Hava Durumu

Dr. Ahmet Özkul tecrübelerini kitapta topladı

Bursa’nın öncü sağlık kuruluşlarından Özel Hayat Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Özkul’un 72 yıllık yaşam yolculuğunda hekimlik, işletmecilik ve sosyal alanlarda edindiği tecrübeleri genç nesillere aktarmak amacıyla Dr. Murat Kuter tarafından kaleme alınan “Sağlığa ve Topluma Adanmış Bir Ömür - Dr. Ahmet Özkul” kitabının tanıtımı düzenlenen özel bir geceyle gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2023 13:09
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2023 14:57
Kaynak: (BÜLTEN)
Dr. Ahmet Özkul tecrübelerini kitapta topladı

Sheraton Oteli’ndeki programa, AK Parti Bursa Milletvekilleri Osman Mesten, Refik Özen, Ahmet Kılıç ve Mustafa Yavuz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İl Emniyet Müdürü Sabit Akın Zaimoğlu, Yıldırım Bld. Bşk. Vkl. Selim Yolgeçen, BTSO Yön. Krl. Bşk. Yrd. İsmail Kuş, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Alparslan Şenocak, geçmiş dönem Büyükşehir Belediye Başkanları Erdem Saker ve Recep Altepe ile kamu, iş dünyası ve sivil toplum kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle, Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Özkul’un yakınları katıldı.

“72 YILLIK HAYAT YOLCULUĞUMU ÖZETLEDİM”

Programın açılışında konuşan Uzm. Dr. Ahmet Özkul, “72 yıllık hayat yolculuğumun bir özeti niteliğindeki kitabımı sizlere takdim etmenin mutluluğunu, gururunu ve hazzını yaşıyorum. ‘Söz uçar, yazı kalır’ derler. Hatıralarımın yazıya dökülmesi düşüncesi, İstanbul’da gençlik yıllarımda tanıştığım, Dergah Yayınları Kurucusu Ezel Erverdi ile hekim, yazar ve siyasetçi Mehmet Sılay gibi dostlarımızla sohbetlerimizde aklıma yer etmişti. Bu anlayışla, yaşam boyu edindiğim tecrübelerden çıkardığım bazı dersleri, değerlendirmek isteyenler için bir kitapta toplamanın gerekli olduğuna karar verdim” dedi.

İnsanın kendi kitabını hazırlamasının zor bir çalışma olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Ahmet Özkul, “Bu kitapla Anadolu’nun bereketli topraklarından çıkıp, hekimlik gibi kutsal bir meslek sahibi olabilmenin yanı sıra, girişimcilik yönünün de değerlendirilip, bir iş insanı, bir sağlık grubu kurucusu ve işletmecisi olunabileceğini genç nesillere aktarmak istedim. Kitabımız, Dr. Murat Kuter’in titiz çalışmaları sonucu ortaya çıktı. Kendisine teşekkürü bir borç biliyorum. Kitabın hazırlanış ve basım aşamasında emeği geçen dostlara da ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“İYİLİKLERİ HATIRLAYAN VE İYİLİK YAPMAYI İLKE EDİNMİŞ BİR İSİM”

Uzm. Dr. Ahmet Özkul’un ardından konuşan kitabın yazarı Dr. Murat Kuter de, “Bu kitabın hazırlanmasında Dr. Ahmet Özkul ile çok yakından çalışma imkanım oldu. Ahmet Bey hayatı boyunca kendisine yapılan iyilikleri hatırlayan ve iyilik yapmayı ilke edinmiş birisidir” dedi.

Toplantının protokol konuşmaları bölümünde ilk olarak konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Alparslan Şenocak, “Dr. Ahmet Özkul benim için örnek aldığım büyüklerimden birisidir” derken, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş, “MÜSİAD’da beraber çalıştığımız dönemde kendisinden çok şey öğrendiğim Dr. Ahmet Özkul’un kitabı örnek alınacak bir eser olmuş” şeklinde konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da konuşmasında Dr. Ahmet Özkul’un Bursa’da özel sağlık hizmetlerinin öncülüğünü yaptığını, Hayat Hastanesi ile Bursa’ya önemli bir sağlık kurumu kazandırdığını dile getirdi.

“KAYNAK NİTELİĞİNDE BİR KİTAP”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Her meslek kıymetlidir ama hekimlik daha başkadır. Bu özellik Ahmet Özkul ağabeyimizin kimliğinde daha da önem kazanmıştır. Dr. Ahmet Özkul’un 72 yıllık tecrübesini kitap olarak derlemesi ise büyük bir emeğin ürünüdür. Dr. Ahmet Özkul’un kitabı herkesin istifade etmesi gereken önemli bir kaynak niteliğindedir” dedi.

“DR. AHMET ÖZKUL HAYIRLA YAD EDİLEREK, HATIRLANACAK”

AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten de, “Dr. Ahmet Özkul Bursa’da her zaman hayırla yad edilerek hatırlanacak bir büyüğümüzdür. Bursa sağlık sektörüne önemli yatırımlar yaparak hastane kurmuş olmak kendisinin başka bir ayrıcalığıdır” şeklinde konuştu.

Programda daha sonra Dr. Ahmet Özkul’un hayatına şahitlik etmiş olan, MÜSİAD ve Aydınlar Ocağı’ndan arkadaşı, iş insanı Mustafa Gürses, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden sınıf arkadaşı, eski Hatay Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sılay, Hayat Vakfı’ndan ve kültürel çalışmalarından arkadaşı Prof. Dr. Mustafa Kara ve öğrencilik yıllarından arkadaşı Prof. Dr. Mustafa Samastı da Ahmet Özkul ile ilgili anılarını katılımcılarla paylaştılar.

 Programın sonunda Hayat Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Özkul katılımcılara “Sağlığa ve Topluma Adanmış Bir Ömür-Dr. Ahmet Özkul” kitabını imzaladı.

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.