Hava Durumu

Eda Demir: İstişare kültürünü ilke ediniyoruz

Önümüzdeki hafta sonu yapılacak Bursa Peyzaj Mimarları Odası Başkanlık seçimlerinde yarışan iki oluşumdan biri olan ‘Öncü Peyzaj Grubu’ adayı Eda Demir projelerini anlattı. İstişare kültürünü ilke edindiklerini söyleyen Demir, meslektaşlarının sorunlarını da yakından bildiklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 09:20
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 09:27
Kaynak: (Fatma Aslan Kundakçı)
Eda Demir: İstişare kültürünü ilke ediniyoruz

Bursa’nın önemli meslek odalarından Peyzaj Mimarları Odası’nda önümüzdeki Pazar günü gerçekleştirilecek başkanlık seçimlerinde adaylar çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda ‘Öncü Peyzaj Mimarları’ grubunun başkan adayı Eda Demir projelerini daha fazla kişiye duyurmak adına Yenidönem Gazetesi’nin konuğu oldu. 2006 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olduktan sonra, aktif olarak çalışma hayatında olduğunu ve meslektaşlarının sorunlarını yakinen bildiğini söyleyen Demir,  ötekileştirmeyi değil de birleştirici bir unsur olarak sahada olacaklarını söyledi. Peyzaj Mimarı Demir, “Biz tüm meslektaşlarımızı birleştirme ilkesiyle, onların sesi olma gayesiyle yola çıktık. Çeşitliliğe inan bir yapımız var. Yönetim Kurulu adaylarımızın hepsi gerek kamu gerekse özel sektör olmak üzere farklı kurumlarda çalışan, bu sebeple de meslektaşlarımızın her daim nabzını tutabilecek bir özelliğe sahip” dedi.

DEMOKRATİK BİR GRUBUZ

Çok sesliliğe her zaman büyük saygı duyduğunu aktaran Eda Demir, “Biz çeşitliliğe ve birlikteliğe inanan, yıkıcı değil birleştirici, demokratik bir grubuz. Ayrıca her ne kadar şehir merkezine odaklansak da, ilçelerin unutulmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden yedek listemizi ilçelerde çalışan kamudaki peyzaj mimarlarından oluşturduk” dedi.

BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ

Daha önce bir yönetmelikle kamuda çalışan peyzaj mimarlarının birden tekniker sınıfına düşürüldüğü, bu sorunu da birliktelik ve örgütlenme ile çözdüklerinin altını çizen Demir, “Yapı mimarı, iç mimar, peyzaj mimarı olarak 3’e ayrıldık. Aslında bu bir örnek. İşte bu yüzden örgütlü mücadelenin arkasındayız. Meslek sorunlarımızı ancak birlikte hareket ederek çözebiliriz” ifadelerini kullandı.

İŞTE YÖNETİM KURULU

Eda Demir’in başkan adaylığını üstlendiği grubun yönetiminde Mustafa Kutlu, Elif Nazlı Malkoç Karadağ, İrfan Demirel, Nurgül Tırpan, Özlem Gürel ve Zehra Candan Çakır bulunuyor.

Kaynak: (Fatma Aslan Kundakçı)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.