Hava Durumu

Dr. Fevzi Çakmak'tan adaylık açıklaması

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi sandık başına gidiyor. Yeni dönemde de Çağdaş Tarımcılar grubunun adayı olan mevcut başkan Dr. Fevzi Çakmak, adaylığını açıkladı

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2023 13:32
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2023 16:16
Kaynak: (Vedat Aslan)
Dr. Fevzi Çakmak'tan adaylık açıklaması

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin 9-10 aralık tarihlerinde yapacağı seçimlerde aday olan mevcut başkan Dr. Fevzi Çakmak, basın toplantısı düzenledi.

BOAB’da gerçekleştirilen basın toplantısına Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Levent Tufan Kumaş, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Engin Er, Çağdaş Tarımcılar grubu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çağdaş Tarımcılar grubu adına konuşan Dr. Fevzi Çakmak, geçmişle sınırlı kalpayıp gelecek dönemde de aynı bağlılıkla hizmete devam edeceklerini dile getirdi. 

Atatürk ilke ve devrimlerine vurgu yapan Çakmak, her siyasi anlayışın ötesinde, bilimsel ve teknik doğruları paylaşma, emek ve çiftçi yanlısı üretim odaklı çalışma sözü verdi.

Çakmak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Kamu yararına, doğru, bilimsel ve teknik verilere dayanarak en önemli doğal kaynaklarımız olan toprağımızın, suyumuzun, ormanlarımızın, mera alanlarımızın korunmasını sağlayarak, yağmalanmasını önleyeceğiz. Kanun ve vönetmeliklerle tanımlanmış hak ve yetkilerimizi korumak ve kazanmak amacıyla, üreticimiz, akademik odalar, firmalar, bayiler ve sivil toplum örgütleri ile mesleğimize ve odamıza yaraşır kararlılıkla beraber olmaya devam edeceğiz.”

Tarım sektörüne dair sorunlara da çözüm önerileri sunacaklarını dile getiren Çakmak sözlerini şu şekilde noktaladı; 

“Tarıma dair çözüm önerileriyle birlikte kamuoyuyla paylaşarak, Birleşmiş Milletler hedefleri doğrultusunda çalışmalarla katkı sunacağız. Geleceğimizin garantisi olarak gördüğümüz gençlerimiz, Ziraat Fakültesi öğrencileri ve ZMO Genç Bursa üyesi öğrencilerimizin her daim yanındayız.”

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu seçimindeki aday listesi şu şekilde:

ASIL ADAYLAR:

Dr. Fevzi Çakmak, Doç. Dr. Barış Bülent Aşık, Dr. Murat Alkan, Serkan Durmuş, Abdullah Tayyar Demir, Müge Güler, Bertuğ Karakule.

YEDEK ADAYLAR:

Yasemin Özdemir, Mahir Kara, Ali Doğru, Dr. Nurcan Karslıoğlu Kara, Alihan Kuzu, Dr. Saliha Dorak, Eftal Koç.

ÇAĞDAŞ TARIMCILAR GENEL KURUL DELEGE ADAYLARI

Dr. Fevzi Çakmak, Dr. Barış Bülent Aşık, Dr. Murat Alkan, Serkan Durmuş , Müge Güler, Prof. Dr. Erkan Yaslıoğlu, Ayhan Solak, Mehmet Şerikoğlu, Salih Çalı, Derya Ak,  Abdullah Tayyar Demir, İsmet Ateş, Bertuğ Karakule, Özkan Sarıoğlu, İlhan Demiröz, Ali Sarıbal, Prof. Dr. Ertuğrul Aksoy

Kaynak: (Vedat Aslan)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.