Hava Durumu

Bursa'da müteahhit ve emlakçılardan örnek işbirliği

İnşaat Müteahhitleri ve Sanayicileri İşadamları Derneği (İMSİAD) ve Bursa Sorumlu Emlak Danışmanları Derneği (BURSED) arasında eğitim, proje ve işbirliklerini geliştirmek üzere işbirliği protokolü imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 28.08.2020 14:05
Haber Güncellenme Tarihi: 28.08.2020 14:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yenidonem.com.tr/
Bursa'da müteahhit ve emlakçılardan örnek işbirliği

İMSİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen imza törenine, İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile BURSED Başkanı Rıdvan Hasırcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Protokol; iki dernek arasında ekonomik iş birlikleri geliştirilmesi için birlikte hareket etmeyi, her iki kurum üyeleri arasında iş birlikleri gerçekleştirmek için çalışmalar yürütmeyi, üyelerin iş birlikleri yapabilmesi için ikili görüşmeler organize etmeyi, üyelerin gelişimi için karşılıklı eğitimler organize etmeyi, ulusal ve uluslararası hibe ve destek projeleri konusunda işbirliği yapmayı, işbirliği amaçlı ülkelerarası geziler gerçekleştirmeyi içeriyor. 

Programda konuşan İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, "Biz ayrılmaz iki sektörüz. Konularımız ortak, paydaşız. Birçok sorunu da birlikte yaşıyoruz. Dolayısıyla sürekli iletişim halinde kalmayı çok önemsiyoruz. Sonuçta hepimiz sektörümüz ve kentimiz için çalışıyoruz İmzaladığımız protokolün de hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Başkan Andıç, ülkemiz ve Bursamız'da ekonominin önemli yapıtaşlarından olan inşaat sektörünün geleceği adına yaşanan gelişmeleri ve sektör temsilcilerinin işlerini geliştirecek çalışma ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti.

BURSED Başkanı Rıdvan Hasırcı da, 1 Eylül itibari ile başlayacak olan yeni dönemde meslektaşlarına getirilen mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğuna vurgu yaparak, konunun ve öneminin duyurulması, meslektaşlarına sürecin işleyişinde yardımcı olmak adına çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Kayıt dışı ekonominin önüne geçilmesi ve standart dışı çalışma şeklinin önlenmesi adına devlet tarafından getirilen zorunluluğun önemine vurgu yapan Hasırcı, İMSİAD Yönetimi'nden de bu konuda destek isteyerek iki derneğin kayıt dışı ile mücadelede birlikte çalışacağına olan inancını dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.