Hava Durumu

Vali Canbolat'an yeni yıl mesajı

Bursa Valisi yakup Canbolat, yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2021 16:38
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2021 16:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenidonem.com.tr/
Vali Canbolat'an yeni yıl mesajı
Vali Yakup Canbolat mesajında;
"Tüm dünya gibi bizler de ülke olarak küresel salgınının gölgesinde nice hüzünleri, sevinçleri ve yaşanan acı tatlı hatıraları ile gerek ülkemiz gerekse dünya için birçok önemli gelişmeye sahne olan bir yılı daha geride bırakıyoruz.
Yaptığımız her işte olduğu gibi, geride kalan bir yılın muhasebesini yaparken, dünyada yaşanan salgına, göçlere, savaşlara, yaşanan insani krizlere bakarak kimilerinin kan ve gözyaşı ile sulanmış bir yılı geride bıraktığını, kimilerinin de insana ve insanlığa katkı sunduğu bir yılı geride bıraktığına şahit oluyoruz. Bundan dolayı 2022 yılının en iyi şekilde geçmesi için insanlık, hangi adımları atması gerektiğini düşünmeli, zamanını, enerjisini ve potansiyelini en verimli şekilde değerlendirmelidir.
Ülke olarak ise gelişmişliğimize, yerli ve milli oluşumuza karşı başlatılan seferberliğe yine milletçe göğüs germeye çalıştık. Gerek ekonomik, gerekse teknolojik gerekse de psikolojik saldırılar karşısında devletimiz gereken tüm mücadeleyi halkından aldığı moral güç ve destekle yaptı. Ne mutlu bizlere ki millet olarak her sınavda olduğu gibi tehditkar tavırlara yine gereken dik duruşu sergiledik. Özellikle Bursa olarak, ülkemize yapılan her türlü saldırıya rağmen ülkemizin ve milletimizin yanında olduğumuzu gösterdik.
Yeni yılda da bir önceki yıllarda olduğu gibi, özellikle ilimizin sahip olduğu bütün değerleri kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, Bursa’nın her yönüyle bir marka kent haline gelmesi, en önemli hedefimiz olacaktır. Bu konuda, tüm kamu kurum-kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile İlimizin bir bütün olarak ortak bir iradeye sahip olması, en büyük gücümüzdür.  Bu birlik ruhunun yeni yılda da devam edeceğine olan güvenimiz tamdır.
Bursa olarak 2022 yılını Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak karşılayan Bursa’nın güzel insanlarının ve her kademedeki kamu görevlisi arkadaşlarımın yeni yılını kutlarken, 2022’nin ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, sizlere saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunuyorum" dedi.
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.