Hava Durumu

CHP Bursa’dan Ankara’ya üye çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’na üye katılımları sürüyor. Son olarak Bursa’dan 650 Balkan göçmeni Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu. 650 üyeye grup toplantısında CHP Genel Başkan’ı Özgür Özel tarafından rozet töreni gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2023 22:29
Haber Güncellenme Tarihi: 28.11.2023 22:29
Kaynak: (BÜLTEN)
CHP Bursa’dan Ankara’ya üye çıkarması

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında, Bursa’dan Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye katılımları artarak devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Balkan göçmenleri haricinde Cumhuriyet Halk Partisi ailesine 400 yeni üye katılmıştı. CHP Bursa İl Örgütü bu hafta ise 650 Balkan göçmenini partiye kattı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, “100’üncü yılımızda üye kampanyası başlatıyoruz. Gönlünde Atatürk olanların gözündeki ışıkları görün, onları baba evine getirin, Atatürk’ün partisine kaydedin” çağrısına Bursa İl Örgütü güçlü bir karşılık verdi.

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Bursa Milletvekili ve Balkan Masası temsilcilerinden Hasan Öztürk, Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal ile birlikte grup toplantısına katılarak 650 Balkan göçmeninin üyelik formlarını Genel Başkan Özgür Özel’e teslim etti.

Özgür Özel ile birlikte kürsüye çıkan CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, “Sayın Genel Başkanımızın baba ocağına yaptığı davet Bursa’da büyük bir heyecan yarattı. Bursa’dan 650 Balkan göçmeni vatandaşımız partimize üye oldular, hoş geldiler sefa verdiler” dedi.

İl Başkanı Yeşiltaş’ın konuşmasının ardından Genel Başkan Özgür Özel 650 yeni üyeyi temsilen 6 kişiye rozetlerini takdim etti.

Özgür Özel, rozet takdiminin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İl Başkanımıza, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Çağrımıza uyup gelen, Bursa Balkan Masası’nda bizimle birlikte koşturacak olan Balkanların dört bir yanından gelen akrabalarımızı, hemşerilerimizi sevgiyle selamlıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlarımıza şunu diyoruz. Baba evinin kapısı açıktır, tapusu bir kişiye kayıtlıdır: Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Buyurun gelin.”  

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.