Hava Durumu

Yola çıkacaklar dikkat! O yolda çalışma var!

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 09:42
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 09:42
Kaynak: (Vedat Aslan)
Yola çıkacaklar dikkat! O yolda çalışma var!

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun 10-15.kilometreleri arasında asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle İnegöl-Bursa istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Bursa-İnegöl istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyolunun üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılıyor. Ulaşım tek şeritten sağlanacak olup sürücülerin trafik işaret işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı ile Kaynaşlı Kavşağı arasında yer alan O-4/23 Km: 17-20.kilometreleri arası Ankara istikameti üstyapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılacak olup, trafik diğer istikametten çift yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor. (1 şerit İstanbul, 2 Şerit Ankara istikameti)

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun Muallimköy Kavşağı- Altınova Kavşağı, O-5/01 0-2. kilometreleri arasında bakım onarım çalışması nedeniyle İstanbul istikametinde sırasıyla sol-orta ve sağ-orta şeritler trafiğe kapatılacak olup, ulaşım tek şeritten sağlanıyor. Çalışmalara 13.05.2024 Pazartesi günü başlanacak ve 19.05.2024 Pazar günü bitirilecektir.

Kumluca-Kemer-Antalya yolu üzerinde bulunan tünellerde bakım onarım çalışmaları nedeniyle 09:00-17:00 saatleri (hafta sonu hariç) arasında her iki istikamette bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.

Muğla-Denizli yolunun 13-20.kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Beyşehir-Isparta yolunun 25-44.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Taşucu-Silifke-Erdemli yolunun 17-20.kilometreleri arasında bulunan Yeşilovacık T-1 Tüneli Girişi-Kavşak 1 bölgesinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Trabzon-Rize yolunun 7.kilometresinde (Avrasya Üniversitesi Mevkii) yapılacak olan yaya kaldırımı yapımı çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Yomra-Trabzon istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

İnebolu-Abana-Çatalzeytin yolunun 27-28. kilometre leri arasında yapılan heyelan ıslahı çalışmaları nedeniyle 18/04/2024 tarihinden itibaren 22-42. kilometre ler arası trafiğe kapatılmıştır. Ulaşım alternatif güzergâh olan, 37-01 ve 37-02 K.K.No.lu Abana-Bozkurt-Isırganlık Geçidi- Çatalzeytin yolundan sağlanıyor.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.