Hava Durumu

Gül Dizayn Seçenekleri Nelerdir?

İnsanlar sevdikleri bir insana hediye alma sırasında en çok tercih edilen hediye türü çiçektir. Çiçekler, bireyin kendini özel hissetmesini sağlarken hediye yerine de alınabildiği gibi hediyenin yanında da alınır.

Haber Giriş Tarihi: 21.11.2023 15:12
Haber Güncellenme Tarihi: 21.11.2023 15:12
Kaynak: (BÜLTEN)
Gül Dizayn Seçenekleri Nelerdir?

Çiçekler arasından gül, özel günlerin kurtarıcısıdır. Bunun da en büyük sebebi, güllerin renkleri sebebiyle farklı anlam ifade etmesidir. Örneğin kırmızı gül aşkı simgelerken, sarı gül arkadaşlığı, beyaz gül ise sevgi ve saygıyı simgeler. Normal çiçeklerden en büyük farkı budur. Bu yüzden çoğu kişi verdiği sevgi ve saygıyı temsil etmek için çiçek gönderir.

Güller Hangi Şekillerde Gönderilebilir?

Güllerin birden fazla renkleri sebebiyle çok tercih edilir. Bu yüzden güllerin birden fazla gönderim seçeneği bulunur. Özellikle günümüzde güller farklı biçimlere girerek değişik modeller ortaya çıkmıştır. Örneğin kutuda gül, buket şeklinde gül, isminizin baş harfi farklı renkte yazılarak bir kutuda gül gibi birden fazla çeşitleri vardır.

Özel günler ile normal günlerde tercih edilen gül dizaynı farklılık gösterir. Bunun sebebi ise aniden alınan güllerin genelde vazoda veya buket şeklinde alınması fakat belli başlı organizasyonlarda kutuda gül alınarak, gül alınan kişinin kendini özel hissetmesi sağlanmasıdır. Bu sebeple alınan güllerin dizaynı çok önemlidir.

Vazoda

Vazoda gül gönderilirken en çok dikkat edilmesi gereken vazonun modelidir. Günümüzde çeşitli şekillerde vazoların içerisinde gül gönderilir. Buna örnek verilecek olursa; fanusun içerisinde gül, silindir şeklindeki vazonun içerisinde gül gibi çeşitli şekilleri bulunur. Genelde vazodaki güllerin suyu sık sık değiştirilerek, tazeliğinin korunması sağlanır.

Eğer ki uzun zaman suyunu değiştirmezseniz bu su koku yapabilir. Bu da gülünüzün ömrünü kısaltır. Vazoda gül gönderilen yerler genelde ofisler olur. Çünkü ofis gibi iş yerlerinde vazodaki çiçeklerin bakılması daha kolay ve daha anlamlıdır.

Kutuda

Günümüzde en çok tercih edilen çeşitlerden birisi, kutuda güldür. Bunun sebebi ise gönderilecek kişinin baş harfi, genelde beyaz renkle yazılır. Bu harfi çevreleyen diğer güller kırmızı olur. Bu güller bir kutunun içerisinde bulunur. Bu kutunun şeklini seçebileceğiniz gibi genelde yuvarlak şeklinde satılır.

Özellikle nişan, söz veya doğum günü gibi önceden planlanmış organizasyonlar için en çok tercih edilen gül dizayn şekli kutudadır. Bunun sebebi ise bu tarz organizasyonlarda bireyin kendini özel hissetmesini sağlamak için baş harfini farklı renkteki gülle yazılmış olmasıdır. Bu şekilde kişiye özgü çiçek gönder denildiği zaman ilk akla gelen kutuda güllerdir.

Buket

Özellikle özel günlerde tercih edilen buket şeklindeki gül, çiçekçiye girdiğiniz zaman alacağınız en kolay çiçeklerden birisidir. Çünkü buketi hazırlaması kolaydır. Aynı zamanda buketler daha rahat kurutulabilir.

Bunun sebebi vazodaki çiçeklerin belirli bir süre sonrası suyu yüzünden kötü koku bırakabileceğidir. Kutuda gül ise diğer gül dizayn şekilleri içerisinde yapımı en uğraştırıcı olanlardan birisidir. Bunun sebebi güllerin tek tek yapraklarının temizlenerek baş harfinin oluşturulması daha sonra ise bu baş harfinin çevrelenmesi zaman alıcıdır.

Kaynak: (BÜLTEN)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.