Hava Durumu

Ozan Güven’in eski sevgilisine darp davası ertelendi

Eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiasıyla, 13 yıl 6 aya kadar hapsi talep edilen oyuncu Ozan Güven’in yargılanmasına devam edildi. Dosyaya giren Adli Tıp Kurumu raporunda, Bulutsuz’da olayın ardından ’anksiyete bozukluğu’ geliştiği, yaralanmasının basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı kaydedildi. Mahkeme, taraflara rapora karşı beyanda bulunabilmeleri için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2024 15:45
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2024 15:45
Kaynak: İHA
Ozan Güven’in eski sevgilisine darp davası ertelendi

Oyuncu Ozan Güven’in, 13 Haziran 2020’de eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiasıyla 13 yıl 6 aya kadar hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi. İstanbul 58.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Yaralanmasının asit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı belirtildi

Mahkeme, Adli Tıp Kurumu’ndan rapor geldiği, rapora göre Deniz Bulutsuz’da, 13 Haziran 2020’de maruz kalındığı iddia edilen olayın ardından psikiyatrik bir hastalık olan ’anksiyete bozukluğu’ geliştiğinin anlaşıldığı ve yaralanmasının kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı belirtildi. Raporda ayrıca, Bulutsuz’un vücudunda kemik kırığı tanımlanmadığı, yaralanmasının kişinin yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, yüz sınırları içerisinde tespit edilen yara izinin belirli bir mesafeden fark edilmediği ve yüzde sabit iz niteliğinde olmadığı kaydedildi.


Mütalaa için dosyanın Savcılığa gönderilmesini talep etti
Duruşmada Bulutsuz’un avukatı, söz konusu raporun iddianamede tanımlanan eylemleri ‘kasten yaralama’ açısından teyit etiğini söyledi. Ayrıca, dosyanın mütalaasının hazırlanması için Cumhuriyet Savcısı’na gönderilmesini talep etti.

Güven’in avukatı ise raporu ayrıntılı inceleyebilmek için mahkemeden süre talep etti.


Duruşma ertelendi
Ara kararını açıklayan mahkeme, Adli Tıp Kurumu raporuna karşı taraflara beyanda bulunabilmeleri için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.


Olayın geçmişi
Oyuncu Ozan Güven’in eski sevgilisi Deniz Bulutsuz, Güven’in kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Güven hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, ’hakaret’, ’kasten yaralama’ ve ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilmişti. Ozan Güven’in de Deniz Bulutsuz’dan şikayetçi olduğu dosya uzlaştırma büroya gönderilmişti ancak taraflar uzlaşmayı kabul etmemişti. Güven’in şikayeti üzerine Deniz Bulutsuz hakkında ise ’basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.