Hava Durumu

KOSAB mağdurlarına MHP’den destek

Mağdur esnaf Ankara’ya giderek MHP Genel Sekreteri Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman ile görüşerek başlattıkları hukuk çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2023 12:05
Kaynak: (Vedat Aslan)
KOSAB mağdurlarına MHP’den destek

Kestel Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerinin, valilik kanalı ile yaptığı kamulaştırmayla mağdur üstünde 7 dükkan ile 4 arsanın oluğu iş yerlerinin piyasa değeriyle 74 milyona kadar vardığı Kestel Devlet Hastanesi’nin ilçe ana girişinde KOSAB sınırları içindeki bölgeye “Ticaret ve Sanayi Bakanlığının KOSAB Yazısını Sorgulamadığı İçin Pandemide Kerhen Onayladığı Yazıya İstinaden” toplamda 11 milyon değer biçilerek “Bursa Valiliği Yatırım İzleme” biriminin kanalıyla “Acil Kamulaştırma” yapıldı. Mağdur esnafın sesini Bursa basını duyarak haberleştirdi.

Mağdur esnaf Ankara’ya giderek MHP Genel Sekreteri Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman ile görüşerek başlattıkları hukuk çalışmaları hakkında bilgi verdi. Büyükataman; “MHP olarak hiçbir esnafımızın haksız bir biçimde yerinden yurdundan edilmesini istemeyiz. KOSAB tarafından kamulaştırma çalışmalarında yapılan işlemleri ilgili birimlere sorarak sizlere yardımcı olmak noktasında üstümüze düşen siyasi misyonla gayret göstereceğiz. Bursa’da 90 bin civarında esnaf ve istihdam yarattıkları 300 bin kardeşimizin huzur içerisinde evlerine ekmek götürmesi temennimizdir.” dedi.

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.