Hava Durumu

Karayollarında son durum ne?

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 09:33
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 09:33
Kaynak: (Vedat Aslan)
Karayollarında son durum ne?

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı Kesimi17-20.kilometreleri arasında üstyapı onarım çalışması nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

TEM otoyolunun 116-120.kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Lüleburgaz Kavşağı-Saray Kavşağı arası Güney Taşıma yolu (İstanbul İstikameti) trafiğe kapatılmış olup ,ulaşım Kuzey Taşıma yolundan (Edirne İstikameti) iki yönlü olarak gidiş geliş şeklinde verilmiştir. (7/24 gün/saat esasına göre çalışılacaktır.)

İzmit-Kandıra yolunun 1-3.kilometreleri arasında asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlanıyor.. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerinedikkat etmeleri gerekiyor.

Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolunun 45-47.kilometreleri arasında Kahramankazan-Ankara istikametinde banket dışı ilave servis yolu yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Emirdağ-Bolvadin-Çay yolunun 23-24.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 30-42.kilometreleri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Kelkit-Erzincan yolunun 42.kilometresinde menfez çökmesi nedeni ile yol bakım onarım çalışması yapılıyor. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor

Tavşanlı-Emet yolunun 38-42.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

İnebolu-Kastamonu yolunun 53-55.kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Trabzon-Rize yolunun 43.kilometresinde bulunan Çamburnu tünelinde yapılacak olan elektrik, elektronik sistemleri bakım onarım çalışması nedeniyle 17.05.2024 tarih 08:00-17:00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.