Hava Durumu

Alinur Aktaş muhteşem projeler ile yeni döneme hazır

Yazının Giriş Tarihi: 05.03.2024 00:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.03.2024 14:41

31 Mart yerel seçimlerinde Bursa'da İYİ Parti, Yeniden Refah ve Saadet Partisi'nin oy oranlarının ne olacağı merakla bekleniyor, fakat açıkça görülen bir gerçek var. Önümüzdeki seçimde Bursa Büyükşehir ve ilçelerinde kozlarını paylaşacak iki parti var ki bunlar, AK Parti ve CHP.

Bursa'da büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerini alacak partinin arkasında güçlü bir siyasi irade olması da gerekli. Kendi içinde sorun yaşamayan tek yumruk halinde varlığını sürdüren bir siyasi partinin adaylarının seçimi kazanması, yapılacak hizmetler açısından önem arz ediyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP büyükşehir başkan adayı Mustafa Bozbey, Genel Başkan Özgür Özel'in de katılımıyla projelerini açıklamıştı. Bozbey'in lansmanına katılan partililer ve basın mensupları organizasyon bozukluğu sebebiyle yetersiz bir alanda sıkışıp kalmış, basın mensuplarına yeterli yer ayrılmamış hatta bu durumdan şikâyetçi olan CHP'liler de proje tanıtımının Nilüfer Belediyesi'nin bahçesinde yapılmasının bile daha mantıklı olacağını kendi aralarında dile getirmişlerdi.

2 Mart Cumartesi günü de mevcut Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı olan Alinur Aktaş, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde büyük lansmanını gerçekleştirdi. Organizasyon başlamadan önce Bursa'nın basın mensupları olarak, ortamı koklamak ve ambiyansı görmek için lansmanın yapılacağı salonu şöyle bir gezdik. CHP'nin projelerinin açıklandığı toplantıda yaşadığımız sıkıntıyı burada da yaşar mıyız diye baktık. İçimizdeki tedirginlik rahatlığa dönüştü. Genel sekreter yardımcısı Ahmet Bayhan ve ekibinin büyük lansman için profesyonel bir hazırlık yaptığı daha ilk adımdan kendini belli ediyordu. Büyük lansmanın açılışı da projelerin büyüklüğüne yakışacak görkeme sahipti. İnteraktif hologram video ile startı veren Aktaş devamında yeni dönem için Bursa'ya yapılacak hizmetlerin projelerini birer birer açıkladı.

AK PARTİ, MHP VE BBP'DEN AKTAŞ'A TAM DESTEK

Alinur Aktaş, 31 Mart sonrası Bursa'yı geleceğe taşıyacak projelerini 6 başlık altında toplayarak aktardı: Ulaşan şehir, dirençli şehir, yeşil ve yaşanabilir şehir, üreten şehir, yaşayan şehir, yaşatan şehir.

Lansman boyunca etkileyici ve dinamik bir sunum gerçekleştiren Aktaş'a salonda yerine alan, AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, BBP Genel Başkan yardımcısı Ekrem Alfatlı, eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Bursa Büyükşehir eski Belediye Başkanı Recep Altepe, milletvekilleri, mevcut ve 31 Mart için AK Parti belediye başkan adayları tam destek verdi.

AK partili seçmeninin yoğun ilgi gösterdiği büyük lansmanda Aktaş'ın konuşması zaman zaman destek tezahüratları ile kesilerek devam etti. AK Parti, 31 Mart yerel seçimine aday gösterdiği mevcut başkan Alinur Aktaş ile büyük projeler eşliğinde oldukça hazır görünüyor. 100.000 konutluk kentsel dönüşüm, Mudanya Gemlik, Orhangazi kentsel dönüşüm projesi, dar gelirliler için 16.000 Sosyal Konut Projesi, Hanlar Bölgesi 2. etap projesi, 2060 yılına kadar Bursa'nın su ihtiyacına katkı sağlayacak Çınarcık İçme Suyu Projesi, ilçelere 10 itfaiye istasyonu, yeni arıtma tesisleri, 57 kilometrelik yeni metro hatları, trafiğin yükünü hafifletecek 50 kilometrelik kuzey koridoru, 75 kilometrelik güney koridoru, kuzey otoyolu ve çok daha fazlası büyük lansmanda tanıtıldı.

31 Mart yerel seçimleri için "İŞİMİZ BURSA, GÜCÜMÜZ BURSA" sloganı ile yola çıkan Aktaş, Bursa'ya yakışacak projeleri ile seçimin en iddialı ismi. Bursa'nın dört bir yanında devam etmekte olan kentsel dönüşüm projelerine 100.000 konutluk yeni etapların eklenecek olması, depreme dayanıklı olmayan binalarda yaşayan Bursa sakinlerine umut verirken, kentsel dönüşümde tecrübe sahibi olan Alinur Aktaş'ı da 31 Mart tarihi için bir adım daha öne çıkarıyor.

SAĞLICAKLA KALIN.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.