Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Cuma günü müjdeyi vereceğiz, yeni bir dönem açılacak'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da fabrika açılış töreninde konuştu. Corona virüs ile mücadeleye değinen Erdoğan, "Vaka sayısında kısmı artış yaşanda da salgın kontrolümüz altında" dedi. Erdoğan ayrıca cuma günü bir müjdeyi duyuracaklarını belirterek "Cuma günü bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 19.08.2020 15:52
Haber Güncellenme Tarihi: 19.08.2020 15:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenidonem.com.tr/
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Cuma günü müjdeyi vereceğiz, yeni bir dönem açılacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da kurulan ilk yerli güneş paneli fabrikasının açılışında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Türkiye'nin ilk ve tam entegre güneş paneli üretim tesisinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize kazandıran Kalyon Holding ve yöneticileri ile bakanlıklarımızı tebrik ediyorum. Bu organize sanayi bölgesinin temelini ben atmıştım. Şimdi 13. Organize Sanayi Bölgesi. Nereden nereye. Bunlar çalışarak oldu. Gerek firma yetkililerimiz gerekse Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın tesisle ilgili bilgilerini aldık. 100 bin metrekare kapalı alanda kurulan ve 1400 istihdam sunan tesisimizin ülkemizi güneş paneli sektöründe liderliğe taşıyacağına inanıyorum. 

Şirketlerimizin üretimle birlikte inovasyona, AR-GE faaliyetlerine de ağırlık vermesi gerekiyor. Konya Karapınar'daki 1000 megavatlık santralin de devreye girmesiyle ülkemiz bu alanda muhteşem bir tesise kavuşacaktır. Sektörün öncüsü olacak bir tesisi daha ülkemize kazandırmanın gururunu yaşayacağız. 

KORONAVİRÜS VAKALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Koronavirüs sürecinde başkaları gibi yatırımlarımızı durdurma kararı almadık. Dünyada 800 bin insanın canına malolan krizin üstesinden gelmek kolay değildir. Salgını en başarılı yöneten nadir ülkelerden birisidir Türkiye. Vakalarsa kısmi bir artış yaşansa da salgın halen kontrolümüz altındadır. 

EKONOMİ MESAJI

Ülkemiz kaynaklı olmayan bazı sıkıntılarla karşılaşsak da Türk ekonomisi salgın öncesi ivmesini tekrar yakalamış görünüyor. Bizim için her imtihan aynı zamanda bizlere sunulmuş bir imkandır. Salgın ile değişen dinamikler ülkemizin önünde yeni fırsatların belirlenmesine vesile olmuştur. Bize düşen muhalefete aldırmadan üretime devam etmektir. 

"CHP'NİN TEK DERDİ IMF KOMİSERLERİNE ÜLKEYİ YENİDEN TESLİM ETMEKTİR"

CHP zihniyetinin bizi esir almasına izin verirsek bu ülkeyi siyasette vesayete, sanayide ithalata, enerjide dışa bağımlılığa muhtaç ederiz. Türkiye'nin kalkınmasına katkı yapmak varken sürekli Türkiye'yi şikayet eden muhalefet bu ülkeye yabancılaşmış demektir. CHP'nin tek derdi otel lobilerinde gizlice buluştukları IMF komiserlerine ülkeyi yeniden teslim etmektir. 

Diplomaside, ekonomide, üretimde başarının tek şartı enerjide bağımlılığı en aza indirmektir. Enerjide dışa bağımlığı bir ülkenin siyasi bağımsızlığı tartışmalıdır. Güçlü enerji bağımsız Türkiye ideali ile 3 yıl önce milli enerji ve maden politikamızı hayata geçirdik. 

DOĞU AKDENİZ'DEKİ GELİŞMELER

Akdeniz'deki adımlar enerji dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırmak için hayati öneme sahiptir. Doğu Akdeniz'de ne işi var diye soran muhalefet bu hususları iyi öğrensin. Türkiye'nin farklı cephelerde yürüttüğü mücadele sadece bir hak mücadelesi değil, bir istikbal mücadelesidir. Vatanımızı savunmak için ne kadar önemli gayretler veriyorsak bugün Mavi Vatan'ı savunmak da o derece önemlidir. Bu meselede korsanlığa prim verirsek gelecek nesillerin yüzüne bakamayız. Yeni Sevr'e boyun eğmeyeceğiz. 

"ADALAR MESELESİNDE ÜRKEK DAVRANILMASININ ÜLKEMİZE MALİYETLERİ OLMUŞTUR"

Tek parti CHP'sinin dış politikadaki kötü mirasının ceremesini 83 milyon olarak halen biz çekiyoruz. Adalar meselesinde ürkek davranılmasının ülkemize çok maliyetleri olmuştur. Aynı zamanda güneyimizdeki zengin enerji kaynaklarının da dışında bırakıldık. Ege ve Akdeniz'deki kronik sorunlarda bu dönemdeki yanlış hamleler bulunuyor. 

CHP'den yurt dışındaki dostlarına taşeronluk yapmak yerine en azından Doğu Akdeniz meselesinde Türkiye eksenli hareket etmesini istiyoruz. Milli bir meselede milletin hissiyatına uygun davranmasını bekliyoruz. Hiçbir sömürgeci güç, tehdit ülkemizi bu bölgede var olduğu tahmin edilen zengin petrol ve doğalgaz kaynaklarından mahrum bırakamaz. Biz hiç kimsenin hakkına, hukukuna el uzatmıyoruz. Akdeniz'de gerilim ve kavga da istemiyoruz. 

"CUMA GÜNÜ BİR MÜJDE VERECEĞİZ"

Yarın malum perşembe, ardından cuma. İnşallah cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin biz de hayalleri, rüyası içindeyiz. Cuma günü bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum. 

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM: PETROL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Cuma günü müjdeyi vereceğiz, yeni bir dönem açılacak' açıklamasının ardından sosyal medyada Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de gerçekleştirdiği sondaj faaliyetleri sonucunda petrolün bulunduğuyla ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.