Hava Durumu

Yavaş- İmamoğlu kapışması (!)

Yazının Giriş Tarihi: 26.08.2021 06:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.08.2021 06:02

Cumhur İttifakı'nın başkan adayı belli lakin Millet İttifakı kimi aday gösterecek halen muamma...

Ortam bulanık olunca Cumhur İttifakı'nın neferleri "Ne yapsak da karşı cenahı seçime zayıf adayla soksak, ellerini nasıl zayıflatsak" diye düşünüp duruyor. Düşünmekle kalmıyor, icraata da geçiyor. Köşelerden, yorumcuların cümlelerinden hepsi anlaşılıyor...

"Ekrem İmamoğlu mu Mansur Yavaş mı, Yavaş ile İmamoğlu'nun büyük kavgası" misali asılsız haberler yapılıp duruyor düzenli olarak. İki isim de trollerin radarında. Yönettikleri kentlerde olumsuz ne yaşanıyorsa onlara bağlanıyor.

Misal; Marmara Denizi'nde müsilaj belası mı baş gösterdi? Hemen İmamoğlu aleyhine yayınlar başlıyor. "İmamoğlu arıtma yapmadı böyle oldu, lanet olsun böyle yönetime, Marmara pislik içinde, Ekrem geldi böyle oldu" gibi gibi...

Sanki Marmara 2 yıl içinde kirlendi. Öncesinde "bal dök yala" şeklinde mis gibiydi, Ekrem İmamoğlu pisletti... Hani yerleri yeni paspas yapmışsınızdır. Biri gelir bilmeden dalar temizlediğiniz yere. "Yahu biraz dikkat et, berbat ettin" diye küplere binersiniz o hesap. İmamoğlu pis çamurlu ayakkabılarla geldi ve 25 yıldır müthiş şekilde pas pas edilen yerleri pisletti. Öyle pisletti ki 5 yıl boyunca geriye almak mümkün değil. Sonraki seçimde anca temizlenir...

Keza Mansur Yavaş'ta da vaziyet aynı. Eski Başkan Melih Gökçek yemiyor içmiyor, aleyhinde iddialarda bulunuyor. Beraberinde bir de trol sürüsü var. Hep birlikte hücum edip duruyorlar.

Fatih Altaylı, Mansur Yavaş'ı konuk ettiği programda isyan etti vaziyet böyle olunca:

"Ben sizi bir daha konuk etmeyeceğim. Nedenini soracaksınız. Çünkü, illallah dedim. Melih bey, Melih Gökçek; sabahtan beri, doğrusu sizin konuk olduğunuz duyurulduktan beri yüzlerce mesaj... Onun çevresinden mesajlar falan... Telefonumu kullanamaz hale geldim. O yüzden"

Mansur Yavaş ise bunun üzerine  "Kusura bakmayın ama 3 seferdir de bir trolün benim vaktimi çalmasına izin veriyorsunuz. Namuslu, şerefli, haysiyetli insan dedikodu yapmaz, savcılığa verir" dedi. Haksız mı şimdi?

Ve ilave etti Yavaş:

"Çok özür dilerim, üç bin, dört bin tane mesaj geldi değil mi? O kadar mesaj içerisinde 'bir yakınını zengin etti' diye iddia var mı? Kendi çocuğuma futbol kulübü almadım. Bir tanesine televizyon kurmadım. Yani yapmadıklarımızı da konuşalım. Kimseyi zengin etmedim, kimseyle ihale pazarlığı yapmadım. Halkın parasını harcadığımı unutmadan, halkın parasına kendim haram gibi sahip çıkıyorum ve hayali hiçbir projeye girip o Ankara halkının parasını hiçbir yere gömmüyorum."

Ankara Büyükşehir Belediyesi zaten sürekli ekstra denetim altında. Afedersiniz ama müfettişler Yavaş'ın tabiri caizse ensesinde boza pişiriyorlar. Ortada bir yolsuzluk olsaydı 38 bin defa soruşturma açılmıştı bile...

Gelelim Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna...

Mansur Yavaş, hakkındaki adaylığı iddialarıyla ilgili, 'Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmek, insanın nefsini okşayan ve dinlediğimiz zaman çok hoşumuza giden bir olay. Böyle bir hedefimiz gerçekten yok. Anket böyle diyor diye aday mı olmam gerekiyor. Zaten böyle bir gündem yok" diyerek son noktayı koydu.

Tabii yine bu söylenene bakılmayacak ve İmamoğlu- Yavaş'ın adaylık kapışması haberlerini okumaya devam edeceğiz.

Tuhaf memleketteyiz vesselam...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.