilirdiniz ama bunun için de 5-6 hafta geçmesi gerekliydi. Mustafa Er'in eldeki malzemeyle yapacağı yemeğin tadına bakmak elzemdi...

Şimdi yeni teknik adam gelecek, futbolcuları tanıyacak, yine bir süre. Geçecek...

Yeniden filmi başa sardık maalesef...

Erzurum gibi de önemli bir deplasman arefesinde depremi yaşadı Bursaspor...

Bence artık Adanur'un sosyal medyayı daha kontrollü kullanması gerekli... Günde 1 tweet iyidir. O da tok karna ve beyin iyi çalışır haldeyken... Maç sonrası sıcağı sıcağına asla!..

Haksız mıyım?

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.