Hava Durumu

BİLSEM sınav sonuçları açıklandı!

MEB, 2020 BİLSEM sonuçları açıklamasını bugün gerçekleştirdi. Sonuçların açıklanmasının ardından dileyen adaylar için itiraz süreci başlayacak.

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2020 14:55
Haber Güncellenme Tarihi: 14.10.2020 14:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenidonem.com.tr/
BİLSEM sınav sonuçları açıklandı!

BİLSEM sınav sonucu MEB tarafından ilan edildi. Daha önceden yayınlanan takvimde sonuçların hangi tarihte ilan edileceği duyurulmuştu. İşte Milli Eğitim Bakanlığı Bilim ve Sanat Merkezi sonuçları ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar...

BİLSEM SONUÇLARI AÇIKLANDI!

2020 Bilim ve Sanat Merkezi sonuçları MEB tarafından açıklandı. Yapılan açıklamada "2020-2021 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecinde aday gösterilen 1,2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar ile yapılan grup tarama uygulaması 4 Ocak-11 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir. Grup tarama uygulamasında 1. sınıflara 60, 2 ve 3. sınıflara 70 soru sorulmuş olup her doğru cevap 10 puan olarak hesaplanmıştır.
Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerimiz 11 Kasım 2020 tarihinden itibaren giriş belgelerini kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alabilirler." denildi.

MEB BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA

Milli Eğitim Bakanlığı sonuçların 14 Ekim'de açıklanacağını duyurmuştu. Sonuçlarla ilgili saat açıklamasında bulunmayan kurum sonuçları 14:25 civarında erişime açtı.

MEB SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

Açıklamada yer alan diğer bilgilere göre 1. sınıflarda 500 genel zihinsel yetenek alanı, 460 resim yetenek alanı ve 460 zihinsel yetenek alanı belirlenirken, 2. sınıflarda 510 genel zihinsel yetenek alanı, 480 resim yetenek alanı ve 480 zihinsel yetenek alanı belirlendi.

İTİRAZ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Grup tarama uygulama sonuçlarına itiraz başvuruları 16 Ekim ve 22 Ekim tarihleri aralığında alınacak. İl tanılama sınav komisyonları tarafından bireysel değerlendirme randevuları 2 Kasım ve 6 Kasım tarihleri aralığında verilecek.

BİLİM VE SANAT MERKEZİ NEDİR?

Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM); örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri 81 ilde hizmet vermektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.