Hava Durumu

Karayollarında son durum ne?

Yetkililer; karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiği konusunda, vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2024 09:51
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 09:51
Kaynak: (Vedat Aslan)
Karayollarında son durum ne?

Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, TEM Otoyolunun Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü Sınırı-İzmit Doğu Kavşağı arasındaki muhtelif kesimlerde fiber optik kablo haberleşme altyapı çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

İzmir-Aydın Otoyolunun Germencik Kavşağında Üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Söke, Ortaklar ve Aydın'dan otoyola bağlanan kollar 03.06.2024 Saat:13.00 ile 08.06.2024 saat 06:00 tarihleri arasında ulaşıma kapatılacak olup trafik akışı İzmir -Aydın devlet yoluna yönlendirilecek.

Bolu Dağı Tüneli Ankara yönünde bulunan jet-fanların aylık periyodik bakım ve arıza onarım çalışmaları yapılacaktır. Kaynaşlı ile Abant Kavşakları arasında Ankara yönü (Tünel içi) önce sağ ve orta şerit trafiğe kapatılarak trafik akışı bu kesimde sol şeritten sağlanacaktır. Sağ ve orta şeritteki çalışmalar tamamlandıktan sonra Ankara yönü tünel içi sol ve orta şerit trafiğe kapatılarak trafik akışı sağ şeritten sağlanacak.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolunun Bahçe Kavşağı-Nurdağı Kavşağı Kesimi 5-6.kilometreleri arasında deprem hasarlarının onarım çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Adana istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanıyor.

Antalya - Alanya Devlet yolunun 33+000 - 37+000 kilometreleri arası BSK onarım çalışmaları nedeniyle trafik Alanya - Antalya yönü gidiş geliş olarak trafiğe açık olacaktır. sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Of-Çaykara yolunun 10-26.kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde yapılmakta olan yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım servis yolu şeklinde, tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Ağrı -Hamur-Tutak yolunun 6-11 kilometre leri arasında devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Zonguldak-Devrek yolunun 4-5.kilometreleri arasında şev temizliği ve çelik ağ uygulama çalışmaları nedeniyle Zonguldak istikameti kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılıyor.

Diyarbakır-Silvan yolunun 10-13 kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 30-42.kilometreleri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.