Hava Durumu

MHP Bursa’da Bahçeli hazırlığı

Yazının Giriş Tarihi: 08.09.2022 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.09.2022 23:14

Milliyetçi Hareket Partisi;

“2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı seçim startını Sivas'ta 4 Eylül gibi önemli bir tarihte vermişti.

MHP Lideri Bahçeli, Türk tarihinde önem taşıyan 11 Eylül’de yani Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde ikinci mitingini, Bursa’da gerçekleştirecek.

Miting öncesinde;

Dün Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Hidayet Vahapoğlu'nun katılımıyla, partinin Bursa İl Başkanlığı tarafından bir basın toplantısı düzenlendi.

Basınının yoğun ilgi gösterdiği buluşmada hem 2023 seçim süreci anlatıldı hem de Bursa halkı MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin 11 Eylül 2022 Pazar Günü Saat 17:00’de Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceği mitinge davet edildi.

***

Partinin Bursalı MYK ve MDK Üyeleriyle İl Başkanı Cihangir Kalkancı’nın da eşlik ettiği MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın hedefinde ise CHP Lideri ve 6’lı masa vardı.

MHP’nin milli meselelerdeki kararlı duruşu, 15 Temmuz 2016 gecesi temeli bizzat Türk milleti tarafından atılan Cumhur İttifakı çatısı ile yoluna devam ettiğini söyleyen İsmet Büyükataman, konuşmasının büyük bölümünü Millet İttifakı’na ayırdı diyebiliriz.

Büyükataman, özellikle 6'lı masanın, ortağı HDP ile birlikte Türkiye'yi felakete sürüklediğini vurguladı. MHP Genel Sekreteri tam da burada bir kara propaganda silahına dönüşen sosyal medya gerçeğinin altını çizdi ve şöyle devam etti:

“Türkiye’nin yükselişine karşın; FETÖ’sü, PKK’sı, CHP’si İP’i altılı masa etrafında birleşmiş, sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla alçakça algı operasyonları yapmaktadır. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ‘Sosyal medyaya herkes T.C Kimlik Numarası ile girsin’’ önerisine, hep bir ağızdan, ortak bir dil ile karşı çıkmalarının sebebi budur.”

***

Genelde ve yerelde sahnelenen hür türlü ayak oyunlarına rağmen parti olarak güçlüyüz mesajını veren Büyükataman, bu noktada 2023 seçimlerinin önemine işaret etti:

"Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri ’ne büyük bir hassasiyet, olağanüstü bir titizlik ile hazırlanıyoruz. Zira Türkiye’nin tam bağımsızlık yolunda istikrarlı ve tavizsiz bir şekilde ilerlemesini sürdürmenin yolu, 2023 seçimlerinden geçmektedir."

Yazımın başında da ifade ettiğim gibi MHP, seçmenin karşısına diğer partilerin aksine plan projeler gibi vaatlerden çok Millet İttifakı ve HDP’nin bu ittifakla olan birlikteliği ve Türkiye üzerine oynanan oyunlarla ilgili konularla çıkıyor.

Geçmiş seçimlerden bugüne kadar da özellikle bu çizgide yürüdü. Yine önümüzde çok önemli bir seçim süreci var ve MHP özellikle bu hassas konularla seçmeni uyarmayı hedeflemiş.

Büyükataman, basın buluşmasında en çok bu konu üzerinde durdu.

Bunun için;

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘’Yönetime geldiğimizde helalleşeceğiz’’ sözlerinin FETÖ, PKK ve DHKP-C tutuklularına umut olduğunu söyledi.

Yine, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, HDP ve Kandil’den gelen tehditlere boyun eğdiğini, daha önce defalarca evet dediği tezkereye hayır oyu kullanıp, yavuz hırsız misali Cumhur İttifakı’nı suçlayıcı tavırlara girdiğini belirtti.

Türkiye’nin dış politikada da önemli bir konuma geldiğini hatırlatan Büyükataman, “Cumhur İttifakı yönetimindeki Türkiye artık eski Türkiye değildir” dedi ve şöyle sıraladı yapılanları:

         * Dünyada ve bölgesindeki meselelerde kaderine mahkûm şekilde sessizce bekleyen, istikameti, sözde müttefik batılı devletlerin zihinlerinde şekillenen bir Türkiye olmadığını,        

         * Cumhur İttifakı ile birlikte, kendisine yönelen tüm tehditlere misliyle karşılık verilip, asli çıkarlarını kendi iradesi ile savunabildiği,        

         * Fonlarla şişirilen medya aracılığıyla Türk Devleti’nin mücadelesine mani olmak istendiği, Cumhur İttifakı’yla atılan adımların Türk Milleti’nin zihnine kazındığı,        

         * Türkiye’nin desteğiyle Karabağ’daki 30 yıllık işgalin sona erdiği,        

         * Terörle mücadeledeki kararlılık sayesinde, Suriye’de ve Irak’ta terör örgütlerinin dağıldığı,        

         * Doğu Akdeniz’deki enerji kaynakları üzerinde olan haklarımızın tüm batılı ülkelerin tehditlerine rağmen korunduğunu,     

         * Rusya-Ukrayna savaşında tarafsız duruşumuzla, tahıl koridorunu açarak gıda kıtlığından milyonlarca insanın olumsuz etkilenmesine engel olunduğu gibi başlıkları dile getirdi.

***

İsmet Büyükataman, toplantının soru cevap kısmında da önemli açıklamalarda bulundu. En önemli konu başlığı şüphesiz ‘seçim erkene alınacak mı sorusu?’

Büyükataman, soruya seçimler 18 Haziran 2023’te zamanında yapılacak dedi, fakat gündemde sürekli dolaşan iddialara da şu cevabı verdi:

"Belki Haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması gibi bir takım gerekçelerden kaynaklı 1 ay seçimleri öne alma ihtimali söz konusu olabilir" şeklinde bir cümle kurarak seçimlerin 1 ay öncesinde yapılabileceği sinyalini de Bursa’dan vermiş oldu.

MHP’nin Sivas’ta start verdiği ilk seçim mitingi için; “Beklediğimiz bir ilgi vardı. Burada halkımızın MHP’ye olan bağlılığı ve güvenini gördük. Bursalı vatandaşlarımızın da bu hassasiyette olduğunu biliyoruz” diyerek tüm Bursa halkını Devlet Bahçeli’yi karşılamaya davet etti.

Evet!..

Seçim süreci başladı. Partiler sahaya indi. MHP Bursa’da 11 Eylül’e hazırlanıyor, devamında ise 2023’e çalışacak.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.