Hava Durumu

AK Partili Kılıç: Cumhur İttifakı seçimlerden zaferle çıkacak

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 25.01.2024 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 25.01.2024 10:19
Kaynak: (BÜLTEN)
AK Partili Kılıç: Cumhur İttifakı seçimlerden zaferle çıkacak

Son günlerde yaşanan hain terör saldırılarında şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı dileyen Kılıç, Türkiye’nin bir süredir kararlılıkla uyguladığı “Terörü Kaynağında Bertaraf Etme” stratejisinin bölgede bir terör devleti kurma hesabı yapanları rahatsız ettiğini kaydetti.

Konuşmasında “Söz konusu terörle mücadele ülkemizin bekası, milletimizin huzuru ve güvenliği olduğunda kimliği ne olursa olsun herkes ya yanımızda yer alır ya da karşımızda” ifadesini kullanan Ahmet Kılıç, “Bu işin ortası, idareyi maslahatçılığı, gri alanı, görmezden gelinecek veya sağıra yatılacak tarafı yoktur. Biz bu hususta çok netiz, çok kararlıyız. Terör örgütünü dışarıdaki destekçileri ve içerideki uzantılarıyla beraber tamamen yok etmenin boynumuzun borcu olduğuna inanıyoruz. Bu konuda milletimizin Hükümetimize desteğinin tam olduğunu da biliyoruz” diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Kılıç, AK Parti olarak, Türkiye’yi tekrar emperyalistlerin boyunduruğu altına almak isteyenlerin tezgâhına gelmeyeceklerini, ülkemize, milletimize ve demokrasimize hiçbir faydası olmayan suni gündemlerle ülkenin vaktinin ve enerjisinin çalınmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

“BİZİM GÜNDEMİMİZDE ESER VAR, İCRAAT VAR”

“Bizim gündemimizde eser ve icraat var, bizim gündemimizde mazluma el uzatma, düşenin elinden tutma var” diyen Kılıç, ekonomideki gelişmelere ilişkin görüşlerini de dile getirdi.

Bölgesel ve küresel krizler sebebiyle ortaya çıkan sıkıntıların yansımalarıyla mücadele edilen dönemin geride bırakıldığını söyleyen Kılıç, şöyle konuştu :

“Ekonomide en temel göstergelerden biri, hane halkı borcunun gayrisafi milli hasılaya oranıdır. Avrupa Birliği ülkelerinde bu oran yüzde 48. Türkiye’de ise yüzde 11. Yine, 2023 içinde bankaların tahsil edemediği alacakların oranı yüzde 1.5 gibi tarihi bir rakamla düşük bir seviyededir. Bu rakamlar ışığında ekonomimizi dirençli tutarak yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte Türkiye olarak biz kendi hedeflerimize sıkı sıkıya bağlı kalarak yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme sağlayacağız.”

2024 bütçesinde, vatandaşların daha ucuz elektrik ve doğalgaz tüketmesi için adımlar atıldığını, bu amaçla bu yıl içinde kullanılmak üzere 508 milyar liralık bütçe ayrıldığını bildiren Kılıç, “2024 yılının ilk yarısı için Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarını memur emeklileri aylıklarına eşitleyerek yüzde 49,25 yükseltiyoruz. Bir başka ifadeyle hiçbir ayrım yapmaksızın Ocak 2024 itibarıyla ilk 6 ay için emekli maaşlarında aynı oranda artış sağlıyoruz. Tüm emeklerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

SAVUNMA SANAYİNDE DEV ADIMLAR

 AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, konuşmasında savunma sanayi alanındaki çalışmalara da değindi. Günümüzde savunma alanında güçlü ve bağımsız olamayan milletlerin istikballerine güvenle bakabilmelerinin mümkün olmadığına işaret eden Kılıç, ülkemizde 2002 yılında sadece 62 savunma projesi yürütülürken, bugün sayının 850’yi geçtiğini, yine 2002 yılında savunma projelerinin bütçe büyüklüğü 5,5 milyar dolarken, bugün rakamın 16 kat artışla yaklaşık 90 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Savunma sanayinin bugün 3 bin 500’ü aşkın firması ve 80 bini aşkın çalışanıyla Türk ekonomisine en yüksek katkıyı veren sektörlerden biri haline geldiğini vurgulayan Kılıç, “Nitekim 2023 yılında 185 ülkeye 230 çeşit savunma sanayi ürünü satarak toplamda 5,5 milyar dolarlık ihracat tutarı yakaladık. Ülkemizin içinde bulunduğu bölge, dünyadaki çatışmaların, siyasi krizlerin ve çekişmelerin en yoğun yaşandığı coğrafyadır. Türkiye, gerilimlerin ve krizlerin ortasında ayaklarına yıllardır takılan çelmelere rağmen istikrar abidesi olarak adından söz ettiriyorsa bunun en büyük nedeni Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her alanda yapılan dev hamlelerdir. Hedefimiz; Tam bağımsız ve müreffeh bir Türkiye’dir” dedi.

Teknofest ruhu ile yetişen gençlere ilham olan Türkiye’nin, Milli Uzay Programı kapsamında uzaya ilk Türk astronot Alper Gezeravcı’yı gönderdiğine vurgu yapan Ahmet Kılıç, “Milletimizle beraber şahitlik ettiğimiz bu tarihi yolculuk, uzay teknolojilerinin ülkemizin kalkınmasında araç olarak kullanılması ve mevcut milli teknolojilerin daha da ileriye taşınması için önemli bir kilometre taşı olmuştur” diye konuştu.

“GERÇEK BELEDİYECİLİK AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİDİR”

 AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, konuşmasının son bölümünde yerel seçimlere ilişkin görüşlerini de açıkladı.

Cumhur İttifakı olarak ülkemiz ve milletimiz için belirlenen hedeflere kararlılıkla ilerlemeye devam edeceklerini söyleyen Kılıç, yerel seçimlere ilişkin şunları söyledi :

“Herkes bilir gerçek belediyecilik AK Parti’dir. Hizmet ve eser siyaseti doğrultusunda AK Parti sahaları, asla iş bilmez muhalefete bırakmayacaktır. Milletimizin teveccühü ile AK Partimizi ve Cumhur İttifakı seçimlerden zaferle çıkacaktır.

CHP, PKK’nın siyasi uzantısını kırmızı halılarla karşılayarak, Türkiye ile kendi çapında sorunları olanların elini öperek, başörtülü kadınlarımıza hala şiddet ve ağza alınmayacak sözler sarf ederek, seçim kazanmaya çalışadursun biz milletimizin hassasiyetleriyle, değerleriyle ve bu ülkenin hiçbir ferdini ayrıştırmadan yolumuza devam ediyoruz.

Dirençli ekonomi, dirençli toplum, dirençli şehir anlayışı ile yerel seçimde 81 ilde Cumhur İttifakı olarak hizmet belediyeciliğini tüm ülkede devam ettireceğiz.”

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.