Hava Durumu

BUÜ ve HEKTAŞ ortak bilimsel çalışmalar yürütecek

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite-sanayi işbirliği kapsamında yürüttüğü saha ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Farklı sektörleri kapsayan ziyaretlerde ortak proje yürütülmesi ve deneyim paylaşımı konusu ön plana çıkarılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2024 14:23
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2024 14:23
Kaynak: (BÜLTEN)
BUÜ ve HEKTAŞ ortak bilimsel çalışmalar yürütecek

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cafer Çiftçi, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Turgut, Ar-Ge Koordinatörü Prof. Dr. Esra Karaca, BAP Koordinatörü Prof. Dr. Sevcan Çelenk, Üniversite Genel Sekreteri Osman Dikmen ile akademisyenlerden oluşan heyet, tarım alanında Türkiye’nin en büyük markalarından birisi olan HEKTAŞ T.A.Ş.’nin Orhangazi’deki Tarımsal İnovasyon Eğitim ve Deneyim Merkezi’ni ziyaret etti. Üniversite heyetini HEKTAŞ T.A.Ş. Genel Müdürü Enis Emre Terzi ağırladı.

DENEYİM PAYLAŞIMI YAPILACAK

Ziyarette konuşan Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, araştırma üniversitesi misyonu çerçevesinde katma değeri bulunan projeler üretmeye odaklandıklarını söyledi. Üniversite olarak güçlü akademik donanım ve köklü bir bilimsel geçmişe sahip olduklarının altını çizen Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Ziraat Fakültemiz de bu anlamda kendi alanında Türkiye’nin en güçlü eğitim kurumlarının başında geliyor. Fakültemizdeki akademik ve teorik bilgi ile sektördeki deneyimi birleştirmek, proje üretmek ve kıymetli sonuçlar elde etmek istiyoruz. HEKTAŞ proje ortaklığı, eğitim desteği ve uygulama derslerindeki katkısı nedeniyle bizim için son derece özel bir kurumdur. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyarette işletmede yürütülen çalışmalar, inovasyon faaliyetleri ve işbirliği noktasında verimli görüşmeler yaptık. Bu ilişkimizi daha ileri boyutlara taşıyacak ve birlikte nitelikli projeler üretilmesi için gayret edeceğiz. İki kurumun işbirliğinden ülkemiz ve milletimiz yararına çalışmalar çıkacağına gönülden inanıyoruz. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan HEKTAŞ yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

ÜNİVERSİTE-SEKTÖR İŞBİRLİĞİ KAZANDIRIYOR

HEKTAŞ T.A.Ş. Genel Müdürü Enis Emre Terzi de kurum olarak BUÜ ile geçmişte de çok sayıda işbirliğine imza attıklarını söyledi. Üniversitenin de kendilerine her zaman değerli katkılar sağladığını belirten Enis Emre Terzi, proje işbirliklerinin yeni dönemde artarak ve çok daha nitelikli bir şekilde devam etmesini temenni ettiklerini vurguladı.

Üniversite heyeti ikili görüşmelerin ardından kurum bünyesindeki zirai faaliyet alanları ile balmumu müzesini ziyaret etti.

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.