Hava Durumu

Serkan Işık: Öncelik kentsel dönüşüm

Yazının Giriş Tarihi: 28.11.2023 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.11.2023 14:00

AK Parti Osmangazi belediye başkan aday adayı Serkan Işık'ın gazetemize yaptığı ziyarette Osmangazi ilçesi ile ilgili projelerini kendisinden dinledik.

Öncelikle…

Şunu söylemek lazım ki Serkan Işık, pozitif enerjisi ve iyi derecede iletişim becerisi ile dikkat çekiyor. Türkiye'nin nüfusu en kalabalık ilçelerinden biri olan Osmangazi'ye belediye başkanı olmak ve sorunların üstesinden gelip çözüm üretmek elbette ki kolay bir iş değil.

Bunun öncelikli anahtarı samimi olmak ve iyi diyaloglar kurmak.

Osmangazi ilçesi belediye başkan aday adaylığı için AK Parti'den 14 başvuru var. Bursa'nın diğer ilçeleri ile mukayese ettiğimizde görülen sonuç, Osmangazi, AK Parti'de belediye başkan aday adaylığı için en çok talep gören ilçe.

Böylesi önemli bir göreve talip olan Serkan Işık kimdir? Bursa doğumlu kamu ihale ve yerel yönetimler uzmanı ayrıca, Yapı Denetim ve Deprem Mühendisleri Derneği Bursa Şube Temsilcisi olarak belediyecilik konusunda bilgi ve tecrübeye sahip.

PROJELERİ NELER?

Serkan Işık'ın yaptığı ziyarette dikkat çeken cümlelerinden bir tanesi "Kökenim belediyecilik" demek oldu. Osmangazi'de yoğun bir nüfusun yaşadığını dile getiren Işık, ilçeye belediye başkanı seçilmesi halinde önceliğinin kentsel dönüşüm olduğunu üstüne basa basa ifade ediyor.

Osmangazi ilçesinde eski yapı stokunun oldukça fazla olduğunu, insan canının her şeyden değerli olduğunu söylerken Çarşamba ve Altıparmak bölgesi başta olmak üzere ilçenin birçok yerinde acil kentsel dönüşüme başlanması gerektiğini vurguluyor.

Osmangazi'ye belediye başkanı seçilmesi halinde 90 gün içinde kentsel dönüşüm ile ilgili planları hazırlayacaklarını ve dönüşümde mümkün olduğunca vatandaşın lehine kararlar alacaklarını kamuoyuna duyuruyor.

Serkan Işık'ın iddialı olduğu konulardan bir tanesi de trafik problemi:

"Trafik sorunun ben çözerim. Bu konuda da projelerim hazır.”

Söylediklerinde dikkat çeken bir başka nokta da hayvan severliği. Osmangazi ilçesinde çok sayıda lokanta olduğu bu lokantaların artan yemeklerini belediye olarak toplayacaklarını, bunların bir üretim tesisi ile mama haline getirileceğini ve sokak hayvanlarına da bu şekilde sahip çıkılacağını vaatleri arasında sıralıyor ki,  bu Osmangazili hayvan severleri oldukça mutlu edecek güzel bir çalışma.

Işık, öte yandan gençlerin uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak durması için spora yönlendirilmesi gerektiğini söylüyor ve seçilmesi halinde bu konuda en üst derecede çaba harcayacağını ifade ediyor.

Serkan Işık, Osmangazi belediye başkanlığı için 14 aday adayının olduğu zorlu bir maratonda ipi göğüslemeye çalışıyor. Düşünceleri ve projeleri gayet güzel ama son kararı AK Parti Genel Merkezi verecek.

Benimde temennim doğma büyüme bir Osmangazili olarak nüfus yoğunluğu ve sorunları çok olan bu ilçe için en iyi çözümlerin üretilmesi.

Biz de kendisine başarılar diliyoruz…

Esen kalın!

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.