Hava Durumu

MustafaKemalpaşa’da 100.yıl coşkusu!

Yazının Giriş Tarihi: 17.09.2022 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.09.2022 00:39

Eski adı Kirmasti… 1336’da Osmanlı topraklarına katıldı…

2 Temmuz 1920 tarihinde Yunanlılar tarafından işgal edildi.

26 ay işgal altında kalan Mustafakemalpaşa halkı, 30 Ağustos büyük zaferden 14 gün sonra Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla başlatılan ve Mehmetçiğimizin kanlarıyla kazanılan milli mücadele sonunda bağımsızlığına kavuştu.

Mustafa Kemal Atatürk'e atıfta bulunmak için de meclis kararı ile Mustafakemalpaşa adını aldı.

***

Bu yıl ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kapsamında Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından güzel etkinlikler hazırlandı.

Öncelikle, Bursa’nın doğa harikası Suuçtu Şelalesi’ne 100 m2’lik dev Türk Bayrağı asıldı. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, bayrağı şelaleye asan Mustafakemalpaşa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı İbrahim Kanburoğlu ve Turgut Ünal’a teşekkür etti.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geleneksel hale getirilen 7. Geleneksel toplu sünnet şöleni ile 50 erkek çocuğu erkekliğe ilk adımını attı. Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin çeşitli organizasyonlarıyla sünnet çocukları unutamayacakları anlar yaşadılar ayrıca başkan çocuklara bisiklet hediye ederek unutulmaz günlerini hediye ile taçlandırdı.

Bursa- İzmir Karayolu’ndan geçen yolculara tatlı ikramında bulunan Başkan Kanar, sürpriz ikramlar karşısında memnuniyetini belirtilen yolcularla hatıra fotoğrafı çekilip Mustafakemalpaşa’nın kurtuluş yıl dönümlerini kutlamayı unutmadı.

***

Mustafakemalpaşa’da 100. Yıl etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenen Tuğçe Kandemir konserine yoğun ilgi olmuştu. Bu sebeple SEFO konseri için yeni adres Akar Stadyumu oldu. SEFO’yu dinlemeye gelenler 50 bin kişilik stadyumunun dışına taştı.

Havai fişek ve ışık gösterileri ile taçlanan Mustafakemalpaşa’nın 100. yıl coşkusu SEFO’nun şarkıları ile zirveye çıktı.

Konsere katılan gençlerin yoğun alkış ve tezahüratlarla sevgisini paylaştığı Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Kurtuluş yıl dönümümüze yakışır bir kutlamayla bu geceyi sonlandırdık. Gençlerimiz istedi biz elimizden geleni yaptık. SEFO kardeşim şarkılarıyla bu geceyi taçlandırdı. Her zaman olduğu gibi harikasın Mustafakemalpaşam. Biz birlikte güzeliz, birlikte güçlüyüz” dedi.

Genç Başkan Mehmet Kanar, çalışmaları büyük hızla ilerleyen gençlik merkezinin yanı sıra konser öncesi ilk kepçenin vurulduğu Akar Stadyumu’nun yeniden inşa edilerek Mustafakemalpaşa’ya kazandırılacağının da müjdesini verdi.

“Sevgide ve hizmette sınır yoktur” sloganıyla seçildiği günden bu yana ilçesini güzelleştirmek adına mesai yapan Başkan Mehmet Kanar ile Mustafakemalpaşa hizmete “kanar” arkadaş demiştik.

Boşuna dememişiz.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.